Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repase plastovych beden

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

(upravil encore 3. 6. 2007 13:04)

Téma: Repase plastovych beden

Zdravim..mam doma repraky ENCORE P-401 ma to 2x10W jako ke kompu na windosowske zvuky pohoda..a doma se mi vali nejaka mdf...jsem premyslel ze bych na to udelal drevenou krabici...mam ale par otazek..objem bedny mam zachovat jako je stavajici? bassreflexovy natrubek taky nechat stejny pomer prumer/delka? a co zatlumeni ma cenu porizovat vatalin? doporucili by jste oddelit prickou vyskac od "stredobasu"? http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=glosnik&opis=3

Re: Repase plastovych beden

4litry zatlumit bez br .... Tak bych to dal já. Přičky netřeba. Možná vyměnit kondy ve zdroji pokud se ti doma valí nějaké s větši kapacitou.

Re: Repase plastovych beden

nebude to krapet malo ten objem? ony prave uz maji 4L aj s br

Re: Repase plastovych beden

Podle mě to nemá smysl předělávat. Jestli se třepa moc klepou stěny, udělej něco s výtlumem, nebo tu bedýnku nějak vyztuž.
Kdybych to předělával tak vyměním aspoň výšku... Jinak zlepšení asi nedosáhneš.

Re: Repase plastovych beden

nez se pokouset vystuhovat plastovou pixli tak redej natahnu kabl k cirkularce a ... smile

Re: Repase plastovych beden

No ono to bude mit lepší zvuk než ten plast ale o moc ne smile Ale časem by si tam pak mohl dát jiné repro. A mohl by si tu budku udělat větši no a pak tam dát něco lepšího o něco.

Re: Repase plastovych beden

Tak to ses nás ale neptal, spíš oznámil, co budeš dělat. IMHO k prdu. Se stávajcíma reprákama...

Re: Repase plastovych beden

Myslim, že bys měl asi nejlepší zajít do krámu a koupit nějaký repro (uvedu asi už starý názvy) ARV089 a k tomu třeba ARN5414 a postavit pěkný dvoupásmovky v objemu kolem 14-20l.
Myslim, že k PC to bude něco, čemu nebude moc konkurovat jakejkoli plast šit co se prodává v PC obchodech v cenách kolem 1000,-.

Re: Repase plastovych beden

Není to moc velký? Spíš bych to viděl na ARN 130 a nějakých 7 litrů...

Re: Repase plastovych beden

na ARN130 hádam menej a closed, nie?

Web

Re: Repase plastovych beden

Já myslím, že klidně bassreflex.

Re: Repase plastovych beden

Ty repráčky z Encore P-401 nehrájů zas tak špatně, když se dají do dřeva a trochu se jim postaví větší bedna...Já to tak udělal, objem (ač možná trochu moc) jsem zvětšil na 7l a dal basreflex (plastová roura od vysavače smile ). No zvuk se vážně zlepšil...Jen nevím, jak zatlumit takové zvláštní "hučení" když hrají kytary, když poslouchám rock...jinak ale dobrý...

(upravil check 3. 6. 2007 19:26)

Re: Repase plastovych beden

dejv111: to je právě tim většim objemem a BR

Novou bednu určite udělej, mejm plasťákům to dost pomohlo, objem i ladění bych zachoval, včetně předozadní pozice měničů. Pak bych koupil/postavil lepší zesilovač aspoň LM3886, to taky dost pomůže. Originálně tam bejvaj sračky. Povyměňovat cinch konektory, po kterejch určitě pude výkon k repro, za něco lepšího a původní nitě vyměnit za aspoň 1mm2 kabely. Dát to aspoň na gumový nožičky.

Web

Re: Repase plastovych beden

Jo, ale bez BR to zas moc nebasovalo...původně jsem to stavěl bez BR...;)

Re: Repase plastovych beden

tak sem ty pixle rozmontoval a vnitrni obem vychazi nejakych 3,5L a BR tam je prumer nejakych 23 a delka 60mm...toho zatlumeni tam bylo jak...jako kdyby zadne takove nic big_smile sem se chtel teda zeptat....objem
zvetsit na tech 5L a na br se mam uplne vysrat? kabliky dam hrubsi pac ty co tam byly to byly fakt trapne nitky...a nejaky zatlumeni poradny asi taky by nebylo od veci co ? ....jasne o novym osazeni sem uz uvazoval ale nechci do toho vrazet vubec zadny prachy nebo minimalne za vruty maximalne big_smile na poslech hudby mam bud koss tnt 55 nebo diy 2p osazene tonsilama..tyhle srace mam spis na windosowske zvuky...o praci jako vubec nejde

jj takze ten br nechat prumer 23 a delka 60 jo ?

i kdyz jak se tak divam tak ARX-130-20/4 by taky nemusela byt spatna volba...pixle 5L a cajk...zes v tom je 2x10W tak proc ho nepouzit zejo..a uz mam klin v hlave big_smile

Re: Repase plastovych beden

ARX-130-20/4  má rezonanciu až 105 Hz. prečo nie ARN-130-60/4? Ten má rezonanciu 51Hz a maká dobre, výšky má tiež. Basy ťahá určite lepšie a je ešte aj tienený, čo k PC je len dobre.

Web

Re: Repase plastovych beden

necham stavajici repro objem udelam rekneme tech 5-6L BR 23x60 a zatlumim to vyplni ze stary bundy a neni mozne aby to nehralo lip nez plast big_smile

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repase plastovych beden

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£