Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Tak to vidím, že by to asi chtělo bassreflex, pokud teď neuspokojuje, nebude tomu ani po rozehrání. sad

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Antonio:
Možno to zájde až tak ďaleko:-)
http://www.ruka.sk/images/p_09_08.jpg

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

paradna robota

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Jo, pěkný.... Když duní repro v CC, tak se hučení odstraní BR? smile No nevim tongue

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

preco tam davas kozenku?
to len jednoducho nalepis?

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Paráda, potřeboval bych tak šikovné ruce na moje nové budky smile

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

S osazením je to mnohem hezčí než jsem čekal, hezký, RK. wink

Frank: Malým množstvím tlumení v CC to hučet může klidně, RK ale určitě tlumení už testoval, ale nic nepsal o hučení, jak to teda hraje, RK? Hučí, či jsou basy slabé? Jestli hučí i při velkým tlumení, tak BR asi nehrozí. Kam až 8BR sahá?

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

RK: Vypadá to dost slušně.
(uran se nakládá lopatou?? smile)

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Hmm, pěkné ...

Web

(upravil RK 16. 7. 2007 21:40)

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Hučení / bučení - neviem, asi som čakal niečo viac - celkový prejav je podobný napr. ARN 6618. Sínus začína byť počuteľný na 30 Hz, 60 Hz je v plnej sile, ale niekde medzi 100-200 Hz je problém... To hučanie sa mi podarilo pretlmením a šialenou výhybkou na basoch (6,8 mH...) čiastočne eliminovať, ale bas je rozmazaný (ak sa to dá slovami vôbec opísať) V takejto konfigurácii to síce nehučí, ale stredy sa nedajú plynule naviazať až tak nízko (Fr=140Hz). Ešte inak povedané, zatiaľ to nie je oveľa lepšie, ako "staré dobré Tesly" (keď neberiem do úvahy odpudivú ARV 104)
Na meraní by to nebolo zrejme až také zlé ako popisujem, jazzové audiofilské nahrávky a pop hrajú celkom fajn (ale to skoro na všetkom), rocková muzika má však úplne rozpadnuté a mäkké spodky. Moje skúsenosti sú také, že pokiaľ na bedniach nie počúvateľné všetky, aj staré a tzv. nekvalitné nahrávky, nestoja za veľa... Napr. také Embly hrali úplne všetko s prehľadom.

Jofi: Koženka - použil som dosť kvalitnú, anizblízka sa nedá rozoznať od kože - iba podľa dotyku. Naživo to vyzerá skutočne pekne (ak si niekedy pozeral napr. na nejaké Sonus faber - tam som sa inšpiroval). Koženka sa lepí celkom ľahko, prekryje prípadné nedokonalosti podkladu a spolu s drevom je to naozaj pekná kombinácia - tak preto. Na môj, teda "balkónový" spôsob výroby je to vhodný materiál. Určite menej pracné ako dýhovanie.

iMartin: Topič a lopata - to bola parafráza jednej staršej kvetnatej recenzie Dali Gravity zo zaniknuvšieho Audio-video-revue (Sinclair asi vie o čom je reč)

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

RK: kde si zohnal kozu?
all: neviete kde sa da zohnat v prahe ??
dik

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

RK: Tak tento bassak mam i ja ale jsem se zvukem docela spokojen, ale az po nejakych 3mesicnich rozehravkach. Docela by me zajimal ten tvuj popis usporadani v bedne. Kolik mas l a kolik tlumeni, at nemusim experimentovat. Nedavno sem tu psal ze nema bassy kdyz posloucham TV ale ted se postupne dostavuji. Jen to navazani na GTC neni uplne vporadku. Taky proto chcu doplnit stredy. Nemam tak moc zkusenosti, ani prilezitosti na zkouseni a experimenty, tak bych byl rad za taketo nazory co a jak s bassakem udelat.

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Mike: Čistý objem je 40 litrov + koberec na všetkých stenách + 4 cm minerálna vlna na zadnej a bočných stenách + teviro (syntetická vlna) vo zvyšnom objeme. Ak máš problém pri delení v dvojpásme, tak v trojpásme budeš mať problémy dva:-) Neviem, ako máš riešenú výhybku, ale skôr ako sa pustíš do trojpásma by som skúsil na basovej vetve niečo s indukčnosťou nad 2,2 mH - pri všetkej nespokojnosti je tento reprák pre dvojpásma použiteľnejší ako ARN 226. Experimentom sa aj tak nevyhneš. Čo sa týka zlepšenia na basoch o ktorom píšeš - pripísal by som to na účet toho, že tvoje uši si zvykli na horšie stránky zvuku a začínajú nachádzať skryté kvality 8BR40:-)

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

RK: kde si kupil tu kozenku?

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Vo Veľkých Bieliciach - taký malý sklad v rodinnom dome pri hlavnej ceste, kupoval som to pred vyše rokom, už sa nepamätám, ako sa tá fiorma volá, ale na internete nie je. Keď zájdeš do najbližšieho čaluníctva, určite ti povedia, kde sa dá koženka alebo koža najbližšie kúpiť.

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

RK: Dik. No ja byl zvykly na bassech poslouchat GDN13/40 ve 35l BR, tak kdyz sem zapojil tu 8BR byl jsem sklaman. Neni to tim ze si usi zvykli, ale i ten zaves se mi zdat mekci a odspoda to hraje lip.No vyhybku mam na tom zatim BS-acoustic s kompenzaci impedance bassaku a vymeny jednoho kondiuku. Na 3-pasmo uz mam nasimulovanou vyhybku uplne novou.Ale jsou tio jen simulace

Web