Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 55 z 55]

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Mathes ja nepotrebujem, aby to hralo nejako o moc lepsie, ved to sa ani neda cakat. Mne ide hlavne o to, aby to nehralo horsie.. A aby som, co sa tyka pomer cena/kvalita kupil to najlepsie. Nic tu v okoli nemame, v BA by sa mozno nieco naslo, ale kvoli tomu tam nepojdem, aj tak samotny vyskac pocuvat a vyberat podla toho je blbost, to sa asi ani neda..

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

odkiaľže si, Skafo?

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Skafo napsal:

Mathes ja nepotrebujem, aby to hralo nejako o moc lepsie, ved to sa ani neda cakat..

Však já vím. Proto jsme se tu bavili jen o levných a hodně levných výškáčích. Podívej, každý výškáč, který jsme tu probírali bude hrát lip než ten z Tipy, který tam pravděpodobně máš. Takže vybírej podle dostupnosti, podle toho jak ti půjde do bedny, podle ceny, nebo co já vím. Je to na tobě. Nikdo ti nemůže napsat " kup si výškáč XY, je to to nejlepší z hlediska ceny, kvality, zvuku, dostupnosti a bůh ví čeho ještě". Navíc v týhle cenový kategorii a do beden, který máš.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Mengel252 som zo Starej Turej, 12km od Noveho Mesta nad Vahom. Preco sa pytas? Ponuknes mi nieco? smile Mathes to nemusi byt prave vyskac z Tipy, mozno ten kamarat mal taky kryt po ruke, tak to tam dal..  Dal som dole ten vrchny kryt, ktory tam bol iba nalepeny a vyskac vyzera takto
http://www.p26.ic.cz/vyskac5.jpg
Pozeram, ze neviem, ci sa mi tam ten DT94 vobec vojde, lebo ja tam mam otvor 60 mm, sice na obrazku je zakotovanych 60mm, ale dole v popise je napisane nieco ako Cutout diameter a je tam 64mm.. Ako keby su tie DTW72 na sklade, tak nevaham a objednam ich, lenze je tam 0:( A ziadny iny internetovy obchod na SVK ako SOS, kde ho predavaju som nenasiel..

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Skafo
ked sa pozries na tento http://www.visaton.com/bilder/zeichnung … t94_tz.gif obrazok poriadne, zbadáš, že magnet ma priemer 60mm. tie 4 mm potrebujes "vybrať" kvôli prípojným kontaktom.
toľko k DT94-ke.
DTW 72
Neviem, čo si mal v bedni predtým, (nemám sily to čítať), ale ak máš dieru 60mm, kam chceš uchytiť DTW72??? montážne diery má rozmiestnené na kružnici s priemerom 62mm!!!
http://www.visaton.com/bilder/zeichnung … w72_tz.gif

Internetové obchody
Cez internet vieš nakupovať iba tak, že naklikáš plný košík a netreba ďalej rozmýšľať?

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Skafo, nieje náhodou v NMnV obchod s elektro súčiastkami? Teda ak ho nezrušili. Hovoril mi o ňom majster(on je zo St. Turej). Keď vojdeš do NMnV z Trenčína, prejdeš cez most, prídeš na svetelnú križovatku. Vľavo Čachtice a podobne, rovno St. Turá, vpravo po pár metroch do nejakého dvora vľavo. Ževraj. Asi pôjdem čeknúť cez týždeň, robím v NMnV.

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Mengel252 ja tam mam otvor kruznicu 60mm priemer. Styri diery mam v okoli 70mm priemeru kruznice. A 4 diery v okoli 115 mm priemeru kruznice. Vlastne ja som mal predtym ten vyskac upevneny tak, ze ho tlacil iba ten kryt, co je na tej 115 mm priemeru kruznici. Takto to vyzera http://www.p26.ic.cz/vyskac6.jpg Ved to by nemal byt problem uchytit, na tie kontakty by som to nejako vydlabal, je to len drevo.

Kurpelm, ked zistis, ci tam maju aj tie tipy, o ktorych rozmyslam ja, tak daj vediet. Ako ja si tiez spominam, ze tam cosi take bolo, ale neviem, ci to este funguje.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

No celý týždeň zrejme nebudem doma, tak by som dal vedieť až cca piatok večer(možno v týždni prídem domov, uvidím). Pôjdem tam, potrebujem pár drobností, spýtam sa aj na výškáče.

