Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TDA 2030 (změna LM3886T)

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 49]

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Uklidni se wwsly. Občas si taky přečti nějaký jiný thread.

mirulu napsal:

je to zvláštní, ale to lmko při napětí 30V a zátěži 4 Ohm limituje při 8 W, aspoň obě který byly měřený, jakmile se mu dalo 8 Ohm, jelo vesele na 70W. Holt 30V je do 4 Ohm zátěže moc no.

(upravil wwsly 24. 5. 2009 13:57)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Tenhle thread znám smile
Ale, nevím na co tím poukazuješ, spíš to jen potvrzuje to co jsem napsal.

Prostě 4 ohm do 29VDC nad tuto hodnotu jedině 8ohm.

Samozřejmně bude rozdíl zda se bude napájet z regulovatelného zdroje kde bude zvlnění pár mV nebo z trafa při zvlnění třeba 2Vpp. Při druhé možnosti se zbytečně zvětšuje ztrátový výkon na lmku.

Little, prostě napájet to lmko nesymetricky je blbost.

Web

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Když to chceš na suba tak alespoň dva kusy ARN226-07 když už to tedy musí být zrovna tyhle repráky.

Little ty si fakt za trest pro tohle forum. Běž do politiky, tam dezinformační kampaně letí a vůbec nevadí když někdo něco veřejně povídá a nerozumí tomu.

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

OT: Nemluvi on Little nahodou z hlubin vyru? Nejak mi nekoho pripomina smile

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

wwsly a Thales by si mohli podat ruce. Kde k čertu píšu, že bych to LMko napájel nesymetricky?

little napsal:

Radši tenhle http://www.ges.cz/?page=index&or=so … ES07506944 . Počítej s tím, že po usměrnění a vyfiltrování ti to napětí cca. o třetinu vyskočí. LM3886 bych v tvém případě radši neprovozoval nad +-30V. S tímto toroidem budeš mít cca. +-25V a bohatou rezervu v případě, že bys třeba šlusnul vývody (i když doufat, že v GESu prodávají originální LMka je docela troufalost)...

bhm1 odkazoval na toroid, co dává 2x24V AC, což bude po usměrnění nějakých +-32V DC. Proto jsem mu doporučil toroid, se kterým dosáhne nějakých +-25-26V DC. Bože, vy jste fakt kokoti.

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

smile v tom odkazu http://www.ges.cz/?page=index&or=so … ES07506944 mu doporučuješ trafo 100VA, 230V/17V/5,88A ....

Web

(upravil wwsly 25. 5. 2009 11:44)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

litle, sice si to přímo nenapsal aby to napájel nesymetricky,ale dal si mu odkaz na trafo s jedním seknudárem toto http://www.ges.cz/?page=index&or=so … ES07506944
takže si to domysli sám, jak jsem to pochopil já a jak to mohl pochopit i bhm1 a koupil by blbé trafo.

už tu pár lidí bylo co to chtěli napájet z nesymetrického trafa s kapacitním děličem, výsledek byl samozřejmně jednoznačný ...

Web

(upravil babakus 25. 5. 2009 12:03)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Nebo je tady kokot někdo jiný že Little! Koukni se ještě jednou jaké trafo jsi mu doporučil!! Jak s tím trafem může dosáhnout +- 25-26V, když trafo dává jenom 1x17V?! Bude bastlit jako nějaký prase zdvojovač? Ale fuj!

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

baba, už jsem to tu psal, že kapacitní dělič je nahovno v tomto případě, kde lítaj ampéry

Web

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Jo všiml jsem si.

