Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Subwoofer místo rezervy?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Subwoofer místo rezervy?

Zdravím, chci se zeptat zda někdo vyřešil subwoofer v autě tak, že vyhodil rezervu a namísto toho tam dal zezhora reprák? A zda to něčemu nevadí z akustického hlediska.. ?

Re: Subwoofer místo rezervy?

zakustického hlediska to nevadí jestli-že to dobře uděláš, ale představ si cestu do Prahy a v půlce, kdyby jsi píchnul... nebo by tě zastavili policisté a chtěli jí vidět... stojí to za to?

Web

Re: Subwoofer místo rezervy?

No na to mám taky řešení.. Prodávají se tzv plniče pneu, je to taková malá lahvička, to se tam při píchnutí nastříká a mělo by to zacelit tu díru. Neviděl sem to v praxi, ale dojet se na tom asi dá a tušim, že některý auta už to dostávaj z výroby, když je malej kufr.

Re: Subwoofer místo rezervy?

¨Jde o to, že mám celkem malý auto a sub mi zabírá tak jednu třetinu kufru, tudíž mě při pohledu na 16 palcový kolo pod deklem kufru svitnul tento nápad, jak ho efektivně schovat a nepřijít o drahocenné místo. Spodek kufru bych udělal z nějaké tenčí DTD desky a díru vylepil nějakým tlumícím materiálem. Otázka však jaké repro.. byla by to v podstatě uzavřenka, jakýho objemu netušim..

Re: Subwoofer místo rezervy?

Ten sprej sice mozes mat, ale rezerva je povinna vybava. Aspon u nas pre to velmi nemaju pochopenie. Rezerva by nesmela byt uz v papieroch od auta, s tym akoby tam neexistovala.

Sub v rezerve je bezna vec. Aj zosiky k tomu zvyknu davat. Objem to moze mat cca 20L. Sprav to z viecerych dielov MDF alebo z laminatu.

(upravil Lojzek 19. 4. 2009 16:27)

Re: Subwoofer místo rezervy?

mě se zdá že to bylo i v návrhu ( že nemusí být rezerva) ale naštěstí to neprošlo! protože ti tam nahoře už neví co by schvalovali! furt vymyšlajů kraviny ! jinak můj názor je takový že repro musí mít pořádnou ozvučnici! a navíc subwoofer.

Re: Subwoofer místo rezervy?

Rendy: Co máš za auto, že se ti do kufru nevejde malá, 20l bedýnka? smile

Re: Subwoofer místo rezervy?

little Alfu 147, navíc 3 dveřáka... a ted tam 35l bednu

Re: Subwoofer místo rezervy?

http://img9.imgup.eu/P1030094.tmb.png

Re: Subwoofer místo rezervy?

co se vám zdá lepší, mít kufr na půl vyplněný bednou nebo mítkufr se subwooferem na dně, na který nemůžeš položit nic?

Web

Re: Subwoofer místo rezervy?

tak já si myslím, že ta bedna je v pohodě:) ono stejně podle mě když si člověk koupí 3dv. tak asi nepočítá stím že bude něco moc převážet smile

Re: Subwoofer místo rezervy?

tak nic ani moc nepřevážim, jen když se jede někam na dovolenou, tak se kufr narve... bednu sem taky dělal tak, aby se dala okamžitě vyndat...... nevim no,  jen mě to napadlo, že by to bylo lepší

Re: Subwoofer místo rezervy?

lepší vůči čemu? spíš bych vyrobilbednu co bude hezky napasovaná do kufru a bude sním ladit a přesto se dá vyndat.

Web

Re: Subwoofer místo rezervy?

nejdřív bych být Tebou zkusil udělat(anebo nechal udělat) bednu se skosením, aby mezi zadním opěradlem a tou bednou nebylo žádné místo, anebo spáchat něco z laminátu do bočnice a zesilovač chytit do druhé - zabere ti to nejméně místa a nebudeš to muset tahat ven.  http://www.showyoursound.nl/Public/Showcase/default.asp - na tomhle odkazu jsou vyfocené (někdy i normální) autohifi instalace, v kolonce Auto merk vyber Alfu a vyjede ti seznam, prohlídni si to, třeba najdeš inspiraci.

Re: Subwoofer místo rezervy?

Suby do rezerv se normalne delaji. A jenom misto rezervy, ale taky DO rezervy s tim, ze se vyhodi to prislusenstvi co v ni byva (pokud disk polozen dnem dolu).
V tem pripade bych zvysil dno v kufru o nejakych 10cm, cimz ti vnikne misto pro ten bordel, co z rezevy vyndas (hever, lano a vubec vybava ti nebude strasit v kufru), dale tam vkusne zapustis zesilovac. Subwoofer necht vyuzije objem v rezerve a klidne jeste trosku kolem, pokud nebude stacit.
Dela se to tak, ze rezervu obalis treba do balici folie a udelas si tak z laminatu presny objem presne o jejim tvaru, ktery pak vhodne napojis na nejaky del te konstrukce zvyseneho dna.
Jinak samozrejme reproduktor zapustit tak, aby i gumovy zaves byl pod urovni podlahy a dat prest o alespon zakladni mrizku... Pak na tom muzes vezt i psa.

Re: Subwoofer místo rezervy?

JAKO MICHAL. Jen doporucuju pouzit freeair SW.

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Subwoofer místo rezervy?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£