Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TDA 2030 (změna LM3886T)

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 49 z 49]

(upravil bhm1 1. 7. 2009 19:36)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Dingo - já teda nevim kde jsi vzal že mi to LM-ko zdřejmně nejede, ale jelo na první zapojení a bez problémů jediné co byl problém, bylo napětí na vstupu (oprava... blbost výstupu), což ale nejsem první komu se to stalo se stavebnicí z EZK, po té co wwsly očistil znovu kontakty a oživil bylo vše ok. ( Tím mu chci poděkovat) ... Jako promiň, ale stavět součástky podle plánku mi fakt nedělá problém..

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Ano, nastrkat součástky do desky podle plánku fakt zvládne i cigoš se zvláštní školou.
Problém nastane tehdy, pokud se to nerozběhne hned a samo, případně to po zapojení do nějakého složitějšího řetězce vrčí, šumí, kmitá apod. Tam už si s tím nastrkáváním součástek do dírek nelze vystačit....

Web

(upravil bhm1 1. 7. 2009 19:34)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

sinclair - ano v tomhle máš pravdu... Mimochodem, už se zjistil problém proč se u některých kusů z EZK objevuje napětí na vstupu (špatně oprava na výstupu) .? Já měl třeba 5V...

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Pokud opravdu myslíš vstup, tak to klidně může být svodem vstupních elektrolytů. To se tam dá naměřit leda digitálem, analogovým ručkovým měřákem bys tam /zcela správně/ nenaměřil nic.

Web

(upravil wwsly 1. 7. 2009 15:02)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

bhm1: Pokud mluvíš o Lmku, jakých 5V na vstupu myslíš?
Pokud vím, tak 5V bylo na výstupu a to proto, že napájecí napětí bylo velmi malé. Po zvýšení napájení kleslo na jednotky mV.
Jinak v modulu 3886 od EZK jsou špatně očíslovány 2 elyty ve filtraci a na vstupu mají ve schématu v podélné větvy 2u2, místo toho však dodávájí 1u.

Jak si na tom s tím subem?

Web

(upravil bhm1 1. 7. 2009 16:11)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

tak se chci omluvit... prostě sem v tomhle lamka no... spletl jsem to.

        wwsly - sub a satelity už mám sestaveny... A se zabudováním toho Lm-ka ještě čekám, páč není ta výhybka.. Možná si to rozvrhnu už teď a dám to tam, abych už mohl hrát. Hraje to pěkně, ale čekal jsem od té 230-ky trošku víc... Jinak foto je tady: (Je to už s povrchovou úpravou, tudíž o vrutech sem vůbec neuvažoval... bedny jsou skolíkovány a slepeny, + na stranách pouze jeden šroubek... Sub je tlumen z 25% a satelity bych řekl, že odhadem přesahují 70% tlumení. ) Vatelínu jsem koupil 8dm3 a bedna má 5l.

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/2195_dsc00249.jpg

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

jak máš udělanou povrchovku?

Web

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

pěkná práce smile

(upravil bhm1 8. 8. 2009 12:24)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

wwsly - povrchovka je z lamina, proto jsem ani neuvažoval vzít to na vruty, jinak je to klasická dřevotříska 18mm... smile však až tam bude 3886-ka, můžeš si to přijít poslechnout smile

Ještě mám takovej dotaz... mám zes. na který jsou určeny 4ohmové reproduktory pokud se zapojí pouze 2... Při zapojení 4 už použít jen 8ohmové... Ale když používám ty 2 4ohmové tak se mi zdá, že se chladič začíná nějak moc zahřívat a tak mě napadlo, že za chladičem je 2cm mezera, jestli bych tam mohl přidělat ventilátor a udělat tak aktivní chladič. Díkes za rady ( už vím proč topí, protože v podstatě pořád šeptá )

Příspěvky [41 až 49 z 49]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TDA 2030 (změna LM3886T)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£