(upravil thool 23. 1. 2009 17:33)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

K cemu by to bylo? Nejak to nezapada do financniho ani typovyho "rozvrhu".. jestli jde o citlivost, tak to zase pro zmenu neutahne stredak.

Kazdopadne, nemylim-li se, je ted na Davidovi, aby navrhl predni desku s rozmistenim menicu.


Co se me tyce, tak rad bych Davidem stvorenou vyhybku a predni desku pouzil jako urcitou inspiraci - hlavne stredovyskova sekce. Sam bych si potom pod to soupl co se mi zlibi...
konkretne pokukuju po:
1, $59 SEAS Prestige P21RF/P (H511) 8" Poly Cone
2, $86 Usher Audio 8137A
3, $48 Visaton W200S
To uz je ale vlastne moje vec smile

Web

(upravil dawsoo 23. 1. 2009 20:47)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Takže má představa je takováto:
čelní baffle bude podobná jako u mýho projektu s audaxy (který nakonec budou s HM210C0+HM100Co+Vifa XT19) ... objem bude podobný, takže až to bude aktuální a budete mít repráky doma pověnuju se tomu a pošlu všem rozměry čelní stěny... s umístěním repro na ní... to jedinný chci dodržet, ostatní si udělejte dle vlastních představ jinak bedna bude mírně nakloněná 7-8st kvůli Z offsetům... na patvary typu Avalon zapomeňte z hlediska difrakcí se jedná o dost problematický řešení.jinak druhá skupinka která bude chtít nadále 2x6,5 s 2x 165KEP taky není probléma... časově to ale nebude hned pánové nejdříve březen se tím začnu zaobírat smile


Thol:
nechci ti do toho povídat,ale P21 je středobas kterej je hodně málo citlivej dole jeho těžiště kvality je trošku jinde než ve sklepním spodku ... visaton je plecháč a zvukově ho neznám nedokážu říci co od něj lze čekat... usher no probléma... pokud si vybereš jiný repra je to na tobě...tady negarantuju nic,protože optimalizace bude (objem tvar,rozmístění a velikosti repro na baffle) pro jmenovaný repráky.

Není co dodávat...

(upravil thool 23. 1. 2009 22:48)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Posloucham s uzavrenou 6.5" a basy mi nechybi.. do tohodle tripasma si dam 8" jen aby se nereklo smile ... takze nizsi citlivost dole by vadit nemela


Ale jasne - zatim o nic nejde a taky to v nasledujicich rekneme 3 mesicich nebudu nijak zvlast resit. Mozna proste hrabnu po necem co bude levne..

edit: a na tom seasu se mi libi ze podle charky (jestli je +- pravdiva) to nema zadny silenosti az kamsi k 3k. Predpokladam, ze by se mi s tim jako zacatecnikovi lip pracovalo..
jo a je levny a pekny smile

Web

(upravil dawsoo 24. 1. 2009 1:20)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Thol:
Jak myslíš ale tohle naznačuje hodně...měření raw stejný podmínky stejný napětí na svorkách měničů cháry sou vidět pěkně hrb na kile dělá akustickej zkrat a je danej velikostí osmipalce..u jinejch velikostí se šoupe samozřejmě jinam (vejš -níž)

zelená   = Seas P21RFP (datashetová citlivost 88)
červená = Audax HM210C0 (datashetová citlivost 91)
modrá   = Scanspeak ....21W8553 (datashetová citlivost 90)

rozdíl dole je přes 3,5 až 4dB!!! Když už P21 na basy tak zdvojit

http://img171.imageshack.us/img171/3767/comparsion8sm5.th.png

Z grafu je patrný že ten seas bude luxusní třeba k L26 a dělení kolem 250-300Hz v tomhle pásmu má excelentní zvuk daleko přesahující jeho cenu. Co nad něj .. no malej střed nebo reprák typu DT-300 jako jedna z mála 8 se hodí i do dvoupásma s dělením 2kHz.

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Diky za tohle!

Web

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Abych předešel nedorozuměním pozdějším a rozčarování....tak tady jasně a natvrdo říkám, že moji vyhýbku dostanou jen lidi co budou stavět tenhle projekt tak jak ho navrhnu čili SPH-102KEP+RBT-95+Usher nebo i alternativně s 2x165KEP ...a to z jedinnýho prostýho důvodu... nenechám si kazit jméno nějakým "šikulou" co si bude chtít přihřát polívčičku úpravou mý vyhýbky na jinej basák... a prohlašovat to za svůj projekt ,tudy cesta nepovede ani náhodou,to jen tak naokraj,protože  pak to nebude můj návrh ale zprasenej můj návrh a to já si nepřeju ... takže pro thola a další chytrolíny: vzhledem k tomu že jsem ponaučen z dřívějška s některými individui odsud kteří si mysleli že na mým know how si založej svůj kšeft, tak říkám zcela upřímně a jasně že tenhle projekt bude můj poslední pro lidi odsud zadarmo, tak si vyhrazuju poskytnout vyhýbku jen těm koho uznám že si to zaslouží a jen těm kteří si toho budou vážit natolik že si ji nechají pro sebe smile Schéma v projektech 100% nebude. Já svůj čas obětuju rád, ale jen pro slušný lidi co si to dle mejch měřítek zasloužej.

