Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 17)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 17 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 327]

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jo, s cesnekem je dneska potiz. Pro ucely moznosti opakovani testu privedme dostatecne redundantni mnozstvi pann.

Pavle, kdyz to zkroutim, jakej pomer tim zmenim? Mam dojem, ze tu slo o prunik rusivych napeti z venku a ne o rozlozene parametry vodice.

Me je to jedno. Klidne si dej (kdyz mas rad extremy) ty nejdrazsi vodice k cemu chces. Ale v civce mas jenom obycejnou med, jak se smiris s tim, ze tam mas nekolik metru dratu, ktery neni od renomovaneho vyrobce? V desce vyhybky je taky jenom trapna med, uvnitr reciveru/zesilovace urcite taky... proboha a co teprve nozicky tranzistoru!
Nehlede na to, ze ve vyhybce je mezi vyskacem a vystupem zesilovace nejen odpor v radu jednotek ohmu (tlumeni) ale take kapacitu, coz je v podstate specificky druh spojeni naprazdno... smile
A ted si predstav ten hnusnej neznackovej cin ve spojich DPS, ty tenoucke dratky, co vedou od terminalu vyskace dovnitr k civce... To je alespon nekolik centimetru slabouckeho dratku, ktery to cele kazi... Vzdyt to bude hrat jako pod dekou, pokud tam nebude znackovy, kvalitni a nejlip koax.

(upravil opamp 20. 3. 2009 16:40)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Redundance panen? Kde to je k mání? Hlásím se!!!

A což teprv ten trapně tenký, navíc do cívky stočený, obyčejnou mědí vinutý, vodič kmitačky...

Abych ale jenom nebagatelizoval, jsou věci, který mají neočekávaně výrazný vliv na zvuk (třeba výměna signálový tkaničky za 20 Kč za stejně dlouhou zhotovenou ze dvou RG-58), a jsou i věci mající neočekávaně mizivý vliv... Třeba výměna obyč cinche za žlutý smile

Zatím jsem ale ke svému štěstí, někdy i po dlouhém uvažování, za vším slyšitelným nalezl byť marginální kousek FYZIKY!

A ten bohužel nijak výrazně nevidím, mám-li srovnávat vliv seriové kombinace odporu 0,4 ohmu + 0,04 ohmu versus 0,4 ohmu + 0,01 ohmu... (případ špulky v sérii s dejme tomu běžným a dejme tomu super drátem).

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Já sem asi natvrdlej - ale s těma cívkama si teď děláte haló ze mě?

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Já ne.

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

...tak já bych to přežil - jde o to, že když máš osmi ohmový bedny, a samotná cívka má jeden ohm impedance, tak je to trapný trochu... pak ten zvuk má projít nějak... smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

A proto poslouchejte aktivní širokáče, to bude nirvána. Koncák přidělanej přímo na zadek fostexího speciálu, před to zvukovod jak šatník a šmitec.

(upravil opamp 20. 3. 2009 17:03)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

to je "trochu dost" - u zesu se honit za damping factorem v řádu stovek a pak ho zabít takovouhle špulí na hodnotu DF = 8!!! [cervenahlavickamlaicisepestma]

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Tak se nam tenhle thread povedlo uplne rozlozit, takze se za to omlouvam. O vikendu to tady promazu a celou debatu o cesneku, pannach a dratech, takze se nedivte, kdyz to tu trosku proridne.

Autorovi tech beden to dluzime.

(upravil dawsoo 20. 3. 2009 18:43)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Kluci DF je kokotina na druhou jste zblblý z masáže výrobců a z rčepráků TVM a podobnýho hnoje kde ty repráky maj tak otřesný Q že se to tam platí čím méně tím lépe...(tady jste zas zmasírovaní  nablblejma výrobcema zesilovačů kteří už neví jak ze zákazníka vytáhnout peníze a vymysleli další parametr) pokud je řeč o cívkách v bedně.... vždy jde o výsledný Qtot =  ladění repro-tlumení-bedna-zesík páč aby byl zvuk subjektivně vímán dobře tak se to výsledný Q  má pohybovat v určitých mezích,aby průběh na okrajích prac pásma měl definován "ten správný průběh bez ostrých zlomů,převýšení či propadů.... ty meze jsou daný z důvodu že každej posluchač může preferovat trošku něco jinýho... Největší peklo je když vidim nějakýho ferdu co udělá "super Aktiv" s měničem s Qts 0,25 v CC vytlumí ji až po okraj a nasere k tomu zesík s DF=500 a pak se ohromě diví kam šly basy na procházku nebo proč to je tak prkenný:lol: no bodejť když je přetlumeno Je třeba vždy trošku přemejšlet špičkový bedny naopak záměrně používají cívky s vyšším Rdc..myslíte že je to proto že výrobce neměl na větší cívku?.. Ne není každej typ měniče v určitý  bedně vyžaduje určitou optimalizaci, není to o tom čím míň tím líp. Důležitý není DF (bezrozměrná veličina která jen říká jak je kvalitní výst relé a jak je silná záp celková zv) ale schopnost zesu dodat s velkou rezervou dostatečně vysokej proud při stabilitě aby ukočíroval někdy až divokou komplexní zátěž.

