Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 23)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 23 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 457]

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

OK udelam opatreni, o kterych jsem se docetl v tomto vlaknu - vymena keramik, filtracnich kondu, pojistkove drzaky, pojistky, jestli se k tomu dokopu tak i kabelaz a reprosvorky, ale hlavne by me zajimalo, co s tema predpetovyma diodama - muzu je nahradit klasikou 1N4007 jak psal Sinclair o stranku drive, bez nejake moznosti rozhozeni koncoveho stupne? Jedine vybaveni co momentalne mam je digi multimetr, a jestli by byl nekdo tak hodny a nakopl me smerem jak vypocitat odpory sluchatkoveho delice, mam sluchatka cca 26 ohm.

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Pro "Psykopath":  těch popisů a úprav, námětů je tady na těchto stránkách více než dost, tak stačí, když se tím prohrabeš a nebo si popisy, které tě zaujmou, zkopíruješ do jakéhokoliv texťáku i třeba Wordpadu, jak jsem to udělal já. Stačí si s tím pohrát. roll

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Ja jsem to tak napsal, jde o to, ze nechcu byt bez muziky, ale nemam osciloskop, tak to nechcu nejakou fatalni chybou poslat do kytek...

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

No to je fakt, už se mi to taky párkrát podařilo. Pak jsem to řešil narychlo kombem z kapely. Prostě bez muziky "ani ranu"

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Kdyz nad tim tak premyslim, maximalne se stane darcem kastle a trafa, zbytek se udela novy big_smile

(upravil Psykopath 23. 6. 2011 22:14)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Takze, dneska vymeneny vsechny keramiky, natahnute nove kabelove propojky, zprovoznen obvod regulace klidoveho proudu dle sinclaira, nastaven na cca 15mA, ale musim to jeste trochu poladit, uz jsem na to nemel chut, offset je cca 120 a 90 mV, upravena fyziologie, vymeneny filtracni kondy, sice tam ted jsou nejake noname 10m/25V, ale myslim ze lepsi nez vyschle tesly, vymeneny pojistky a drzaky, posíleny cesty k isostatu pro vypinani repro a natahane kabliky k novym svorkam, ktere jeste nevim jak umistim na zadni panel aby to nevypadalo hnusne. Nemate nekdo nejakou fotku pro inspiraci, jak to resite vy? Fotky dodam az to bude komplet, zatim teda nevim jestli to hraje big_smile ale myslim ze by melo. Kazdopadne by me zajimalo, cim je to pajene, ten cin (jestli se tomu vubec da rikat cin) je totalni hnus...

(upravil BR@NO 24. 6. 2011 0:52)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

to Psykopath: "nejake noname 10m/25V, ale myslim ze lepsi nez vyschle tesly",
prepac ake si tam mal osadene?? TE924 4m7/40V?? Ak hej, skus si ich prosim hodit na merac kapacity, aby si nebol prekvapeny ked na nich vyleti hodnota na 5G. smile

(upravil Psykopath 24. 6. 2011 10:41)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

BR@NO, kdyby zam byly ty nejlepsi hrnce od tesly, tak je tam necham, byly tam TE937a - 2m/50V, na mereni takove kapacity nemam merak, ale kdybych mel, tak by me asi cekalo nemile prekvapeni. Nevim co to je za vyrobce - modry ve znaku H, Hitano to neni

(upravil rf 24. 6. 2011 12:20)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

pro  PSYKOPATH:  tak jedeš podle toho, co jsem ti poslal?  Já pokračuju docela úspěšně, už jen zgenerálkovat koncový stupeň. RF    cool

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Jen bych připomněl, že při případné výměně kondenzátorů je napětí 25V nových kondů velmi málo, v zesilovači je naprázdno-bez buzení na zdroji napětí až 2x30V.

Web

(upravil e-man 24. 6. 2011 17:33)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

2 Psychouš - buď v klidu , modré háčka jsou pravděpodobně kvalitní Maďarské Cemi . Nechápu , jak chceš něco opravovat bez měřáku - pak zbývá křišťálová věštecká koule lol na té pozici ale nejméně na 40 V . Elektrolyty jsou nejporuchovější součástka .

(upravil Psykopath 24. 6. 2011 18:52)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Jaj, ted se divam, omlouvam se, vyhlazovaky jsou na 35V, meril jsem naprazdno mezi kolektory koncovych trandu je 52V coz pro me znamena ze na kondech je +-26V. A jestli jsou ty kondy aspon trochu kvalitni tak za cenu 40 Kč/kus to neni tak strasne ne? Jinak tady v okoli pak vim o prodejne (nebudu delat antireklamu big_smile), kde jsou ty same Jamicony za cenu 99Kč/kus... A to nebydlim nekde na vesnici.
Jinak merak mam, ale to je jedine co mam smile

Pro RF - no vicemene mi to poslouzilo jako dobry navod, moc dekuju, asi to nebudu resit uplne vsechno z toho navodu, tento zes mam jenom ke kompu, takze mi v podstate stacilo aby hral, ale v momente kdy prestal, proc toho pro nej neudelat "trochu" vice, nez jenom opravit...

