Téma: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Začal som kompletnú prerábku reprákov, ktoré som postavil veľmi dávno a poviem vám, asi to nestojí za  tú námahu:-) Prvé foto a priebeh prác som zavesil na www.ruka.sk
Postupne budem aktualizovať, tak sa zabávajte so mnou. Nejaké otázky? smile

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Ten Seas se mě dost líbí, tady je vidět jak málo toho laku je použito (TVM by se měla přiučit, všude šetří, ale tady ne).
Beyma, věřím, že na basech umí líp než 226ka. Škoda, že jsem ho neslyšel, předpoklady ale má. Zajímavá by byla 16ohm dvojice, ale ta se do těhle beden asi nevejde.
Visaton neznám, nemám k nim žádnej cit.

K designu: určitě bych pořádně (do trojúhelníku) zkosil vrch přední stěny, ovšem na to je použita malá síla materiálu, leda to zespodu nějak vyplnit, ale to už je voodoo.

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Velice sympatické bedýnky, inspirativní projekty, parádní stránky - přidávám si k oblíbeným smile

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

O skosení som uvažoval, ale vzhľadom na povrchovku, ktorú plánujem (koža+masív), je každé skosenie kus roboty navyše. Okrem toho je ten výškáč od hrany dosť ďaleko, takže až taký prínos by to nebol. Btw. vôbec si nie som istý, či to bude excelentný zvuk, hoci tie stredy by mohli byť určitým predpokladom.

Fedor: vďaka, kvôli tomu to robím smile

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

RK, myslím, že to bude více než dobré. A hlavně se mi líbí to, že je to zase niečo iné. Celá ČR teď ujíždí na L-kových SEAS, takže už začínám z hliníku mít kopřivku, smile, ale tohle bude hrát dobře.

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

celá ČR ne, já rozhodne ne smile

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

antonio: Ta 8BR40 má strašně měkký závěs, něco takového jsem ještě neviděl. Nový. Co teprv po 5 letech hraní smile Ale nedá se říct, že by to byl plandák, protože má lehoučkou membránu. Řekl bych, že to je reprák, který vyžaduje dobrý zesák.

Naopak ta Glatzova 15" potvora má strašně tvrdý závěs. Něco takového jsem ještě neviděl wink
Vážně, divím se, že to může mít tak nízké Fs, když to je tak tvrdé, a zároveň mít takovou citlivost (94 dB). Asi je to tvrdé kvůli toho, ať se to v autě nerozbije, a ať u toho moc nesejde na objemu (páč autohifíci neuznávají objemy) smile

Nechápu, jak s tím třeba 2W můžou na nižším kmitočtu vůbec pohnout smile

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Mäkký záves a neduživý magnet - áno, ale pre closed a použitie pri normálnych izbových hlasitostiach to nebude až tak vadiť. Btw, ARN 226, ktoré v tých bedniach hrali 12 rokov sú ako nové, žiadny problém so závesmi a to ich určite nemajú tvrdšie ako Beyma. Uvidíme, teda budeme počuť:-)

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

RK:
Moc pěkné projekty na pěkných stránkách, tvé stránky jsem už objevil dříve palec nahoru smile

Není co dodávat...

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Práce pokračujú pomaly, ale pokračujú…
http://www.ruka.sk/images/p_09_04.jpg

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Vypadá to festovně!

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

konečně normální bedna...

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

moc pekny, urcite budou hrat moc pekne smile

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Vypadají opravdu poctivě wink Pěkný.

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Man in black alebo ako zabiť nedeľné popoludnie na panelákovom balkóne:-)
http://www.ruka.sk/images/p_09_05.jpg

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

2 RK
čím to hodláš krmit?

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Přímo z Temelína smile

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Dokken: Šťastný (?) majiteľ to bude kàmiť z Dual CV1460
Sinclair: …tamnímu topiči to lopatu z ruk nevyrazí:-)

Momentálne čakám na egalizovanie bočníc z masívneho bangkirai (taký luxus som na bedni ešte na vlastné oči nevidel:-) Už teraz viem, že keby som všetko poctivo kupoval, tak "bedňa" bude drahšia ako samotné repráky... a to nepočítam robotu.

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

http://www.ruka.sk/semifinal.jpg

Web

Re: Prekopávka vykopávky alebo tak nejako

Ubehol týždeň, čo sa zaoberám ladením výhybky, k zvuku sa zatiaľ vyjadrovať nebudem,ale tu je niekoľko postrehov:
Beyma - k tomuto repráku je rozbehnutých niekoľko threadov, ja len toľko, že sa určite nedá deliť na 6 db (ani so všetkými kompenzáciami), 12 db áno, ale minimálne kompenzácia impedancie nevyhnutná. Celkový výsledok v uzavretej ozvučnici je výrazne ovplyvniteľný spôsobom tlmenia - pri "blbom" vytlmení je výsledok neuspokojivý. Zatiaľ sa rozohráva, takže na definitívne doladenie chvíľu počkám.

Seas - bál som sa fr=140 Hz, ale zbytočne. Zatiaľ v pohode 6 db - 30 mikroF. Oproti súčasným modelom má jednu veľkú výhodu - je to skutočný streďák (teda nie stredobas alebo minibas) a prirodzený roll-of ho robí menej náchylným na prípadné chyby vo výhybke. Čo sa týka zvuku, delenie na 3,5 kHz skutočne šetrí uši a hlavne ženské vokály sú o niečom inom ako na hocijakých dvojpásmach do 20 tis..

Visaton - prekvapivo slušne sekunduje, nie je to žiadny prepadák. Celkom vydarený klasický "hadrák", 12 db bez kompenzácií.

Celkovú citlivosť som obetoval (85 dB) v záujme kompenzácie baffle stepu.

Najslabším reprákom z tohto osadenie je Beyma, asi som mal presvedčiť majiteľa o investícii o pár stovák vyššie, ale nie je to žiadna katastrofa, snáď sa mi podarí s tým ešte niečo urobiť. Napriek tomu, že bedne vyzerajú v reále skutočne mohutné, basy nebudú ich najsilnejšou stránkou, radšej obetujem aj celú spodnú časť objemu, ak sa mi nepodarí iným spôsobom odstrániť náznaky dunenia.

Web