Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 17)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 17 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 327]

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Existuje jistě spousta dobrých a výkonných zesilovačů. Z toho, co mám oměřeno a vyzkoušeno bych doporučil /z jetých strojů/ asi NAD S200 nebo NAD 208THX.

Web

(upravil KUmBAjz 9. 4. 2009 15:28)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

všeho s mírou, mám i jiné koníčky, třeba motorky, focení (to není finančně vůbec prdel), pc, nebo bicí. vše něco stojí. a koloběh zlepšování, upgradeování v hifi může fungovat donekonečna a toho se zúčastňovat jaksi nemohu... takže zesík určitě časem bude, ale musím se smířit s tím, že nikdy nebudu mít aparát za 3 miliony, který by asi uspokojil de facto kohokoliv. vše je kompromis... děkuji za rady, velmi si jich cenním, nicméně nepatřím do skupiny bohatých. obecně si ale myslím (teda všichni kdo to u mě slyšeli taky), že za necelých 100 000,-, na které mě to za ty roky vyšlo (bedny asi 60 000, 21 000 USHER CD-7 a starší SONY TA-F 707ES za 13 000,-) to hraje nadmíru excelentně. Je mi jasné, že každé další zlepšení bude finančně enormně zatěžující a ty kvalitativní skoky jsou v čím dál vyšších třídách méně úměrné vynaloženým financím. časem, časem.....
smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

KUmBAjz : faktem je , že jsi se dostal dost daleko  za v úvozovkách  slušný peníze. další sebemenší zlepšení bude stát ranec. Jak už zde zaznělo , důležitej je tvůj pocit , tvoje uši , tvoje místnost , tvoje oblíbené nahrávky. Je to kompromis

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Ale kecy, nebude. I s tou 222kou to posune dál. Nemyslim si, že by v paneláku potřeboval 400W smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

ktomu basaku by idelani a levnou volbou byl ten symasym co prodavam. Jen nevim jestli to mas aktiv nebo ne.... Neni to totiz top reseni co se vysek tyce, nicmene hraje pomerne slusne. Do aktivu na basy nebo stredy je to hodne dobre reseni. Kdyby jsi to chtel top v celym pasmu a v pasivu tak pistoleho cfb, ale to uz docela neco stoji... urcite pres 50.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Zrovna řeším podobný problém. Mám NADí C355 a s 12PS100 to není úplně ono. Chtěl bych pro ně nějakej konec, co má páru, NADa bych nechal jako preamp a krmení středovýšek.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

no...já myslel Denona v komerci a ten Váš NAD?je silná komerce také!K těm monstrum ,jedině Bryston,krell nebo
m.levinson.Samo jsem myslel konce.Ten basák moc dobře znám,před pár lety jsem ho používal(měl jsem i Tiw 350)a
na jeho buzení je zesilovač o 250 až 350W málo,né že to nehraje!to jo ,ale jak!Zesilovač o nějakejch 120W v normě
DIN (1khz)a co okraje pásma?Pokud někdo chce používat TIW 360 v běžném obýváku a tvrdí že tam slyší perfektní
šlapák tak musí sedět na zahradě.Hifi zdar Pavel pajos

