Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 17)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 ... 17 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 327]

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

J8 bych to nechal na kolečkách. Přijde mi to originální. A jinak souhlasím se zorgem, byl jsem jednou na koncertě vážný hudby, samo bez jakýhokoli přizvučení, a byl jsem hodně vycucnutej z práce. No a nadával jsem v duchu na to, že ty housle mají zrnitej zvuk, basy duněj, chybí lokalizace a jemný výšky... Jinými slovy jsem si provedl diagnostiku vlastního sluchu smile

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Dobrej postřeh Ondro smile

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Ne, fakt to mění zvuk, sám na to čumím, ale mění. poslouchám to beztak každej den a dost se to změnilo. cd bylo úplně nový. řešil jsem to s N.A - noble audio - pavlem rehrbergrem, kterej je velkej praktik a říkal že to tak fakt je - ale přišel jsem s tím sám - s tou změnou. o tom unaveném uchu to není - vím o čem mluvíte, znám to. Pravda je, že čím dražší komponent, tím je to "zahořování" víc slyšet - sám jsem na to nikdy předtím nevěřil, ale fakt to je znát.
Tamty hroty z odkazu jsou pěkný, ale já potřebuju nějaký, který zašroubuju do bedny. normálně tam vyvrtám díru a závitníkem udělám M12 závit, takže to do sebe sedne a můžu s bednou manipulovat v klidu, naklánět atd. Tydle nalepovací nesmysly se při prvním hejbnutí s pětasedmdesátikivou bednou podvrknou... to fajn na nějaká dvoupásma patnáctikilová, která jsou stabilní. Metr sedmdesát fakt chytat po pokoji nechci smile
...a neřekl jsem že se to rozehrálo do briskních středů a co já vím - křišťálových výšek, to jsou trapné reklamní fráze. řekl jsem, že se to oproti začátku rozehrálo, což je fakt, i když tomu nerozumím.. sluch je subjektivní a co mě připadá jako nehrající, jinému naprosto vyhovuje... a naopak...
je to asi stejné jako polemizovat o kapacitě akumulátoru. má nějaké hodnoty, ale všichni ví, že plnou kapacitu akumulátor získá až po několikerém nabíjecím/vybíjecím procesu. Elektrochemická reakce se prostě pak umí řádně rozeběhnout. Stejně tak asi kondenzátory a další součástky jsou schopny podat správný výkon a parametry až po několika hodinách používání. PO X letech zase stárnou, proto i vynikající zesilovače třeba po dvaceti letech mohou vykazovat při měření značně jiné paramatry, než nové, či "zaběhnuté"..
vy než jdete běhat, tak se snad taky rozcvičíte, ne???

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

To nemělo být popírání zahořování apriori. U některých prvků skutečně je onen proces pozorovatelný. repráky, elektrolytický kondenzátory atd... U koncovýho stupně se zase pár minut po zapnutí stabilizuje klidovej proud (kterej pak stejně lítá s teplotou tam a zpět).

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jenze se to nesmi brat takhle mantricky. Jako ze po vybaleni to stalo uplne za hovno a najednou se to totalne zlepsilo a uz je to nejlepci. Jinak nemam nic proti, zejmena u urcitych druhu repro a elektroniky jak napsal opamp. USHER na hiendu taky nehral pry jenom proto, ze to byly "nerozehrane" bedny. Chacha.

Pobavil mne jeden autohifik, ktery mi na muj dotaz "na co ceka" rekl, ze "az se to zahreje" a kdyz jsem se zeptal proc a co se ma zahrat, tak ze prej zesilovac a civka reproduktoru a tak a kdyz jsem se znovu zeptal proc a pro jistotu se jeste zeptal, jestli vi co je to tepelna komprese a jaky je rozdil mezi chovanim polovodicu a vodicu s rostouci teplotou mi rekl, ze to nevi, ale ze je to jako motor v aute, taky se musi nechat zahrat a pak teprve se muze tocit...