Není co dodávat...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Tomu moc nerozumím. Mě osobně je z nízkého DF zesilovače a slabého pohonu reproduktoru na blití, proto se tyhle dvě věci snažím co možná nejvíc uzpůsobit k obrazu svému. Obzvláště nová TVMka mají opravdu katastrofální Qts. Davide, hned si jednu flákni ať z té opice co nejdřív vystřízlivíš. smile

(upravil dawsoo 20. 3. 2009 18:51)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Little jsi tak blbej že ani nechápeš o čem píšu flákni si tři hned big_smile

Pro blbce a Littla znovu:

Repráky s Vysokejma Qts potřebujou zesy s vysokýma DF aby se alespoň dosáhlo přiblížení k optimu Qtot

repráky s Nízkejma Qts potřebujou Q zvýšit což lze vřazením odporu nebo zesíku s nižším DF aby se dosáhlo toho samýho tzn optimálního Qtot.

mechanická část lze ovlivnit typem ozvučnice (OB,CC,BR,TML) a jejím vytlumením a Qms Repráku

elektrická část lze ovlivnit tvrdostí zdroje což je souhrn (zes-kabel-Rdc cívky či jen přídavnej malej odpor a Qes repráku)

Jsou to obecně známý věci doplň si vzdělání.

Není co dodávat...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Koukám, že jsi výrazně upravil svůj příspěvek #111. Jen tak dál. smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Little, ty si mal dostať ban už dávno, nemáš šajnu o čom sa píše, ale srať sa do toho musíš.
PS Netiekol si náhodou zrovna ty z tých nových TVM? Veru si nezlomný charakter, lebo ho máš pružný.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jeane, s tebou se tu nebavím, tak nechápu, co se do této debaty pleteš. Opět jsi sem přilítl jak debilní kometa která se prostě musí ozvat, i když o jeho názor nikdo nestojí. Čest práci soudruhu. smile

(upravil dawsoo 20. 3. 2009 19:11)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jean:
Nerozčiluj se nad ním on je takový místní zlobivý trdýlko viď Little? Já se na něj nedokážu ani už zlobit big_smile

Little:
Já neupravoval nic jen jsem doplnil aby to pochopili i takoví jako ty co ví že reprák má cívku a membránu ... jo a to hlavní maj i datašít lol je dobře že nemůžeš mazat jen je vidět jakej jsi trubka... páč kdybys to co jsem psal čet pořádně tak nenapíšeš takovou hovadinu.

All:
Tohle jsem napsal jen z jedinnýho důvodu že Rochelt kerej dělal vyhýbku,tak kdysi publikoval v AR několik článků o Visatonech a v nekterém z nich se o tomto zmiňoval (tuším Atlas DSM) včetně nějakého graf vyjádření... takže to je spíš na obhajobu Kublajzovejch beden do kterejch právě tento člověk dělal vyhýbku myslím že jsou tam zcela bezpochyb cívky s právě tím potřebným Rdc vzhledem k typu měničů,typu ozvučnice (CC/BR) a jejímu objemu + zatlumení uvnitř skříně. Pasiv není horší než aktiv z důvodu že tam je předřadnej odpor cívky jen je to o tom že se musí udělat všechno pořádně.. DF obecně není ten hlavní problém kterej ovlivní výsledek ... důležitý je komplexní řešení,sladění všech parametrů a použití vhodný variace na téma Reproduktorová soustava.

Není co dodávat...

(upravil little 20. 3. 2009 19:05)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Hovadinu jsi napsal ty, proto jsi skoro celý svůj předchozí příspěvek upravil. Já se tu s tebou nehodlám bavit, když ani nedokážeš uznat vlastní chybu. OT si zaslouží promazat. To, že sem napíšeš obecný věci, který tu každý místní člen zná, neznamená že jsi kdovíjaký borec. Příspěvek #113 můžeš klidně smazat, myslím, že v něm není zmíněno nic nového. smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Little:
Aneb "Borec nakonec" ... s OT jsi začal ty..a to jen proto že neumíš číst chlapče... Pokud by to každej člen znal nemusel bych tohle tady psát a rozčilovat se s lidma jako ty big_smile O tomhle jsem tady psal několikrát a z reakcí to moc lidu nepochopilo tak jsem si to rád zopakoval.. A o mě se neboj já vím co dělám a proč big_smile

Není co dodávat...

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

hoši, je to všecko krásný, ale zapomínáte na jádro našeho problému a to:
KDY SI TO KE MNĚ KONEČNĚ PŘIJEDETE POSLECHONUT A SKRITIZOVAT mi to?!
vím, že mnozí máte mnohem lepší aparát, ale zajímaly by mě názory "z ucha" - ne diskuze o "Q"... (i když i ta je velmi zajímací) smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Neříkej dvakrát smile Kdy a kde? smile

Web

(upravil KUmBAjz 20. 3. 2009 21:31)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

třeba zejtra - beztak mám leda tak kulový hownow na práci
od jedenácti tak žiju, pak celej den nona problema
praha vosum
PS - ale chlebíčky dělat nebudu smile
ICQ 323-394-264

Příspěvky [101 až 120 z 327]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 17 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£