Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 55]

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Mathes: Ako nemam problem, co sa tyka prachov dat aj 400 Sk za jeden vyskac, pokial to dobre zahra aj tie najvyssie vysky. Skoda, ze sa neda niekde na nete zistit citlivost toho stredobasaku, ale myslim, ze to bude mat urcite viac ako 90db, pretoze mam este doma aj Kapaaudio KAH208M a tie hrali podstatne slabsie oproti tym z JVC. Aj co sa tyka vysok, hrali tieto z JVC ovela lepsie, najma tie najvyssie a aj stredy hrali krajsie. Ale mozno sa musia tie kapy iba rozohrat, iked sam tomu neverim.. Ten Tesla 078 ma citlivost iba 88 db, to myslim, ze by potom boli vysky take utlmene.

A niekto zo SVK mi poradte prosim nieco, kde by som mohol este ine vyskace pozret, lebo narazil som len na to www.sos.sk

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Skafo, nevšim sis, že tu nikdo tak šíleně nekvótuje?

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Konecne slovo odbornika big_smile

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

DJ Way: Co sem proboha pleteš Seasy?!!! Bavíme se tu v řádu 52 - 224,- za novej brepták! Seženeš snad za to nový Seas? Jestli jo, dej echo. Určitě bude zájemců dost... A nikdo netvrdí, že to se Seasema bude hrát jak šlak. Jen je moc jednoduchý zkritizovat něco a řict, že to v podstatě ani nemá cenu opravovat. Třeba se Skafovi zvuk z toho líbí, třeba nic lepšího nezná, třeba mu to stačí, třeba....ale to je jedno. Skafo přišel s tím, že by instaloval Visatony. Že to nemá cenu, páč jsou moc drahý, jsem mu napsal rovnou, jestli sis nevšiml. A přišel jsem s MNOHEM levnějšíma alternativama. Ale ty bys mu radši doporučil, ať bedny zahodí a radši si postaví/koupí něco lepšího, že? A proč sem nejdou zkušenější? Je to jednoduchý. Tohle je opravdu téma, na který mazáci dlabou. Proč? Páč už jsou ti kluci někde jinde, než v rámci dvou stovek za reprák, oddělený kondenzátorem. Pak nastupují ti, kteří nemají takový znalosti, ale přes to něco vědí a třeba to ani není tak dlouho, co se sami hrabali mezi repry za pár korun. Prostě není potřeba aby se tu znalci, před kterými hluboce smekám patlali řečma o výškáčích z Tipy za 52 korun... Stačí to jako odpověď?

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Staci, pekna odpoved, hlavne tie posledne riadky (ale fakt seriozne ti priznavam, ze mas pravdu).
Ale aj tak sa mi nepaci, co sa tu robi smile.
Mozno je to moja chyba, ze ked pridem na diyfans.org, tak uz nevidim, kadejake co najlacnejsie, alebo priemerne reprobedne, ale spickove, ake nenajdem ani v obchode...
Musim zlozit pred diyfans klobuk dole, lebo je cim dalej , tym lepsii... A mozno to ma prinutilo k tomu , aby som napisal nieco take... Proste podla mna uz taketo zalezitosti na diyfans nepatria, na dexon.cz v pohode. Ale diyfans je jedno profesionalne forum, na ktorom je vela odbornikov, ktori ti poradia lepsie ako hocikto iny.

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Mathes ako pocul som aj Seasy ako hraju v BVaudiu a ze by ma to nejako zdvihlo zo stolicky ani nie. Pocul som E1.2 a F2.2. Praveze sa mi ten zvuk zdal akysi suchy..  Mathes a ty myslis, ze tie Visatony su predrazene? Tesla je na tom, co sa tyka pomeru cena/vykon lepsie? Ako neviem, ale Visaton DTW 72 stoji 239 Sk a ARV 078 251 Sk. A ten DTW72 ma aj vacsiu citlivost, takze ten ARV by hral asi dost ticho oproti tomu stredobasaku.

(upravil Dj Way 10. 6. 2007 19:34)

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Ked uz tak, tak zober radsej citlivelsi vyskac a potom podla sluchu mozes citlivost znizit....

