Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 23 z 23)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

  Stránky: ««« 1 ... 21 22 23

RSS

Příspěvky [441 až 457 z 457]

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Ale mekke trafo...

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Hmm, takže bude napájecí napětí při vyšším vybuzení padat víc dolů, protože to měkké trafo musí krmit nejen konce, ale i větší filtrační kapacity. smile

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Deje v hudbe jsou rychlejsi nez nejake nabijeni elytu..elyt pokryva spicky. A pri kapacitach 2m vs.4m7 tam zadne znicujici proudy netecou..

Web

(upravil Wili 17. 3. 2023 20:25)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

tusim ze ked som tuningoval azs tak som tam daval 10mf elyty a nejake 80V-100V schottky, nepamatam ake tam je napatie uz. Co je ale potom potrebne je tiez trochu upravit poistky na sekundare trafa aby ti to pri zapnuti nestrelilo.

Najlepsia uprava azs je vyhodit diody z chladica a navrtat tam priamo BDcko pre regulaciu klud. prudu. Niekde tu vo vlakne je uprava pekne popisana...

EDIT: nasiel som, tak dokonca 22mf a 5a schottky big_smile https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 15#p202415

(upravil Hordek 18. 3. 2023 9:21)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Dobrý je vylepšit to o tyto ochrany. - http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/xsj3253.htm
https://hordek.rajce.idnes.cz/AZS-223/1580047657

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

hordek: ten modul ochran EZK (z odkazu výše) napájet z kladného Ub zdroje +25V natvrdo? AZS222 to vadit nebude?

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Ano, natvrdo z kladné větve, AZS-223 a AZS-222 jsou totožné siliče, liší se jen drobnostmi, např. tou led-indikací, velmi podobný je i TW-44, má stejný konec, ale s trochu jiným předzesilovačem. smile

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

díky za info, zachovalý AZS222 jsem obdržel z pozůstalosti a modul ochran EZK mám v šuplíku, tak to tam dobastlím, ať to nebóchá do breptáku smile

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Jo, funguje to dobře, na jednom AZS-223 co mám doma to pracuje už několik let, sem tam si ho pustím, neb se mi zvuk (audiofilové nechť prominou) tohoto siliče při "rozumné" hlasitosti líbí. smile

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

proč tahal konstruktér NFB až do korekcí? menší zkreslení? "vylepšuje" to zvuk? hifisti to nevidí rádi sad , ale nějaký důvod to mít musí smile

(upravil dawsoo 17. 4. 2024 21:51)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

kal: nejspíše předrevoluční šetření,plastová kisna na zesák je taky velká prímovka,ale ok,bylo to primárně k plasťákům MC902-911.

Ale korekce v koncáku? Jo jasně, viděl jsem i u značkových "golden-west" kousků ale určitě líp implementovaný = ale i tak opravdu to má jen samý nevýhody (šustící poťáky a přechoďáky ve zpětný vazbě jsou opravdu velký labůžo a k tomu roztahaná nfb po celým zesu bude pěkná anténa chytající jak vše uvnitř tak i zvenku = v tom bakelitu,zvláště pak dnes ve světě plným RFI  je jistě taky moc príma, ale což,do mrtvol se kopat nemá, hifi DIN 45500 a ČSN to asi v době vzniku splnilo,

Dnes je to už jen tuzemský sběratelský retro,který přiznejme si otevřeně dnes pěstovat v reálný hifisestavě vyžaduje asi jistej specifickej druh masochismu. jako raritka na občasný zavzpomínání si, tomu rozumím. Je to trochu škoda,neb kdyby to nenavrhoval nějakej JZD technik,šlo by to i v tý době určitě udělat mnohem líp a jednodušeji (nemluvím o šéma a základní topo, ale o uspořádání a provedení).

Pokud 222 a 223 tak aspoň Dpáčka chlapci,toto už opravdu ne. big_smile
Je dobře že ten zloděj z Luhačovic zmizel ze světa,bohužel hlavně díky němu, jsou tyhle odpadky tady těžce zakořeněný.

PS: Tuning bych udělal jednoduchej na barbara:
.....komplet střeva do tříděnýho a dovnitř déčko 2x200W se SMPS 36V/7A z alíka a hrát to bude královsky lol

Není co dodávat...

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Potvrdil bych to D z ali - koupil jsem krabičku s 2x TPA3255 a příjemně to překvapilo nejenom mě, ale i všechny, co to napřed slyšeli, a až pak viděli jak malej může být zes 2x100W ... https://vi.aliexpress.com/w/wholesale-A … l.search.0

(upravil rvx73 18. 4. 2024 5:56)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Tak za šest litrů dobrý, ne? smile

https://www.angelicaaudio.cz/hifi-zesil … av-177083/

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Si dělá srandu Pepík.

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Kdyby někdo dal šest litrů třeba za AZS101, je to furt jen a pouze jeho věc...

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Nezlob se na mě,ale je to prasárna.

(upravil dawsoo 18. 4. 2024 13:20)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Nemam taky moc rád různý vetešníky a překupníky (bez jakýkoli přidaný hodnoty) co to zkoušej a prodávaj hnůj za uplný nesmysly a deklarujou to jako nějaký výjimečný zboží.

Hifi sekáč je toho různýho ničím výjimečnýho a cenově přestřelenýho "vintage šrotu"bohužel plnej. Ale ptám se proč? To je totiž ta správná otázka,proč dřív se tyhle věci vyhazovaly a vozily na sběrňák a nebo prodávali řádově za stokoruny a dneska ne?

Nicméně na druhou stranu dobře jim tak, těm co to za to daj. big_smile Vždy je to jen o nabídce a poptávce.

Není co dodávat...

Příspěvky [441 až 457 z 457]

  Stránky: ««« 1 ... 21 22 23

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£