Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 55]

Téma: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Caute, podarilo sa mi odpalit nechcene vyskovy reproduktor tohoto repraku: http://p26.ic.cz/vyskac1.jpg hladam zanho nahradu. Ten co sa odpalil nie je original, original tam bol konusovy vyskac 15w (hral o trochu menej cinkavejsie vysky), prenho bola robena tato vyhybka, ktoru som ponechal http://p26.ic.cz/vyskac2.jpg http://p26.ic.cz/vyskac3.jpg http://p26.ic.cz/vyskac4.jpg Tento odpaleny, co mi kedysi vyrobil doma byvaly spoluziak bol, ale vraj s este vacsim vykonom nez ten povodny, hovoril 40w, ale tomu by som moc neveril, kedze sa odpalil. Problem je, ze neviem a nemam ako zistit, aku mal ten vyskac rezonancnu frekvenciu:( Samotny zosilovac aj reproduktor je pre max 50W. Poradi prosim niekto nejaky kvalitny cinkavy vyskac, ale nie nejako extra drahy, viac ako 500 Sk za jeden vyskac nedam. Uvazoval som nad znackami Visaton alebo TVM. TVM ARV 078-00/8 alebo Visaton DTW72 alebo DT94, pripadne TW6 NG/8 (takto vyzeral aj ten original, co tam bol od JVC), ale tie by boli asi zbytocne, pretoze cez vyhybku by pri maxime malo ist do vyskaca iba 15W, ale zas velka rezerva nie je nikdy na skodu. Popiste mi prosim niekto rozdiely tych typov, co som napisal, lebo sa rozhodujem, ktory z nich vyberiem, ale takto sa mozem rozhodovat iba podla vzhladu:( Za vsetky rady vopred dakujem! Vyskac musi byt 8 ohmovy a mal by mat minimalne 15w menovity vykon.

(upravil Karlos 10. 6. 2007 15:24)

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Lepidlo, kukni na monacor.cz tam maj podobne. těch obchodů je více.
Shořelo to pro to, že ten kondík je tam na piču smile

(upravil Iridescent 10. 6. 2007 15:28)

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

A je tam paralelně, nebo se mi to zdá?

Aha, teď koukam na ten další obrázek, no to je fak hustá výhybka... Takže buď tam byl paralelně. (nebo vůbec, pokud ho teď neustřih)

To to hrálo? Byl tam takhle furt, nebo si ho ustřih? ať tak nebo tak, je to blbě a proto ti to shořelo.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Vodiče jsou připájeny normálně v výškáči, a kondík je tam jen tak ze srandy.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Ale houby. Podívejte se na obrázek 2. Ten výškáč má dva plusový konektory. Jeden je pro napojení vodiče, druhý je napojený na kmitačku a mezi nima je kondenzátor. Nápadně mi ten výškáč připomíná Tipu (typ 702 za 53Kč/ks), jen se strhnutou samolepkou na magnetu. Odpovídal by tomu i udaný výkon 40W a 8R impedance.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Tak mrkni na 4ku ..

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Já jsem koukal na všechny obrázky... Na čtyřce jsou konektory + a - a ten druhý + zakrývá kondík. Fakt je to tak. Na dvojce je to krásně vidět.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Mathes: Este raz prosim ta napis presne ten typ vyskaca, ktory ti to pripomina. Ale ten chalan, mi to rucne navijal, mozno ten zaklad mal z nejakeho pokazeneho alebo co. Ten vyskac je tam samozrejme pripojeny cez kondenzator, urcite nie paralelne!!!! Hralo to takto asi 5 rokov, takze ta vyhybka by nemala byt zla. To, ze som ho odpalil som spravil ja chybu, pocuval som totiz cez generator frekvencii, ze co este to ucho pocuje, mal som tam zapojene 2 repro a ked som na jednom pocul v pohode 17kHz, na druhom uz bolo ticho a som sa cudoval, ze co to nehra a uz bol bohuzial odpaleny, no asi som to dal moc silno a mozno uz aj ten kondik prepusta, to co nema, bude mat uz pomaly skoro 20 rokov big_smile.