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Co troškaříte? Pár monobloků Halcro dm88, každý dá kolem 300W/8ohm dlouhodobě, k tomu preamp, nejlíp dm10...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Zdravím.
Nádhera. Již jsem z této alchymie vypadl ale jak jsem tohle uviděl hned jsem byl zpátky a musím něco napsat. Postavil jsem třípásmové Visatony VIB extra II ( prvky samozřejmě od Rochelta, bedny a kompletace výhybek jsem si dělal sám). Taky jsem je rozšířil na 120l. Nebudu teď zkoumat vzhled. Ty vaše jsou opravdu krásné. U mě hraje hlavní roli zvuk. Já to tahám Yamahou a jsem docela spokojený. Jen se mi pořád zdá že to hraje tak nějak umírněně,přírodně.
Při folku nebo třeba Eagles akusticky, je to skvělý, čistý, opravdu reálný až příliž jednoduchý, jako by tam něco chybělo. Tak to má asi  být. Ale při rocku se mi to už tak nezdá. Samozřejmě taky jsem nikdy korekce nepoužíval,ty to spíš zkazí. Basy tam jsou ale na můj vkus moc měkké a jaksi bez tlaku.
Samozřejmě vše závisí na nahrávce a umění poslouchat. Takže se nedá absolutně hodnotit-každému se líbí ( a slyší)něco jiného. Jen tak na okraj- na chatu jsem postavil takovou rychlovku s repro TVM, výhybku jsem měl od tehdejšího asi šéfa Amplionu. Samotnýho mě to překvapilo jak to s touto výhybkou hrálo ( tímto znovu děkuji za návrh). Není to tak reálný a lehký jako moje Visatony ale líbivější, hlavně v tý basový části. To jsou tam starý menší basáky v uzavřený ozvučnici!
Takže zatím co Visatony mi kamarádi chválí protože udělají dojem dominantním vzhledem, na tyto 50l šuplíky říkají-to hraje!
Vše je relativní.
Atlasy byly můj sen. V tý době ale moc drahé. Velmi rád bych je slyšel, jestli bych to dokázal porovnat s VIB II.
Ještě něco k této diskuzi. Polemizovat s radily kteří mají načteného Sýkoru ( také jsem s ním trochu spolupracoval)a nic odzkoušeno, nemá cenu.
Svými Visatony jste mi udělal radost.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Bohouši, na krmení (zesu) záleží dost. Ale ten měkkej bas bys snad moh trošku ztvrdit, kdybys o pár cm zkrátil basreflexovou rouru.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Bohouši, není problém přijet a poslechnout to u mě. díky moc za chválu.
pro ostatní - jenom malinká korekce - nemám tam ani TIW 350 ani TIW 360, ale TIW 300, což je nástupce, parametry jsou podobné, ale krom toho, že je repro kulatý, má ohromný pohon a větší kmitačku. ... a váží 7 kilo... smile Tenkrát když jsem osazení kupoval, byl jsem pro repro u p. Rochelta doma, docela se rozesmál, když ten basák vyndal z krabice... koukal na ten magnet a jen tak úsměvně kroutil hlavou jak moc je to předimenzovaný...
- měli bychom pana Rochelta zase vtáhnout do hry... - třeba by ho to zase začalo bavit pořádně!!!

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Pana Rochelta neznám - co je to zač?

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

to protože jsi mlaďas tongue

(upravil KUmBAjz 10. 4. 2009 16:24)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Rochelt je asi padesálitetý (?? - snad mi nepřidávám, má kluka tak 12 - 13 let) pán, ve velké Hleďsebi i Mariánských lázní měl poslechovku a byl, myslím, ofiko zastoupení Visatonu pro čr. Bedny nějaké také stavěl a protože mu to šlo, fabrika sama začala některé typy podle něho dělat nebo upravovat. Studio musel před časem zavřít pro malý zájem ... visaton totiž není tak high end, aby si ho chodili kupovat zbohatlíci pro image a zase není tak levný, aby si ho kupoval běžný člověk, kterého muzika moc nezajímá a raději si koupí věž za 2500,- v electroworldu. Takže zavřel krám a nyní funguje dál, ale víceměné již nenechává vyrábět skříně ale zprostředkovává jen osazení a dělá výhybky na požádání - co vím. pár let jsem u něho nebyl. Já sem se k němu dostal přes mého tátu, který pro něho koncem devadesátých let dělal docela dost skříní. Většinou VIB Extra II, VIB 2000, Skyline, Atlas DSM MK III a nějaké Cheap Trik 144 transmission line a Alta II a mnoho dalšího. Když jsem stavěl bedny, tak jsem ho kontaktoval smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Některé jeho projety jsem měl možnost přeměřit a nebylo to špatné ...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

No já nevím jak přes bedny, ale před jistým časem mě jeho články v PE o elektronkových zesilovačích a předzesilovačích zvedaly ze židle až ke stropu, co v nich namlel píčovin. Ve schématech chyb jak máku a otevřený lobbing pro firmu Experience, za kterej ještě dostal zaplaceno.. hmm