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Jasan, tak pilnou prácičku   yikes

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil jurda 27. 6. 2011 13:33)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

j_paseka napsal:

Ty jo, tak teda nevím, kde je zahrabaný pes. Pokud se ti chce, tak jak jsem napsal, vybrat ten potenciometr a zkusit jej vyčistit. Ale pokud to nepomůže, tak fakt už nevim.

Takže včera jsem rozebral ten původní potenciometr, který taky chrastil. Vyčistil jsem ho technickým lihem, namontoval zpět a nechrastí. Později jsem vyčistil i ten nový, ale ten jsem ještě nezkoušel.

(upravil j_paseka 27. 6. 2011 13:48)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Takže to pomohlo, výborně. Otázka je jak dlouho to vydrží.

Ještě pár rad. Ten potenciometr nemusíš příště rozdělávat. Trpí tím dost ty kovové packy. Stačí celý potencimetr ponořit do nějakého odmašťovadla (tech. líh, tech. benzín nebo 96% líh - lze sehnat v lékárně). A pákrát zatočit osičkou. Pak jej nechat vyschnout a po vysušení kápnout pár kapiček červené diavy (leštidlo na nábytek) na dráhu potenciometru pro zakonzervování. Pomáhá to taky a na potenciometr nemusíš i pár let po této proceduře šahat.

(upravil Psykopath 4. 7. 2011 17:16)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Takze, zesilovac hraje, ale "divne"... Situace je takova. ve vystupu je slyset "brum" ale na vyssi frekvenci, sitovy to neni, co je divne, je zavisly na hlasitosti, ale do cca trictvrte drahy hlasitosti se zvysuje, pak se zacne snizovat, a kdyz je pot. hlasitosti naplno, brum zmizi. dale balance vubec nefunguje, uprostred drahy hraji oba kanaly dobre, pri vytoceni na jakoukoliv stranu se zacne zvetsovat zkresleni, snizovat hlasitotst asi na polovinu, ale hrajou oba kanaly stejne hlasite, kdyz odpojim levy vstup (cinch), tak vzroste zkresleni jako pri toceni balancem naplno na jednu stranu, ale hrajou oba kanaly smile, kdyz odpojim pravy vstup, je to podobne, jenom to zkresleni je trochu mensi.
Moje otazka: mohl by mi prosim nekdo poradit co s tim? Ja vim je to tezke bez osciloskopu, ale jedina vec co me napada, je korekcni predzesilovac - lze ho nejak odpojit?
Jeste mam dotaz, muze na to mit nejaky vliv to, ze jsem v korekcich a na vstupu koncaku hodil misto tech elytu 5 a 10 mikro svitky 2,2 mikro?

Pomuzete mi prosim nekdo?

(upravil sinclair 5. 7. 2011 3:06)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Korekce nijak jednoduše vyhodit nejdou, protože jsou ve zzv koncového zesilovače. Podle závady na balanci bych si ale tipl na nabořený předzesilovač. To pravděpodobně ale sám nespravíš, systém pokus-omyl je v tomto případě pro zesilovač těžce nebezpečný.

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Nemôžem nereagovať, ale tie AZS222-223 sú neskutočné hovná. Neviem čo na tom vidíte. To bude asi smutno za červenými. Ja by som dnes za to nedal ani kilo zemiakov.

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

2 lubos3362: by ma zaujmalo co dnes kupis za 30 - 50 eur a hra to aspon tak dobre ako to AZSko... smile

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

luboš 3362, běž laskavě do prdele. Pokud to neumíš, nebo na to nemáš palici to upravit tak, aby to hrálo jako jakékoliv např. Sony z nižší výkonové třídy, tak se sem neser. Upravoval jsem AZSek už spoustu, jedno z nich jsem dal poslechnout a porovnat s daleko výkonnějším Technicsem profesionálním klasickým muzikantům s absolutním sluchem a Technics to co se týče zvuku projel na celé čáře.
Jde jenom o to vědět jak a co. Každý tam cpe elyty jak kráva, ale že má na výstupu ofset skoro 200mV, který tak zvyšuje zkreslení nejmíň o řád, toho si ani nevšimne...
Takové luboše 3362, co sem vlezou jednou za půl roku a hned vyplodí totální píčovinu, úplně miluju. Takové týpky patří rovnou střílet dvanáctkou maticí do palice, aby se jim rozsvítilo.
Ale pravda je v jedné věci. Do úprav těchto zesilovačů se serou i lidi, kteří nemají ani nejmenšího tucha, jak tam třeba fungují koncové stupně.
A je také pravda, že za 30 eur a nějakou menší investici navíc se z toho dá udělat velmi slušně hrající zesilovač.
A nevím taky, co sem sereš politiku a červené, zelené, modré nebo oranžové. S nimi ten zesilovač nemá nic společného.

Web

Příspěvky [201 až 220 z 457]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 23 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£