Téma: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Ahoj
Prosím vás o pomoc při hledání levnějšího DVD přehrávače, který bude mít výstup pro 5.1 a musí umět DivX. Nechci něco jako sencor, oxygen, technika a podobně, ale například Pioneera si nemohu dovolit. Poradíte mi někdo? Děkuji

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Mám Panasonic DVD-S52 a přehraje i pověstný tácek od piva. Tenhle typ už se neprodává, ale zkus od nich něco podobného.

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Ferguson D-780 ma docela kladna hodnoceni...

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Ferguson? Je to alespoň spolehlivá značka? Nějak mi to nic neříká.

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Nějakýho tehdá dost uznávanýho Fergusona měl táta a stál obrazově za prd, na zvuk ani nepřišla řada. Takovýmto sráčům všetně Sencoru bych se vyhnul a koukal po zajetějších značkách, mám už snad pět let Soňáka a pořád jede.

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Zatím mám combo DVD-VHS od LG a dobrý, ale nemá to 5.1 zvuk. A jelikož plánuji domácí kino (něco levnějšího), tak se snažím sehnat DVD které by 5.1 podporovalo. Ale takových přehrávačů je počertech málo a nebo jsou už sakra drahé 4000+, já hledám něco v ceně řekněme 2000-2500,-Kč. Je to vůbec reálná cena za "kvalitnější" DVD přehrávač?

(upravil lada 17. 1. 2009 17:00)

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

To kino budeš skládat z aktivních beden? Nebo budeš mít 6 samostatných koncáků? Pokud bude AVR, tak není co řešit, dekóduje si multikanál sám.

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Podobnu dilemu som tiez nedavno riesil, chcel som tiez nieco lacne a kvalitne za 2 az 3000sk (ale nic take neexistuje). A kedze mam pc pri telke tak som kupil zvukovku Audiotrak prodigy 7.1 a kukam filmy cez pc. Kvalita toho analogoveho vystupu je niekde uplne inde nez pri DVD playeroch.

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

No sice se mi budete smát, ale jako repráky použiji něco podobného jako toto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55646 . Důvod je ten, že to nestojí moc peněz a je to pro rodiče, kterým se tyhle sestavičky zamlouvají kvůli velikosti a vzhledu a nemají ponětí o kvalitním zvuku. Takže asi tak. Možná někdo namítne "proč nekoupím rovnou sestavu s DVD made in TESCO". Odpověď je jasná a to ta, že tyhle hučítka od geniusu hrají lépe, než ty originál "domácí kina" s tisícovkami watů. Vím, že by jste to takhle v žádném případě nedělali a radši by jste šetřili na pořádný repráky.

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

tak na toto (a este k tomu rodicom) kupaj toho Sencora alebo Oravu. tak ci tak rozdiel zvuku na takychto repro nespoznas.

(upravil babakus 17. 1. 2009 18:24)

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Dobrá tak tedy Sencora, toho jsem sice nechtěl, ale budiž.

Teď prosím vemte v úvahu tuto situaci. Postavím si 5-ti kanálový zesilovač se 2xLM4780(předky a zadky) a 1xLM3886(centr) k tomu použiji aktivní subwoofer s 2xARN6618(již postavený a funkční). Na satelity bych použil onu zmiňovanou kombinaci s ARN180+DT300 a na centr něco podobného. Tahle sestavička by už chtěla kvalitnější přehrávač, ten ale nemůže stát majlant, když jenom ty repráky na satelity budou stát ranec(teda pro mě). K tomu už bychom mohli najít jiný přehrávač než Sencor a podobně, no ne?

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

babakusy isto lepšie geniusy ako sencor čo posratá orava, nakoľko produkty sa vyrábajú akoby v maštali.

Web

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Já teda myslel, že Geniusy nebo All-in-Tesco bude pořád cca. stejnej hnuj...
A co přehrávače Oppo? V cizině jsou celkem oblíbený. Já čekám na jejich BD, co bude umět i DVD-Audio, SACD atd.

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

No neviem ale také geniusy ako v tej cene a ak pcčku mi prídu ako fajn búdky. Ale tak výnimky sa nájdu zorgu smile

Web

Re: Doporučte DVD s 5.1 výstupem

Koukám, že už se to rozkřiklo i v Čechách: OPPO BDP-83