Není co dodávat...

(upravil thool 29. 1. 2009 0:39)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

editovano:

Tak dlouhy post by se stejne nikomu nechtelo cist, tak sem ho smazal a zkratim to. Davide, snazim se Ti maximalnim zpusobem vyjit vstric a jestli jsem Tvoji prace hoden uz nechavam na Tvem usudku.

Web

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Takže sem půjde ten Usher... Hodil jsem si ho do simulace a mám-li vycházet z těchto dat, moc hezky to nevypadá, to bude v uzavřence nebo ve velkém BR? Než se zavrhl 200KE, měli jste ho nejdřív zkusit. V BR jede ukázkově a jde o stejný materiál jako střed, čili témbrově spojitější... Reprák jinýho výrobce s jinou membránou má zachránit "zmenšení dynamiky na tranzientech nahoře" a zbytek je buřt? Mě tento postup přijde přitažený za vlasy.

(upravil Zorg 28. 1. 2009 15:52)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

antonio: 200KE se tvrdilo, že by bylo dobrý vyzkoušet, ale nikomu se do něj nechtělo...
Schválně nahoď, co ti vyšlo ze simulace toho Ushera, já se nad ním v BR taky trápil. Ale zas pistole psal no problema, tak uvidíme. Jinak pokud bys měl chuť si ušera ozkoušet, oměřit, tak ty moje kousky klidně použij. Celkem by mě pak zajímaly výsledky, jestli korelujou s tím txt z PE, když je usheráckej datašyt neúplnej.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Nad 40l, ale nepředbíhal bych, třeba to Q bude ve skutečnosti nižší. OK, prošumím je a jak už jsem psal, nabízel jsem vám všem, že bych pak rozposlal bližší kusy... dawsoo a kyselka se nevyjádřili.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Něco pro junglista http://www.cinetson.org/phpBB3/audio-f4 … 86-90.html vím že taková kombinace by se ti líbila.

(upravil junglist 6. 2. 2009 23:45)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Tak to jsi nv43 trefil dokonale smile Ten bílej dokonce i mám tongue lol
Edit: bílej nemám sad Mám Fe 126E, takže xerox nebude sad

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Tak to je teda pech. Mě se moc líbí tahle kombinace  až na to že cenově je to pro mě sci-fi :lol
http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=1709

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Tak jak se vám líbí?
http://thumbnails14.imagebam.com/2621/0d5df226205948.gif

Podle mě pásnou k sobě uplně přesně! Je na čase začít vymejšlet faceplate... wink

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

jo tak za tuhle fotku jsem ti nesmirne vdecnej neb uz si jsem temer 100% jistej ze to vzhledove pujde smile stale totiz hledam co mezi toho ushera a rbt95. Uz sis toho ushera poustel? ja se k tomu jeste nedostal a hned tak nedostanu ale zajimal by me nazor i jinych smile

pzn. jakej faceplate chces vymyslet? na 102ku? ja si myslim ze to muze byt i takhle pokud udelas cernou predni desku pak ty ramy splynou...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Píšu faceplate, myslím přední desku smile To bych chtěl udělat relativně rychle, pak se zbastlí skříň a nějaká výhybka, nechá rozehrát a časem se udělá final verze pod dawsoovým dohledem (nebo režií big_smile)... Tak si to zatím představuju.
Faceplate na 102KEP už je vymyšlená - jen to zanést na laser - prostě kroužek asi z hliníku, co pak půjde na černej elox.
RAW testíky jsem ještě nedělal, ale chystám se na to i se všemi repry co mám z Madisnu.

Mám ještě v záloze výmysl z laminátu, byla by to zvěř co do pracnosti ale i vzhledu a s těmi kevlary by to korelovalo. Jen nevím nakolik je to vhodný materiál na ozvučnici na doma...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Náhodou to designově ladí,102 je tvarově jakoby přechodem mezi obdélníkem a kruhem, aby to bylo úplně pintlich i odstínově, musela by bejt 102 vosí aby dělala přechod mezi černou a žlutou.
...jsem to ale čtverák cool

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Já bych na to žádný faceplate nedělal, osadit do bedny, tak jak ty tvary jsou, myslím že to bude moc pěkný !

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

No tak pokud by ten faceplate neměl nějak korigovat zvuk toho RBT, tak bych ho taky vynechal.

Web

(upravil Jarous 14. 2. 2009 14:53)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Jinak pokud někteří z vás uvažují variantu s monacorem SPH-200KE, tak vězte, že ta guma na límci není rozhodně tak hnusná, jak by se mohlo zdát a s gumou z PA, to nemá vůbec nic společnýho, na živo jsou ty kevlarový 8" celkem fešáci.