(upravil junglist 10. 12. 2008 17:34)

Téma: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Davide, pokračuju tady, abych ti nezasíral dred o Monacorech. Dlouho jsem přemýšlel a jak to tak většinou dopadá, všechno je jinak smile Fostex alá šíro nakonec skončí s Fountekem v old skool horně jako vintage soustava ke gramofonu. V případě potřeby doplněná LaScalou. Patnáctka na basech, jak jsme se bavili tím padá.

Rád bych si pořídil "něco klasickýho" s dobrýma bassama fousama. Moc se mi líbí ta kombinace SPH-200KE + SPH-102KEP + RBT-95SQ. To by mohlo bejt slušný. Stavebky uvízly na mrtvým bodě, takže to vypadá na sólovku. Jestli by se někomu z vás tahle kombinace zamlouvala, tak by jsme mohli společně trochu rozmnělnit počáteční náklady. Davide, co výhybka? Nemusela by to bejt moc zvěř ne? smile

Reproše výjdou u Toncka na 6.286,- RBT už mám objednaný, sice měli přijít do auta, ale do jara/léta daleko smile K tomu nějaká ta bižu + veksle. Budku bych za sebe viděl z OSB desky + bitumen a nato masivní desku z MDF včetně zafrézovaní repro. Takže by ani nemusela bejt hříšně drahá. Přes ušáka bych nechal vypálit nerezovej kroužek aby ladil k basu. yikes

(upravil dawsoo 10. 12. 2008 17:54)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Péťo, já se nebráním vůbec ničemnu.... jak jsme spolu mluvili už několikrát pro tebe udělám rád cokoliv... co se týče týhle kombinace tak si myslím že by to mohlo bejt velmi dobrý a to i bez ohledu na cenu... jedinný co nevím a nejsem si jistej je to jak se bude chovat ta osma v kevlaru aby to na středech nebylo moc bévéčkovitě vyměklý... proto jsem navrhoval ještě záložní variantu s těma šestapůlema dvouma... ta 102 nejde moc honit dolů, předpoklad je dělení 750-850Hz kvůli výsledný zatížitelnosti a malý ploše membrány a v zájmu zachování její zvukový lehkosti. O vyhýbky bych se nebál reproně jsou to všechno hladký jak dětská prdelka takže se nebudou muset dělat zvěrstva jako s tvrdejma membránama... zvukově očekávám a odhaduju že by to mohlo bejt jemný příjemný barevně pestrý a zvukově univerzální na poslech všech žánrů.

Defakto já až bude madi tak budu stavět toho povícero.... takže není problém se na tohle v rámci hrátek vrhnout... RBT stojej prd... 102 mam takže se dá ozkoušet nezávazně... a ty basáky halt asi koupit... když uděláš skelety tak dát tam měniče oměřit to je to nejmenší. On ten ušák čoveče v reálu nevypadá zas tak hrozně nakonec... šak se někdy až budeš mít cestu stav a mrkneš...

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Jj, univerzální, to je přesně vončo smile Myslíš, že ten 8" nebude loudit hard&dry bass? Kluci z KT ho docela chválej: Klang+Ton 02/2004: "A real classic. Despite his long period of existence, the SPH-200KE is still one of the top choices."

(upravil dawsoo 10. 12. 2008 18:09)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

No to já nedokážu říct právě protože jsem takovejhle kevlar neměl v prackách... vždy jen menší kousky (5,6,7 palce) ... a co je vlastnost kevlaru že čím vejš tím víc měkne...je to daň za vysoký vnitřní tlumení a hladkou cháru a čím je větší tak měkne jakoby dřív... kdyby to bylo ke 135KEP tak tam bych řekl že to bude s určitostí ok vzhledem k dělení... (měknutí =zvukově se projevuje jako zmenšení dynamiky na transientech) jedinnej kerej tohle nedělal byl Focal protože měl sendvič membránu s vrstvou skleněných mikrokuliček jeho protipólem jsou kovovky membrány ty to maj přesně naopak.

Není co dodávat...