(upravil KUmBAjz 26. 3. 2009 17:48)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Já nejsem elektrikář a žádný mantrický eposy tady nepíšu, nevím, proč to Michale tak obracíš co říkám. Pouze říkám, že jsem změnu v rozehrání vypozoroval. Nikomu to nevnucuju. ten autohifista byl asi pako, srovnávat motor a reprák fakt nejde. Co se mě týče - hádat se nebudu, prostě to slyším a to mi stačí. Opět opakuji, že neříkám že to hrálo nové na hovno, a teď že to líta do kosmu. Pozoruju změnu a tím to hasne. jestli někdo není schopen toto chápat, je zabedněnec. Stále tu řešíme věci, který mají základ ve fyzice, a jestli ta změna dělá 10%, nebo 5% to nevím. Slyšet to ale je. Nikdo to nemluví o totálním obratu. Nicméně u reprobeden opravdu mnohdy bývá ten obrat velmi markantní. To nejsou žádný fámy ani mýty.
A rozhodně nemám rád lidi, co si zasednou na nějakou značku a tu pomlouvají, protože oni mají XXXX a ta je nejlepší nejvíc na celým světě. Já koupil cd Usher po pečlivém zvážení výkonu/ceny, přečtení mnoha testů atd. neříkám, že usher je nějaká výhra, že je nejlepší a podobný nesmysly. zvukově se mi líbí...
pokud se chcete někdo hádat, já se do toho zapojovat nehodlám. pokud budeme řešit témata v mezích normality, nemám problém. Když mi někdo napíše, že to nebo to stojí za hovno z nějakého důvodu, můžem to rozebrat. ale krátké posměšky  a téma "chacha" bez vysvětlení umí napsat každej trouba.
Sranda je, že řešíme zvuk, čili "smysl", kterej je u každýho naprosto individuální a navíc to řešíme písemnou formou. Pakliže budeme sedět v jedné místnosti, a poslouchat totéž, můžeme se zhádat do bezvědomí... tohle jsou žabomyší války, které nemají východiska....
... nevím kdo na co hrajete, jenom vím, že zahořování je znát u drahých přístrojů a beden. u TVM a zesilovače za 5000,- to je fakt skoro nepozorovatelné... - čímž nechci nikomu brát radost ze zvuku atd... žádnej špičkovej aparát nemám...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

To nebyl utok na usher, popravde jsem zasegistroval az ted, ze jsi tam neco o usheru mlulvil, jenom me to napadlo v souvislosti s tim rozehravanim, takze z me strany omluva. To chacha oept nebyl vysmech usheru, ale proste to, ze jsem to povazoval pouze za vymuvu. Pokud by to tam nechal par hodin hrat mel je rozehrane dobre, nebo primejmensim uspokojive. Opet, to neni Usher, spis na tu mantru kolem rozehravani obecne.

Mas precizne zpracovane bedny, ktere valna vetsina uzivatelu tady uvidi akorat na fotce nebo vystave, jsi nadsenej dobre hrajicicm aparatem a to je dulezite. Jestli jsi toho dosahl podlozenim kabelu nebo novym prehravacem CD je uplne jedno, hlavne ze jsi spokojeny. Opet, to neni rypani, ale konstatovani.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

jasan, já to beru smile taky nechci rejpat. Mýtů je fakt hodně a spousta věcí je fakt jen psychická... jako někteří řeší různá zavaží a psychodesky a kabely vyrobené za svitu úplňku... spousta výrobků je jen na image pro pracháče. Některé věci fungují, koneckonců kabely jsou dost znát, ale teď neříkám, že kabel za 50,- musí být horší než kabel za 5000,- obecně si nekteré přístroje spolu rozumí a i za relativně malou cenu se dá postavit aparát, co hraje. Pak je spousta blbých kombinací, šíleně drahých, který prostě nehrajou....  o ten usher nejde - nejsem ushersita... kdybych měl balík, koupil bych něco jiného (zesík mám sony - protože prostě byl za dobrej peníz...), ale každý máme omezené finance, a snažíme se z toho začarovaného kruhu vyjít s co možná nejlepším výsledkem...
mantru tedy nechme spát - malé vysvětlení - nepatřím mezi lidi, co si dají pod zesilovač gumové antirezonanční špunty a hned to hraje o 50% líp. Ovšem patřím mezi lidi, kteří mají z určitých doplňků radost, protože jsou to kolikrát nebo dokonce většinou věci hlavně vizuální ...  a je fajn si dělat radost ptákovinama, někdo na to má tisíce, jiní jako já to bastlí podomácku - z čehož bývá radost největší, protože v tom člověk nechá kus sebe...
určitě ale platí, že v čím vyšší třídě je daný přístroj nebo bedna, tím víc jsou znát ty banality, který mnohdy člověk s levnějším aparátem považuje za mýty - (mnoho z nich ale fakt mýty jsou) )