Ale mohli by ste mi prosim Vas popisat rozdiely medzi vyskacmi Visatonu ako hraju, hlavne ma zaujimaju DT 94, DTW 72 a TW6NG/8.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

TW6...má konusovitou membránu a v tvý konstrukci bych ho spíš nahradil TVM 089-asi 150,-. DTW 72 je druhý nejlevnější výškáč Visatonu, DT 94 používají do hi-fi střední třídy. Mám ho doma v Altech a zvukově mi příjde příjemný. Nicméně být tebou volím 089, vzhledem k tomu, že Visaton je dost drahý. Nebo ještě Tonsil GDWK 6,5/10 , ten má malý výkon. Jinak ten z Tipy (Tipa-czech.com) je TW702 a stojí 52,-

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Mathes: A co je ine na tej konusovitej membrane co sa tyka zvuku, ten TVM neviem, ide len do 16kHz a ma menovity vykon iba 10W, co pri vysokej hlasitosti by sa mohol odpalit. Ako ta Tipa vyzera celkom dobre, aj parametre ma dobre, nie je to len puzdro nahodou?:) Len neviem, kde by som to mohol na SVK, lebo ja som so zvukom toho vyskaca bol celkom spokojny. A medzi tym DTW72 a DT94 je velky pocutelny rozdiel? Ako ide mi o to., aby som tych 400 sk nedaval za vyskac zbytocne, ked by o 200 Sk lacnejsi hral asi rovnako.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Visatony bych do tý bedny prostě nedával, páč jsou zbytečně drahý. 089 má sice výkon 10W, ale při děličče 2000Hz, 6dB. Čili pokud bys ji dal na ten 3,3uF kondík, tak by šla od nějakých 6500Hz, takže zatížitelnost by se zvýšila. A že hraje do 16 000? Ono co ty víš do kolika hraje ten co máš? Třeba končí na 13, 14000Hz a přesto si říkáš jak to hezky cinká... Jo a Tipě nevěř. Ta udává parametry jak se jí chce... Tu TW702 bych viděl jen jako strašně levný řešení "aby tam alespoň nějaký výšky byly". 089 je oproti ní kvalitou naprosto někde jinde. Nebo tu 078, jak jsi psal. Ale ta má nižší citlivost.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=514 hmhm ?

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

takže ten kolík uprostřed nikam nevede a je jen na pájení?

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Iridescent: Ano pane. Mívají to tak i auto výškáče.
Karlos: Myslíš že ta 11mm kalota by stačila k 20cm basu (nebo kolik to má). Podle mě je fakt nejlepší 089, nebo 078. Za tu cenu asi nic lepšího nesežene, navíc výhybku mu asi bude pořád tvořit kondenzátor, nebo v lepším případě si koupí nějakou univerzální výhybku za pár kaček...

(upravil Dj Way 10. 6. 2007 17:51)

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Vidim, ze sa tu rozoberaju kvalitne projekty na vysokej urovni... Nikoho netrapi ani citlivost basaka a vyskaca ani nic podobne... Moje odporucenie: cim lacnejsi vyskac tam das, tym budes menej lutovat, ze si vyhodil prachy zbytocne... Skusal si uz piezo? Vies ako vie cinkat? big_smile

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

A jak chceš asi zohlednit citlivost jakýhosi basáku JVC...? Myslím si, že 300 až 500 za dva výškáče ještě jde. Na kolik by vyšly slušný pieza? Levněji určitě ne (když nepočítám Dexyňácký za 15 kaček...).

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Vsak nech tam da tie z dexonu... To bude parada, viac da za postovne ako za pieza... big_smile
A ohladom tej citlivosti: hmmm... trocha na zamyslenie

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

A to ste ešte nevideli noname kaloty z SOS za 35Sk kus... tie by mu možno stačili. Citlivosť majú nízku. Keď som ešte nevedel čo je to net, kúpil som dva kusy kamošovi a zo zvedavosti som ich odskúšal. k 835kám nesedeli, kvôli tej citlivosti. Ale inak cinkali aj dosť vysoko...

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Tak ty jsem teda neviděl... smile))  Dj-i, to že má bedny jaký má neznamená, že musí na výšky nacpat cokoliv co nějak hraje. Ty hajzlíci z Tipy jsou základ, ale ať už 078, nebo 089 budou úplně někde jinde. No a hlavně i Tipa lepší než levný pieza, který jsi navrhoval...

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

No niekomu tu nedochadza...
Chces mi povedat, ze ked do tych bedni da akykolvek Seas, tak to bude hrat uz paradne???
Moj nazor je, ze nech tam da cokolvek, vzdy to bude hrat na hocvno... Jedine, zeby tam dal fakt dobry vyskac a trafil by sa aj do citlivosti aj do deliaceho kmitoctu (myslim dobre vysky, lebo stredy a basy by asi aj tak boli na p...).
Skoda sa viac k tomuto vyjadrovat, co myslite, preco tu nenapisu nejaku tu vetu aj skusenejsi z tohto fora??? Moj nazor je, ze im to za to nestoji a venuju sa radsej kvalitnejsim veciam... (nia ako ja amater big_smile)

Web

Příspěvky [1 až 20 z 55]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£