Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Aký gramofón do HIFI zostavy

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 56]

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Polské gramce měly kolísavou kvalitu, tenhle neznám.

Web

(upravil dbmax 29. 1. 2009 15:59)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Najprv k tým technicsom, ony majú totiž najväčší odstup S/N s pomedzi všetkým gramocov, čo som pozeral datasheety, aj ten najlacnejší model má S/N minim. -70dB, bežne však -78dB, ostatné spomínané Sony, Lenco, Reloop, Marantz, Stage line majú -45-65dB, inak technicsy sú zrejme najväčším borcom v gramcoch, samozrejme cena 20000,...na čo nemám.

Dneska doma v perinári som objavil niečo čo mal otec a dávno pradávno aj ja, zapadá to prachom voľaakési Tesla HiFi NC 450 Elektronik s prenoskou Excel ES-70S, hneď som to skúsil, či je to funkčné, ale nefunguje asi správne, prvé chyby: po spustní otáčok sa automaticky po 3-5 sekundách prestane točiť tanier, niečo tam cvakne, ako napr. relé, ďalej keď položím ramienko, tak hneď po položení sa pomaly presunie do stredu platne naskrz platňou...takže neviem čo sú to za chyby, ale motoricky je funkčný, 33/45 otáčok funguš.

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

berte !
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … highlight=

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Koukal jsem na něj. Krasavec za ty prachy zadarmo.

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

dbmax:Jestli se s nim nechces s*at,tak bych ho od tebe vzal ihned:o)jestli mas zajem,napis na mail madmannn@centrum.cz

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

tak zadarmo bych ho samozrejme nechtel,ale jestli to je tak,jak pises,tak se neda nic delat...

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

dokken a ostatní: NAD 5120 = NC470, to je přesně gramec u kterýho mi bouchly nervy s řemínkem, já vážně nevím, co na něm všichni vidí. Sorry, ale je to strašný gramec ! Tesla to uměla daleko líp s modely 430, 450...

(upravil sinclair 29. 1. 2009 21:31)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

NAD5120 má naprosto odlišné raménko a motor přepínatelný 110/220V. Je to díky tomu raménku úplně jiný gramofon, i když zvenku vypadá hodně podobně. Můžu Ti ho vyfotit.
Pokud tam nedáš řemen, co tam patří, celý gramofon rozesereš na závěsech. Je to o trošku odbornějším přístupu, Jarousi.

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

To já samo vím, co je to NAD5120.Měl jsem ho, když ty si poslouchal bručícího medvídka smile
99% hifi gramců je belt drive....normál věc

(upravil Jarous 29. 1. 2009 21:45)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Leoši, měl jsem k tomu (NC470) origoš řemínky, padaly jeden jako druhý, možná to byla i otázka toho kusu, co jsem měl, ale přeřadit rychlost bez pádu řemínku se téměř nikdy nepodařilo, občas to žuchlo při spouštění, to jsem to chtěl vždycky opravdu rozšlapat. U té 5120 je stejné šasi (teda alespoň mi to tak připadá - uložení talíře) ráménko vím, už jsem ho viděl naživo, motor jsem pravda nezkoumal. Nějak jsem NC470 nepřišel na chuť, oproti Tangenc. DD Technics, je to někde úplně jinde. Co jsem měl starší saši od Tesly, tak se mi zdály lepší (i zpracováním), tady to je takovej trochu "levnej" plasťák a ještě mi přpadá, že je tam pěkně slyšet ramínko.

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

přeřadit rychlost? na co jako? neznám nikoho ve svým okolí kdo by poslouchal doma singly, to jako chodíš co 5 minut vobracet jo? jen se ptám....))

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

To by ses divil, pár singláčů mám smile To víš, že jsem to nijak často nepoužíval, jak jsem psal padalo to samo a pořád.

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Jestli padal řemínek, tak buď jsi to neměl celé vodorovně, nebo spadlá protitahová pružina, nebo špatně nastavená triangulace nosných pružin... dalo se to tuningem udělat blbůvzdornější

Web

(upravil opamp 29. 1. 2009 23:44)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Jeden NAD5120 jsem zrovna dnes zbavil nánosu prachu a špíny, osadil Ortofonem5E, nastavil správný snímací úhel dle šablony... Připojil k Actidampu Mk4 a docela sedl na prdel. Hraje to výborně a snad i líp než NC500 s toutéž vložkou a to jsem ještě nelaboroval s antirezonátorem smile

Gramec dostane tatínek, ještě s Actidampem Mk2 od Mistra Luhačovického v externí krabičce, je velmi spokojen a já tak nějak skoro smutnej, že přijdu o hračku...

Jarouši, výjimečně nesouhlasím. NAD5120 (s tím geniálně šeredným kuprextitovým ramínkem) hraje skvěle! Plně se vyrovná tomu Technicsovi od Tebe s tou lacinou MM vložkou. (Pravda, na rozchození přepínání otáček si musím někdy udělat čas - taky nefunguje, ale řemínek tomu nepadá) smile

Začínám tátu zpracovávat ať šetří na nějakou High Output MC, protože ten gramec na to má.

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Hrajou ty Mk2? Já je nezkoušel smile

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Dneska na ně doufám dojde, Leoši. Škoda žes tam neosadil ty stylový DIP switche smile Proklemuju to natvrdo do MC polohy, aby to bez problémů promodulovalo CD vstup receiveru.

Mimochodem, máš to moc pěkně osazený smile Díky.

Web

(upravil sinclair 30. 1. 2009 11:25)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Chtěls říct MM, ne ??? nebo ty máš MC vložku?
Jenom dvojité piáno jsem nemohl splašit...všude měli nejmenší čtyřnásobné.
No je to takové echtovní RVHP smile

Web

(upravil opamp 30. 1. 2009 17:07)

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Nemám. Ale v MM poloze z toho leze nějakých 200 mV cca. Po přepnutí na MC se to zvedne na desetinásobek. Přece tam nebudu cpát dalšího švába jen proto, abych z toho dostal cca 2V výstup smile

EDIT: Leoši, hraje to!!! Akorát musím zbastlit subsonic nebo aspoň dát menší kapacitu vstupního kondu. Jinak mi basáky poděkujou membránama do ksichtu smile

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Dej tam menší koďan, takový echtovní žlutý TC205 470n/100V tam bude akorát-jestli nemáš, hodím je do obálky a pošlu spolu s cinchama, jaké jsi v životě nedržel v ruce.

Web

Re: Aký gramofón do HIFI zostavy

Mrdnul jsem tam nakonec jen 220n, TC205, takže to je teď ještě stylovější než s tou WIMOU. Dolní mezní je furt pod 20Hz smile Předtím to hrálo trochu do červena, teď to má krásné jasné, hřejivě žluté výšky, nádhera smile

Zbytek SMS/mail, díky smile

Web

Příspěvky [21 až 40 z 56]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Aký gramofón do HIFI zostavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£