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Zdravím a malej dodatek..TIW 300 je nástupce to Vím a plně souhlasím že má větší cívku o půl kila navíc.To právě
dokresluje to co jsem dříve napsal,když nestíhal ani jeden klasickej zesík na TIW 360 je tím větší problém !V začát-
cích mého snažení,ale hlavně hledání kvalitního zvuku za co nejmenší peníz(také nekradu).Proskoušel jsem již dříve
zmíněné zesilovače od Marantze,Yamahy,Onkya,Denona,Technicse,Nada,Pioneera,ale měl jsem možnost poslechnout si Dudka (neskutečně ostrej zvuk tahající za uši při dlouhodobém poslechu),Acuphase,ale mimo jiné Conrad Johnson  vposlední době Mc Intosh s nej.modelem Xavian(cd primare).Já jsem měl možnost TIW 360 poslouchat napojenou na REGU s dvouma konci rega maia a později přes již zmíněn Mc Intosh(bohužel nic nemělo dostatečnej výkon).Hifi zdar

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

...jasan, nějakej silnější zes by to chtělo, nicméně já nevim jakej výkon považuješ za dostatečnej 2x400W /8?... já s tím stadiony nezvučím, jsem v paneláku v docela malém pokoji a dávat tomu čóču moc nemůžu. A i když vím, že silněšjí zesilovač samozřejmě kontroluje reprák líp i při nižších hlasitostech, tak nemám nějak enormní pocit, že by to byl zvukovej průser. Jasné, že teoreticky by ten stovatovej esprit co mám spolupracoval mnohem lépe s nějakým malým a nevýkonným dvoupásmem, na které by měl výkonu habaděj. Nicméně to je jen teorie v číslech a měřících grafech a v praxi stejně na ucho bude líp hrát ta velká bedna proti té malé, na tom stejném zesilovači - pochopitelně...
už mnohokrát jsem nabízel poslech - mnozí pořád jen teoretizujete co to dělá nebo nedělá a přitom jste to neslyšeli. Pakliže přijdete, poslechnete a řenete, že se vám to nelíbí, tak prosím. Pak to beru... nezlobte se za ten ráznější tón, nemyslím to zle smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Nezlobím se za razantnější tón a mám rád lidi co si stojí za Tím co vytvořili.Jsem na tom podobně a stoprocentně souhlasím že dvoupásmové repro nemá takovou šťávu,holt když chce člověk trochu reálně poslouchat šlapák tak je
30 cm basák minimum a nic jiného nejde udělat.A když někdo začne tvrdit že jde 30cm nahradit 2x 18cm nebo 3x a
je na tom stejně,realita je neuprosná, nejde.A s tím výkonem...záleží na zesilovači,já začínal se zesilovačem,který
měl výkon 2x 120W a pak jsem ho nahradil zesilovačem Regou 2x 65W.Rega vypadala jako malej chudáček ,ale
v realitě to hrálo jak zesilovač s výkonem 2x 200W.Na kvalitně nahrané nahrávky to nemělo chybu,ale při problé-
mově nahranejch nahrávkách se začínala neuprosně projevovat zpětná vazba (tzv.hučení místnosti s pořízením konce maia problémi se zmenšili).A můj názor na Visaton...(je to dost v tvrdém high endu hanobená firma),ale jak
jsem již dříve napsal o Mc Intoshi,primare a repro xavian 360 (osazení apsolutní špičkou scan speak)po zvukové
a hudební stránce slabota. Mé  momentální repro (osaz.Visaton KE25SC,TI 100,AL 200) s lehkostí pokořilo.
Stavbařům amatérům zdar?

(upravil Jarous 10. 4. 2009 21:30)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Na Visaton je neprávem hajendisty pliváno, po vyzvání k souboji a nabídce poslechu, najednou nikdo nemá čas a je to hrozně daleko..., takové jsou moje osobní zkušenosti :-/
kumbajz: až pojedu do Práglu, rád bych se u tebe zastavil na poslech, předem se ohlásím smile

Příspěvky [161 až 180 z 327]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 17 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£