Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Eminence LAB12 a Aldax

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 82]

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Más naprostou pravdu Michale (aspoň podle mě). Tahle vlastnost jde perfektně vyčíst ze dvou stejných typů reproduktorů akorát s jinou impedancí. Může mi však někdo říct, proč by uměle snižoval BL?

Re: Eminence LAB12 a Aldax

kvuli tomu ze protahne charku smerem dolu.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Podle mého se snížením Bl rozjede víc parametrů, avšak Fs zůstane. Reprák přesto půjde ve stejném objemu níž. Ale není právě vysoké Bl to žádané u kvalitních reproduktorů? Nebo se stanou basáky od Tipy hitem sezóny?

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Michal:
Budeš se divit, ale pokud ostatní parametry zůstanou stejné, hustota vody se snížením objemu zvýší.
Podívej na vzorec:
P=m/V

Už chápeš v čem je chyba?

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Kvalitní basáky mají nízký BL? Co je to za blbost?

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Iridescente já to chápu. Ale podívej se na ten vzrec tak jak ho napsal antonio.

Co z něj se změní, když snížíš pouze B z Bl?
Změní se Qes? Změní se Re? Změní se hmotnost membrány?

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Takže ten vzorec co dal antonio:
Fs = (Qes * Bl^2) / (2 * pi * Mms * Re)

Re je daný konstrukcí cívky. To oslabením magnetu nezměníš
mms je hmotnost membrány+nějakej vzduch okolo. To zeslabením magnetu nezměníš
pí je konstanta
2 je konstanta
Bl je daný magnetem a cívkou. To zeslabením magnetu snížíš.

takže nám zbývá Qes a Fs:

Qes=(2pi*fs*Re*mms)/Bl^2
Fs=1/sqrt(cms*mms)*2pi
(snad mam ty vzorečky bez chyb)
cms je daný konstrukcízávěsů, to se taky nezmění když oslabíš magnet.

Tak už je ti jasný, co změníš když oslabíš magnet, tedy snížíš Bl?

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Pánové nebudem tu takhle těžce zasírat cizí dred. Já sem to vyvolal, já to přesouvám.

Web

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Zkuste doporučit ještě nějakou levnější 12" alternativu, která zahrajekvalitně, hluboko a nepotřebuje až tak velký objem.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

kvalitně, hluboko, malý objem. To je právě ta kombinace, která je buď drahá, nebo drahá.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Michal má bohužel pravdu, repro pod 5000,-  asi nenajdeš (mimo nějakou ojetinu). Na zesu s výhybkou nešetři, tvůj záměr Senior+250W je podle mne dobrý. Do paneláku bych zatím pořídil ARN312 v uzavřený bedně (hraje už od 50 l) a možná budeš spokojený. ARN se dá občas koupit i nový kolem 1000,-

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Pepa: Jako jestli mi někdo potvrdí, že ta Eminence hraje fakt dobře, tak ji koupím.

Kolik by stály ty Michalovy Peerlessy s pasivem? A kde se dají koupit?
Jak by hrál ten Peerless aktiv bez pasivu?

Re: Eminence LAB12 a Aldax

No myslím že u nás je nekoupíš, a bez pasívu to moc nepude.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Ale pročpa by nešlo. Jasně že jde. Bude z toho normální uzavřená bedna. Jak bude hrát posoudít neumím, v uzavřené jsem 12" neměl. Mám 10" v autě, ale ten má úplně jiné parametry i zaměření - autotucadlo.

Koupíš možná na seas.cz, audium.sk(mengel252), madisound až se zase bude dělat nějaká hromada.

Osazení toho mého subu 12" měnič + 12" pasív odhaduju tak na 8tisíc... Mengel by to řekl přesněji, nebo si to zjisti z jejich ceníku.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Proč se nějak moc neujaly konstrukce s větším počtem menších měničů? Mám zkušenost s 4xARN150 v bassreflexu, znělo to přímo pohádkově. Takový čtyři kousky Adire Extremis 6.5 by už mohly jít hooodně hluboko, plocha membrán větší než jedna 12" a přitom nižší zkreslení...

Web

Re: Eminence LAB12 a Aldax

dj-bobr: Protože obecně velké repráky mají nižší Fs a hrají hlouběji. Zkreslení na basech lidské ucho moc neslyší.

Pokud vím, tak znásobením měníčů dostaneš vyšší zatížitelnost, ale všechny ostatní parametry zůstanou.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

mekky: ucho slyší zkreslení nejvíc právě na basech...

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Iridescent : Na to jsi přišel jak? Na basech poznáš prd, lada tak až ti začne basák mlátit kmitkou o dno mezery... zrovna na basech není procento zkreslení žádná míra...

(upravil Iridescent 13. 6. 2007 21:39)

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Třeba group delay slyšíš na basech daleko líp než na vyšších frekvencích. (v poměru k frekvenci)
A co se týče harmonickýho zkreslení tak taky, díky tomu, že nižší frekvence jsou blbě slyšet, takže přidaný frekvence jsou slyšitelnější než na vyšších tónech

Tedy snad nekecam.

(upravil mirulu 7. 7. 2007 22:25)

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Vadilo by dát lab12 do BR ozvučnice? Podle WinIsd je to na hraně, ale nabízí to basreflex, podle Bassboxu se to přiklání k uzavřené. Podle toho co píšou na netu, se hodí do uzavřené, BR i horny. To sem z toho paf teda. Chtěl bych jí v BR 65 litrů. Samozřejmě subsonic.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 82]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Eminence LAB12 a Aldax

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£