Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Šumí trafo

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Šumí trafo

Mám doma postavený aktívny subwoofer s reproduktorom Monacor SP-250P. Jedna vec, že mi dosť šumí trafo a moja otázka je, ako by sa dal tento šum odstrániť? a druhý problém, že 2 roky mi šlapal tento sub na zosíku z domáceho kina, teraz sa mi ho konečne podarilo dokončiť, ale keď pustím čo len slabo hudbu a posadím sa pred repro, tak počuť taký tupý zvuk čo vydáva reprák. Nevie niekto poradiť, čo može byť problém? Diky za odpoveď

Re: Šumí trafo

Trafo sumi?

Re: Šumí trafo

no pozri,bez vstupu a s minimálnou hlasitosťou je počuť dosť hlasný šum aj keď  nie som nejaký profík, ale mne sa zdá že to je trafo

Re: Šumí trafo

trafo vrčí když už, jiný zvuk to snad samo o sobě vydávat nemůže.

Web

Re: Šumí trafo

tak vrčí, to je jedno, hlavné je, že už chápete čo je vo veci:D inak toto ma až tak netrápi, len by som chcel vedieť, ako by sa dalo odstrániť to vrčanie... Skôr ten druhý problém čo som písal, ten mi robí vrásky:(

Re: Šumí trafo

Podložit měkkou gumou, je-li to sračkový trafo, mnohdy se toho brumu nezbavíš sebevíc by ses snažil.

Re: Šumí trafo

to antonio: no len to je po elektrickej stránke ten zvuk, to trafo mám na gumenných nožičkách. No,vysvstlím to inak,zapnem zosilnovač , bez vstupu a z úplne stiahnutým hlasom, a z reproduktora vychádza zvuk, to isté je,keď pridám vstup a hlasitosť,ten zvuk má stále rovnakú intenzitu a je ho počuť stále, môže to byť s tým, že namám odtienené trafo?

Re: Šumí trafo

Je možný že to máš třeba na stejnym okruhu jako např ledničku - zkus to zapojit jinde. Snad nekecám blbosti smile

Re: Šumí trafo

no však skúsim:D, ale toto je zanedbatelné. to, že mi reprák vydáva aj pri dosť nízkej hlasitosti taký tupý zvuk ma desí viacej,nevie niekto od čoho to može byt?

Re: Šumí trafo

Tupý majitel, který ani nedokáže popsat situaci a plete brum se šumem...

Web

Re: Šumí trafo

Nejdříve si ujasni, jestli šumí, nebo bručí, pak Ti možná někdo poradí co dál. A jedno to zcela jistě není.

Re: Šumí trafo

Brum z reproduktora = najčastejšie chyba v zdroji - nedostatočná filtrácia, príp. zle vedená signálová kabeláž

Šum = najčastejšie chyba v zosilňovači, bolo by vhodné keby si napísal aký je to zosik ...

Odporúčam preštudovať základnú literatúru pre koncepciu a stavbu nf zosilňovačov inak to nemá zmysel.

Re: Šumí trafo

to sinclair: ale ten tupy majitel aspon neuraza druhych, ktory chcu nejaku radu od skusenejsich...inak ten šum som nie ja vymyslel,ale na zaciatku to niekto zacal popisovat a zmenili mi nazov

Re: Šumí trafo

to Josse: diky,nechcel som pisat blbosti, je to brum,len som si nebol isty a nechcel som aby ma tu niektori rozniesli v zuboch... no ta literatura uz bola prestudovana,lenze pred skoro 3ma rokmi som staval toto cele, a odvtedy som nemal cas sa takymto veciam venovat,a clovek zabuda bohuzial...

(upravil Gavin Milarrr 8. 1. 2009 8:17)

Re: Šumí trafo

Ony ty brumy jsou dva -- 100Hz od diod v usmernovaci (1x za pulvlnu sepne a rozepne) a 50Hz od site nebo od zemni smycky. Zkontroluj si vedeni 0V (at uz to je stred vinuti u symetricky nebo jeden z vystupu usmernovace u nesymetricky napajenyho zarizeni), jestli nahodou nekde pres neco neuzavira okruh. Obvykle to bejva idiotsky na obou koncich zapajeny stineni propojovacich kabelu. Pak to taky muze bejt rozptylovy pole transformatoru -- co ja jsem se s tim v jednom kramu natrapil, nez mi doslo, ze to brumi podle toho, jak je signalovej drat z predzesilovace do konce polozenej. Brum pri maly, resp. nulovy hlasitosti hledej v kabelazi mezi koncem a potakem hlasitosti -- tim, ze bezec potenciometru de facto spojis s nulou, uzavres smycku. Brum vznika i na nedostatecne dimenzovany nule -- je potreba ji rozvadet pokud mozno tlustym dratem do hvezdice od stredu filtrace tak, aby na vsech koncich bylo stejne napeti (i spad nekolika milivoltu muze vybudit dostatecne citlivy obvod, poloz si nekdy na stul vedle sebe sondy milivoltmetru prepnutyho na nejnizsi rozsah a uvidis smile). A stejne se muze stat, ze ti vsechny tyhle chytry rady budou k hovnu a bude to brumit porad. Pak nezbejva nez zkusit oddelovaci trafo, celkem slusny se da za 150 Kc poridit v PS Electronic. Hodi se treba na diskoteky, kde nejaky to zkresleni stejne zanikne v kravalu a kde delal elektroinstalaci skutecny idiot. Nezkousej bastlit Belzuv OPTOZZ, je s tim spousta prace a efekt neni o mnoho lepsi. Dobry jsou taky kindervejce, co je osazovali ve Vrablich.

EDIT: predpokladam, ze mas spravne sestavenou filtraci, tj. vice kondenzatoru paralelne razenych o dostatecne celkove kapacite plus po jednom styroflexovem cca 100 -- 500n na vetev.

Re: Šumí trafo

Tupý zvuk jsem ještě neslyšel. cool

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Šumí trafo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£