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Dj Way, to ma mrzi, ze som Vam narusil diskusiu o super mega spickovych reproduktorov. si to tu vymazte, ked Vam tato tema, tak vadi, ja som bol odkazany na toto forum, pretoze na inom mi nikto nic neradil, ale zatial si mi napr ty neporadil skoro nic, iba kritizujes a podcenujes.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

DJ: Jenže ono dost dobře nejde říct "běž na Dexon, tady se tím zabývat nebudeme". A ani by to nebylo fér, vůči takovým jako Skafo. Navíc Dexoňácký fórum je už nějakej ten pátek mrtví...
Skafo: Aha, já vycházím z ceníku Visatonu a přepočtu x28Kč. Faktem je, že 078 má kalotu 25mm, takže bude líp umět spodní kmitočty. S tím, že radši citlivější repro naprosto souhlasím, ale čekal jsem citlivost basáku tak na 85dB, takže jsem to zase tak moc neřešil. Jestli by nebylo určitým řešením zkusit koupit 1 TW702 a pokud by měl zvuk stejný jako druhý co máš v bedně, není co řešit, je to on. A pokud to on nebude, tak vyhodíš 52 peněz, no. Teda jestliže to budeš objednávat přes kamenný obchod, který zaplatí poštovný (když objednává z třeba z Tipy po nashromáždění určitýho množství objednávek). Já to alespoň takhle dělám.

(upravil Dj Way 10. 6. 2007 19:59)

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

to Skafo: Poradil som ti, precitaj si tu vetu nad tvojim poslednym prispevkom big_smile.
A mne si tu ziadnu temu o megaspickovych reproduktoroch nerozbil, ja zatial ziadne nemam a ani tak skoro asi nebudem mat, nemam zatial nasporenych 30000 SK a viac sad. Ale ja uz radsej pockam a zainvestujem, lebo som sa na podobnych projektoch naucil, ze sa neoplati setrit... Ale to je trochu uz od temy, tak rieste dalej ten vyskac. Na Slovensko ta vyjde urcite viac preprava ako ten vyskac, to mas smolu... A ked skocis do nejakej predajne s elektronikou, tak sa nestihnes vynadivat, noname rerpoduktory za nehorazne ceny...
PS: to mathes: co za repro mas v tom hajzli? Hra to dobre? Kanalizaciu mas naladenu na aku frekvenciu?

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Nečetl jsem to celé... Co monacor DT- nevim jakdál. Ten je za pár šušňů a prý dobrý (osobně jsem ho nepoužíval)...

Je fakt, že několik dní tu o tom krafat jestli jelepší AX543552 za 237kč nebo BC-XB4 za 302kč, to kdybys skafo (nic osobního) místo toho šel na brigádu, měl jsi teď ty SEASy, o kterých tu padla zmínka.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

No, ale ten Tesla 078 okresa o tie nizsie kmitocty ta slaba vyhybka, ktora je pravdepodobne robena na cca 3khz rezonancnu frekvenciu. No problem je v tom, ze tie vyskace, co som tam mal nehrali tiez rovnako. Asi ich ten spoluziak nenavinul uplne presne s rovnakym poctom zavitov. Pretoze lavy hral este o trosicku silnejsie ako ten pravy a prave ten lavy sa odpalil. No ten TW 702 si objednam napr z netu, zaplatim zanho 65 Sk a za postovne 200 Sk alebo kolko.. To sa asi moc neoplati, bude naprd a mozem ich hodit do kosa:) No neviem, asi tazko platia postovne aj na Slovensko.. Ako teraz rozmyslam nad tym DTW72 oproti tomu DT94 bude asi rozdiel hlavne v tych kmitoctoch pod 3kHz, ktore ale moja vyhybka okresava.

Dj Way ja do repro 30000 tis urcite davat nebudem, mozno niekedy v buducnosti aj so zosilovacom, ako mozno by som mal na to aj prachy teraz, ale nie urcene na takyto ucel. V blizkej dobe rozmyslam, ze si kupim Sennheiser HD 595 alebo Beyerdynamic DT 880:)

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Dj: Pošlu ti fotky...
Skafo: Ten kondenzátor 3,3uF dělí při 8 ohmech na nějakých 6500Hz (zhruba!-je to pouze tabulková hodnota). No jestli nemáš ve svým okolí obchod, kde můžeš objednávat aniž bys platil poštovný, tak je to blbý... A abys platil poštovný víc než stojí reproň... Nebo mrkni po inzercích. Třeba tady prodává Jofi ARV 161 (starý 089 s lepším zvukem), ale je to 4 ohmový repro, takže by hrálo hodně nahlas...