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

little sorry ale musim souhlasit s babakusem a wwsly.. Kdyby se neozvaly koupil bych to trafo co si mně posílal ty...:(

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Jo, v tomhle případě máte hoši pravdu. Posral jsem to. Odkaz jsem postnul ihned jakmile jsem viděl hodnotu 17V a automaticky jsem si myslel že má tyto vinutí dvě. Sorry lidi

(upravil wwsly 25. 5. 2009 14:37)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

v poho.
každopádně je nutné projít si nějakou literaturu týkající se dané problematiky.
na vebu se toho dá vysvětlit dost,ale je třeba mít nějaky základ. jinak je to o ničem, jak sem se přesvětčil minulý týden, kdy jsem borcovi prodal zes a  on označoval kondíky jako "to kulaté šedé smile" .... a vysvětlil rozdíl mezi sym a nesym napájením bylo nad lidské síly a dál ani nemluvě....

takže bhm vezmi knížku a už to tam hrň... smile a kup si ten modul se zdrojem, pro a proti už víš

Web

(upravil bhm1 25. 5. 2009 19:49)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Thales - chci to jen na decentní ozvučení pokoje tudíž o 2x ARN226 teď nemám zájem bude mně stačit bohatě jeden smile

(upravil Dingo 30. 6. 2009 5:26)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Tak jaj to dopadlo?
Je tady docela sranda smile

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Tak já bych předně na sub a už vůbec ne pro plandáky ARN226 nepoužil švába...
A když už, tak jedině pro verze ARN226/07 a i tak to bude oproti diskrétům trochu bučet.
Jenže chlapec je v elektronice panic, takže nic jiného než ta LM3886 stejně nezbývá.

Web

(upravil Lojzek 30. 6. 2009 18:43)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

panic big_smile
jak jsi to myslel sinclaire?:lol: že ho nic ještě neposmýkalo nebo že nic nesložil?
jestli posmýkalo tak já se panicem odpanicoval smile v 10 letech jak mě posmýkal stromek vánoční(přesně žárovičky  od žlutých)... tak 3s mě to drželo  možná dýl nevím a myslel jsem že je to věčnost! to jsou pak kamarádi fofry v te palici!!! ..  hmm hmm hmm si na to pamatuju až do teď (23roků mám)

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

sinclair - jo máš pravdu v elektronice sem opravdu panic a tudiž jsem o ničem složitějším fakt neuvažoval... Někde se to musíme naučit.. Ty by jsi taky nesatvěl něco složitého kdyby jsi nic nevěděl... Jinak jsem použil 230-0000/4

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

bhm1: no já než jsem začal se satvbou s LM3886, tak jsem postavil nespočet různých blikátek, jednoduchých germaniových 2W zesíků a pak přišly šváby ala MDA2020, TDA2005, nějaký LEDkový otáčkoměr, elektronické bicí dle amara apod, no a pak LM3886 a noproblemo podle amara a na první zapojení funkční a bezproblému.
Kupa lidí tady řeší problémy s monolitickýma zesíkama, který já vůbec nechápu, jak s tím může někdo mít problémy, když nic jednoduššího neexistuje. mad
Nojo, ale když je někdo lama a rovnou se pustí do nečeho dražšího a neví a nebo nezná ani ohmův zákon a nepozná diodu od odporu, tak k tomu nemám co dodat. Jen se pousmát co lidi dokážou mít za problémy s jednoduchýma věcma.
Jen podotknu, elektronice stále nerozumím, prostě nemám hlavu a ani mě to nikdo neučil takže chování tranzistorů v obvodu je pro z větší části španělská vesnice byť se elektronice věnuju skoro 20let.

Re: TDA 2030 (změna LM3886T)

Lojzku, máme podobné dětství, akorát že já byl zvědavý už ve čtyřech. Vyšrouboval jsem žárovičku na stromku a šup tam prstík...dodnes si to pamatuju, jak to se mnou třepalo, pochcaný a posraný jsem byl prý až za ušima smile

No, bhm1, popravdě řečeno - já kdybych například nevěděl, jak se třeba obkládá koupelna, tak bych to rozhodně nezkoušel sám, ale zavolal bych si na to odborníka, čuměl bych mu na pazoury a příště už bych to možná udělal sám. Jinak je to totiž svinská ztráta času, u větších výkonů i peněz, když něco shoří /tak jako mně by třeba opadaly ty obkládačky/.
Ke všemu, dokonce i k sestavení napohled jednoduché stavebnice jsou potřeba určité základní znalosti, bez nich je to opravdu vabank půjde-nepůjde, shoří-neshoří, hraje-nehraje....

Web

Příspěvky [21 až 40 z 49]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TDA 2030 (změna LM3886T)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£