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Skafo
Čo na to povedať...
2mm na 4-ku dieru je málo- ale to iste vieš. Keď niečomu nerozumiem, čítam to viackrát. Chcel som ti povedať, že DTW je do daného otvoru nevhodná.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Tak zistil som dnes zaujimave veci.. Pozeral som dnes ten druhy funkcny vyskac a zistil som jednu zarazajucu vec, na kryte bolo napisane Delco Elektronics MODEL D-540 4 ohm 40/80 W made in USA. Ide o tie 4 ohmy, mozno aj preto sa to odpalilo.. A teraz ked tam kupim 8 ohm, tak sa to bude zdat brachovi, ze ako to hra slabo vysky..  Meral som ho aj na meraku a mal presne 4 ohmy, ten odpaleny mal 2 ohmy a ked som ho pripojil, tak hral asi tak 10 krat tichsie. Mozno by bolo najlepsie previnut cievku a uz sa s tym nekaslat, lenze nemam kde a asi by sa to ani neoplatilo. Vysvetli mi niekto prosim, co presne robi ten 3,3 mikroF kondenzator? A co to presne spravilo s tym 4 ohmovym vyskacom? Mozno sa vam zdaju moje otazky stupidne, ale rad by som dostal odpoved. Dakujem:)

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Tak a nejakym zazrakom som tento vyskac nasiel aj v cenniku! http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=1202 A teraz uz len otazka kupit jeden 4 ohmovy dat to tam a nespekulovat, ked to ten zosilovac zniesol 7 rokov v pohode a bratovi sa pacil aj zvuk alebo kupit 2 8 ohmove, ale pri tych by to asi hralo podstatne slabsie.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

No tak vidíš. Stačilo se podívat na druhý výškáč a je vystaráno... Ten kondenzátor ořezává nízký frekvence, který ten výškáč nedokáže zahrát a zbytečně by ho namáhaly a po chvíli by se spálil... Je to nejjednodušší forma výhybky typu horní propust - pro výškáče, nebo třeba střeďáky.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Skafo, sorry, ale do toho obchodu som sa ani nedostal, zroboty som išiel domov vždy o siedmej večer, takže dúfam že budúci týždeň....

Web

(upravil Skafo 19. 9. 2007 19:10)

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Caute som tu zase a prosim o radu, s tym zvukom toho vyskaca Delco electronics som nebol spokojny, ten druhy hral o dost silnejsie a cistejsie asi preto, ze mal 2 krat vacsi magnet. A este na nestastie sa mi dnes ten novy podarilo odpalit.. Ale zase to bolo pravdepodobne iba mojou sprostostou.. Preto chcem kupit 2 nove 8 ohm vyskace, aby hrali rovnako a k nim kupit aj nove kondenzatory elektrolyticke bipolarne, inak je nejaky rozdiel medzi 3,3 uF/50V a 3,3uf/100V? Je to len max. napatie, ktorym sa daju zatazit nie?A co sa tyka vyskacov, rozhodujem sa iba medzi Visaton TW 6 NG/8 alebo Tesla TVM ARV 089/8, lenze na tom ARV ide o to, ze ma menovity vykon iba 10W a uz nechcem, aby sa to odpalilo!! A ako to je teda, ked mam zosilovac 2x 50W/8 ohm a bol tam ten kondenzator 3,3uF na 4 ohm vyskac Delco eletronics 40/80W a aj tak sa to odpalilo.. Je mi jasne, ze ked isiel na 4ohm tak sa jeho zatazitelnost znizila na 20/40W. Povedzte prosim preco nie Visaton, hodi sa mi do konstrukcie, ma dobre parametre a hlavne vysoku zatazitelnost a vyzera presne ako ten, ktory tam bol original od JVC. A este jedna vec, aj na tomto 4ohm vyskaci som si pridaval ekvalizerom vysky, pretoze mal slabu detailnost, tak aj kvoli tomu chcem vacsiu zatazitelnost. Este by som chcel dodat, ze napriklad zvuk vyskaca Tesla ARV 3604, ktory mam v mojich ARS 9218 sa mi celkom paci, tak do tychto JVC by som chcel dat nieco podobne s detailnym zvukom.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Jenže TVM má 10W při děličce 2kHz/6dB, kdežto Visaton při 5kHz/12dB a to je pořádný rozdíl... Jinak pokud se ti Visaton líbí, klidně ho kup. Určitě lepší než to co jsi tam měl. Jestli kondíky 50V, nebo 100V je pro výškáč celkem jedno. Víc bych opravdu neřešil. U konstrukce tohoto typu to nemá význam. A nebo pokud se ti líbí zvuk ARV 360x, kup je někde starší.

Příspěvky [41 až 55 z 55]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Reproduktory » Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£