Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Aký gramofón do HIFI zostavy

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 56 z 56]

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Ondro, jsem rád, že ještě někdo z mladších ročníků poslouchá LP.....:)

Web

(upravil opamp 31. 1. 2009 11:28)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Já pouštím CD vpodstatě jen v případě nouze nebo lenosti či pohodlnosti (což je taky nouze) smile
A samozřejmě, některý věci mám bohužel jen na CD.

Zatím neznám CD, který by zvukově překonalo dobrej gramec s MC přenoskou. Teď nemyslím odstupy, praskot, ale hudbu, o kterou mi jde především smile

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Objednával jsem si nějaké DVD koncerty a CD. Byl jsem mile překvapen, že se nabízí za pěkné peníze i LP. Doma ještě LP mám. Tak  uvažuji o gramci (chtěl bych NAD, abych to měl k zesilovači). Ale, asi si koupím nějaké Lenco za trojku big_smile

Web

(upravil opamp 31. 1. 2009 12:48)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Vezmi bazarovej NAD5120, vyměň kabel, vraž tam nějakou high output MC, pomazli se s nastavením snímacího úhlu a tlumiče vášní (antirezonátoru) a máš vymalováno smile

Ale fakt NADa, nikoliv NC470, mám pocit že to placatý ramínko z kuprextitu je lepší než to novější trubkový.

Nebo nějakej directdrive od Technicse smile


Byl bych moc vděčnej za možnost poslechovýho porovnání gramce s hi-res digitálem.

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Využiji tohoto vlákna protože se to tady evidentně zvrhlo jinam. Prosím Vás o radu. Odchází mi pomalinku jehla již ve zmiňovaném SL-Q3. Čím to co nejlépe nahradit ? Moc se v tom nevyznám a "odborníci" v obchodu mi řekli, že taková se už nevyrábí, a že náhradu neví.
Prosím poraďte, pokud možno něco lepšího, chci gramofon darovat otci. Děkuji

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Co je tam přesně za vložka ? Některé chvějky mám, něco se dá objednat originál, něco OEM.

Web

(upravil AmoR 31. 1. 2009 23:01)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Nejsem doma, až dorazím domu napíšu. Předem moc díky

Edit: Tak jsem právě dorazil. Jedná se o original přenosku - Technics EPC - 207C, díky.

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Hele to je obyč MM se standardním půlpalcovým uchycením. Tam je milion možností a klidně tam vraž i ten Ortofon OMB-5E, je levnej a slušnej - parametry defakto identickej s tím technicsem. Samozřejmě to budeš muset vyvážit atd ale to asi umíš.

Pokud to má být výrazně lepší, tak Ortofon OM-20E jako MM nebo třeba nějaký MC od Denonu, kolem 2000.

Koukni třeba na www.studioline.cz.

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

opamp : díky mockrát. Vyvážit to dovedu, kouknu po něčem z těch lepších, pokud nepřijde Sendy ještě s nějakou nabídkou. Ještě jednou vřelé díky.

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Jednu nabídku bych měl i já smile

Dostala se mi do rukou zdarma postarší Shure M75G Type2, jen musím koupit nový hrot (třeba z www.ame.cz). Dle internetových zdrojů tam jde nacpat eliptický hrot z M75ED.
Je to velmi slušná přenoska, a tak mi pravděpodobně zbyde měsíc starý Ortofon OMB-5E, kdyby Ti stačil, je k mání za 450 + poštovné. V origo krabičce, s návodem, šroubky, paragonem pro případ záruky. Hraje velmi neutrálně, což já mám rád.

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Jestli se nepletu, tak do toho Technicse mám originál chvějku za 850Kč, a dá se sehnat čínská OEM asi za 350. Upřímně řečeno bych do něj narval OMB5, mám ho za podobné peníze a mám k nim i OEM OM5 chvějky asi za 240, nebo orig. OM5E asi za 380 (ty už asi nebudou).

Web

(upravil opamp 1. 2. 2009 12:38)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Měl jsem tu "čest" slyšet OMB-5E origo a OEM. Propastný rozdíl za tutéž cenu (v mým případě).

Podle mě ten Technics za ty prachy nestojí. Orťák umí totéž za míň, navíc do něj pasují i náhradní hroty vyšších modelů z řady (vyšší poddajnost a snímavost...) a dělá se i stylus pro snímání standardního záznamu na šelakových deskách 78ot. To mě strašně láká na starý kolena.

V těch chvějkách k OM-5 je docela bordel, řada prodejců nerozlišuje 5 a 5E (sférický - eliptický hrot).

Web

(upravil Sendy 1. 2. 2009 12:53)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Já testoval pouze chvějku OEM proti originálu, v originální OMB vložce, jediný rozdíl bylo u OEM vyšší výstupní napětí cca o 0,5dB, sluchově hoši neslyšeli žádný rozdíl. Trochu mne překvapuje, že jsem viděl za drahé peníze prodávat OMB10 u několika prodejců v provedení, že tam byla stejná chvějka jako OEM 5.

Jinak podle informací starých pár let výroba OMB5 skončila, místo něj bylo dodáváno 5E. Jak je to s výrobou originálních chvějek netuším. Dá se předpokládat, že veškeré OMB5 jsou buď padělky, nebo systémy Ortofon osazené asijským OEM 5.

Jinak si taky myslím, že ten Technics cartridge za ty peníze nestojí, Ortofon tu službu v něm udělá stejnou.

Web

(upravil opamp 1. 2. 2009 13:01)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Já testoval celou vložku. A je možný že to navíc bylo OEM 5 a origo 5E, což by vysvětlovalo situaci smile NA OEM nebylo napsáno zhola nic, jen OMB smile Já bych tam po poslechu spíš napsal OMG smile

Tak s tou OM10 jsi mě teda dostal.

Nemáš skladem nějaký pěkný MC do T4P uchycení (P mount)? Z nových už je v MC na výběr jedině Ortofon X-1MCP, kterej mám objednanej. Ale asi to nebude žádný zázrak.

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Do T4P nemám nic sad

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Pánové děkuji za informace. Jsou hodnotné pro mne.

Sendy: děkuji za nabídku, vemu ten Ortofon od opampa, pokud to vyjde na stejno a pokud mu zbyde. Ještě jednou díky za ochotu.

opamp : máš mail smile. Pokud Ti zbyde ten Ortofon OMB 5 vzal bych si ho od Tebe. Taky díky

Příspěvky [41 až 56 z 56]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Ostatní technika » Aký gramofón do HIFI zostavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£