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

to Skafo: S tym, ze si chces kupit kvalitne sluchadla si mi iba nahral smile. U mna sa to tiez tak zacalo... Ja som si myslel, ze ako moje repraky doma dobre hraju, kym som si nekupil Sennheisery PX100 (a to nie su ani prva trieda). Od vtedy sa snazim na roznych smejd-reprakoch ekvalizovat doma zvuk, ale neda sa to. Nijak sa mi ten zvuk nepaci... Dalsou vecou bola zvukovka, kym som si nekupil PHASE26USB, tak som si myslel, ze moja zvukaren hra dobre a pritom sa ten zvuk neda absolutne porovnat... Ale to patri niekde inde... Uvidime ako zmenis nazor na vec ked si kupis tie sluchadla. Ja som ho zmenil na tolko, ze si radsej uz nekupim nic, ako by som mal kupit dalsi smejd... Ked budem mat prachy, tak az potom si kupim nieco poriadne. Radsej raz a poriadne ako 100-krat a zle sad.

Ale kazdy sa uci na vlastnych chybach! Ja sa uz nechcem, uz som sa poucil dost...

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Mathes: No 4 ohmove repro nechcem a chcem radsej nove. Lebo v tych 4 ohmoch nejde len o to, ze by hrali silnejsie, ale aj o to, ze to zatazuje zosilovac. Ako najviac uvazujem o tych DTW72, potom DT 94. Staci mi, aby niekto potvrdil, ze sa neoplati ist do DT94 a objednam DTW72.

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Alebo poradte, keby chcem teda ten DT94, ci by sa tam nehodila lepsia vyhybka a kde by som ju na SVK mohol asi tak kupit. Dik.

(upravil Dj Way 11. 6. 2007 23:22)

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Skus objednat z www.dexon.cz, tam najdes aj rozne vyskace... mozes objednat naraz...
vyskace napr.: Dexon HRT 8/50/01,8
                      Tonsil GDWK 6,5/10,8
alebo aj nieco od TVM, ty si vyber, aj vyhybky tam su a aj forum tam je, tam ti poradi mozno aj osobne Ujo Kamil Dexon smile.

A to nie je vtip, ber to ako ozajstnu radu, urcite si tam vyberies, to co potrebujes... Aj ja som tam parkrat nakupoval... A nielen ja... Niektore veci tam maju celkom schopne a podarene...

A postovne budes platit okolo 150SK (cca) a ceny si zhruba prerataj podla aktualneho kurzoveho listka...

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

No teraz fakt neviem, co mam spravit, ci kupit tie Visaton DT94 alebo DTW72 alebo objednat z Ciech tie Dexony HRT 8/50/01,8, ale to keby uz objednavam, tak by som chcel aj pre moje dalsie repro. Lebo tieto JVC to su brachove a ja mam Kapaaudio KAH208M a na tych sa mi nepacia vysky, tie najvyssie to nehra.. Teda stredy to tiez nema az take dobre, ale to by som hned mohol kupit nove repro:) Co sa tyka Tonsil konkretne tento typ nie, pretoze ma slabu citlivost, mozno na tie moje Kapaaudio by bola dobra. A bolo by treba kupovat aj tu vyhybku? Aka by sa tam asi tak hodila, ja tam ziadnu nevidim..

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Vies, nehnevaj sa, riesis tu projekt za par korun neviem ako dlho a stale pytas ludi o nejake rady... Je to skoro jedno, ktore vysky kupis, tak ci tak to nebude ono. Myslis, ze dokedy to bude ludi bavit ti odpovedat... Mas tu uz 10 rad, tak si sam vyber, mas svoj rozum. A nastuduj si aspon zakladnu teoriu a potom sa pytaj. Nemas ani sajnu o vyhybkach a o reprakoch tak akurat tu sajnu a ides daco robit a stavat. Hovorim ti, objednaj z drexonu aj vyskace aj vyhybku (to najlacnejsie, alebo ako ty uznas za vhodne) a bude pokoj. Alebo sa spytaj este na drexon fore. Tam budu ochotnejsi mozno ako tu big_smile.

Web

Re: Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Skafo: A nemáš někde v okolí obchůdek s hi-fi? Prostě bys tam zašel, něco koupil a hotovo. Když si totiž přičteš poštovný, vyjdou tě ty dva výškáče dost draho a tolik těm bednám v lepším zvuku nepomůžeš... Nebo přes ten obchod objednat co chceš. Má to výhodu že neplatíš poštovný.

Příspěvky [21 až 40 z 55]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Odpaleny vyskac, hladam alternativu noveho

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£