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

fakta a mýty a a a co si poslechnou někdy jinej káblík?Já jsem proskoušel různé káble od kimber až po kardas a je to
znát!Sony je dobrá elektronika (technicky),ale co se týče zvuku je to dosti utrpení(zkus jinej zesík).Měl jsem možnost
porovnávat ,Marantz,Onkyo,Denon,Jamahu,Sony,Technics.Mé doporučení v komerci Denon.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

To je sranda, jak jsme každej jinej, Denon, to je zase silný utrpení pro mne smile Z té dnešní dostupné elektroniky doporučuji pro takové macko bedny nějakého silnějšího NADa.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

tak jestli někdy budu mít peníze, tak to nebude ani denon, ani sony ani nic podobnýho, ale něco co funguje. třeba Dudek nebo tak něco smile ... navíc každej zesík si s každejma bednama rozumí jinak, i technicky i "na ucho". něco je tvrdý, něco měkký, něco k sobě sedí, něco ne smile ten NAD taky není k zahození.. ale musím našetřit.. ten Soňák stál novej kdysi asi 70 000,- já ho koupil jetej za 13 000,-, těžko najdu za podobný peníz lepší náhradu. Pokud dám 40 000 a víc, tak si umím poradit - to je jasné !!! smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Na tyhle bedny bude i DPA222 málo, podle mě.

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jarous- a jako představu by jsi měl o silnějším  třeba NADovi?? Ten "basáček" má 300 -600 W, to je tak na monoblok nebo slušnej konec. 
opamp- sdílím tvoji obavu o DPA 222, tohle dobře, podotýkám dobře "uživit" bude problém, ale to je potřeba vědět před začátkem stavby.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Nechci se do toho plést,ale co postavit něco od aldaxu,třeba spd 400,si mslím že by to mohla ukočírovat.Ale to jen můj pocit.

Web

(upravil pistole 9. 4. 2009 9:57)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Na takhle velký bedny je minumum výkon 150W/8 , 300/4 ....... řešení bych měl... ve dvou kategoriích.

při vší úctě k Pavlovi Dudkovi tak 222 není ten správnej zesík na toto. Diskvalifikuje ho malý výkon. Tady by šlo uvažovat tak leda o 440.. nebo 880

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

A při vší úctě k Aldaxu bych k bednám této highendové kategorie nedával ani SPD400.

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

pavelst: také jsem myslel minimálně NAD C372/C375BEE, nebo lépe dvě NAD C272/275BEE jako monobloky s preampem, všechno je to o penězích, ale pořád to bude relativně hodně muziky za slušný peníz.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

však až budu mít našetřeno, tak vás věechny vyzvu k debatě a velmi rád si nechám poradit... zatím moc děkuju za rady a názory. smile jsem rád, že ty bedny mám. Volil jsem raději dobrý bedny a levnější živení, než investici do přístrojů a nějakých slabých, byť docela i přesných bedniček... ale vím, že mnozí to máte přímo naopak smile

kdy přijdete na poslech? líp se pak bude diskutit...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Celkem chápu Tvůj přístup a nic proti němu nemám... A přeju Ti, abys brzo na silnější zesy měl, protože to bude okamžitě ještě o třídu lepší.

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Potřebuješ nejen dobrý bedny a slušný zesy ale i pořádnej předek, a zdroj signálu zde je volba jasná - DISPRE II. od pavla Macury a samo včetně jeho zdroje.  W.T.Z.
Největší pakárna bude Player sám ho nemám zcela uspokojivě vyřešen (na rozdíl od předku zesu a beden). Bohužel CD si neumím zkonstruovat a postavit na rozdíl od toho ostatního.

Příspěvky [141 až 160 z 327]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 ... 17 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£