(upravil junglist 10. 12. 2008 18:32)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Neřikal tomu Focal náhodou polyglass? Asi nezbyde, než ho teda koupit (SPH-200KE). Myslím, že já budu určo spokojenej. Zkus pokecat trochu o budkách. Já je sám nenavrhnu, objem, nátrubek, rozmístění repro, difrakce a jiný frakce.
Já bych se hrozně rád zastavil a pokecal, však jenom slibuju sad Teď máme v práci sezónu (víkendy zabitý) a vánoce se krutě blížej no. Po novým roce bych to viděl, to snad bude volnějc doufám. Madi stejně ještě není.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Pokud smim se vmisit...
Uz driv me napadlo - ale na uskutecneni nebyly frei penize - zkusit jakost focalich auto-stredobasu.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Smíš se vmísit, otevřená debata všem, co tahle kombinace zajímá smile

(upravil dawsoo 10. 12. 2008 18:40)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Junglist:
Focal měl polyglass a polykevlar.... obojí byl mix polyglass byl papír s něčím (označení V) a kuličkama a polykevlar (označení K) byl žluťák jako monacor ale s povlakem zespodu membrány. Souhlas po novým roce bude volněji.

Michal:
S autoreproněma od Focalu nemam zkušenost vůbec žádnou ani jsem po nich nikdy nekoukal čoveče.Takže nevím nakolik jsou stejný jako jejich hifi bráškové.

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Focal oříznul na kost i nabídku solo repro do autí. Před cca rokem se dali objednat zvlášť i beryllium výškáče z nejvyšší řady, to samý středo-basy. Letos už toho moc v nabídce nezbylo. Ceny před i nyní ovšem vysoký sad Osm litrů za 13WS je poněkud mnoho.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Junglist:
Velká převeliká škoda že vyprodali v Madi Hi-Vi F8 to by byl myslím dobrej reprák na tuhle kombinaci a za pěknou cenu.

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Taky se vmísím. Do toho SPH-102KEP (SPH-135KEP)+ RBT-95SQ jdu taky, ale s  tím basem zatím nevím. Chtěl jsem aspoň 10".

Web

(upravil dawsoo 16. 12. 2008 1:29)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

RBT Radime jen se 102 se 135 by to nešlo sfázovat =  je už prostě na tak vysoký dělení moc velká (fáze padá a stáčí se brzy) a RBT není radno honit moc pod 6kHz ... desítka by šla ke 135 ale chtělo by to větší pásek... třeba to co nabízel Micro od Hi-Vi minimálně.. ke 102 je max osmička takže SPH-200KE s odřenejma ušima.

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Tahle kombinace je mi taky blízká, tak jen zkusím: Místo "pomalýho" kevlaru - SPH-225C by lepší nebylo? Dělení kolem 800 by snad ještě měla ustát...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

sph 225c dělení na 800 ustojí v pohodě - zvládla by imho i 1500 ve dvoupásmu.

(upravil dawsoo 16. 12. 2008 12:20)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

225C nejde klucí v reálu moc dolů,má krátkou cívku při vyšších výchylkách je slyšet že není lineární.... imho je z céček (170C,275C) nejmíň povedená,měl jsem ji krátce a mě teda moc neoslovila.Dobrá by byla kdyby bylo něco pod ní..(fiknout jí dole tak na 150-200Hz).ale to by musela bejt aspoň nějaká 15 jinak by nemělo smysl ji vůbec použít.

Není co dodávat...

(upravil dokken 16. 12. 2008 12:45)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Jestli se můžu vmísit.Jsem na tom jako junglist, pořád si tak nějak taky ujasnuju 3-pásmo,ale chci dole 10 palec.Me se osmička dole v 3-pásmu zdá málo.Co se týče měničů tak mě spíš zajímá slušnej ekonomickej 10",prostě stř.třída.Našel jsem audax-speaker.de Usher W 8137 K.
http://www.audax-speaker.de/content.php … details=33
Ale je to 8".Má kombinovanou žlutočernou hadrovou membránu, takže by se i design.hodil k tomu žlutýmu ušákovi z monacoru.Škoda že nedělaj ve stejným stylu i 10".Jde někde vůbec od Ushera koupit víc?

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Kdyz uz se tu resi 8" vs 10" - pri zapojeni obycejneho 3p, tedy nikoliv 3.5p, je 2*8" proti 1*10" nejak vyrazne horsi co se napojeni tyce, pokud by se ta dvojice nehnala az nekam ke kilohertzu, ale delilo se to rozume niz? Teoreticke nunce jsou mi jasne, ale praxe z takovehohle primeho srovnani mi chybi...

Ad usher - usheraudio.cz, mel by (kdyz jsem shanel dodavatele v CR) umet veskery sortiment usherackych audioveci, ale tobe se cesky distributor asi moc nehodi, vid...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Napsal jsem cz dovozci Usherů email tak uvidíme,na stránkách maj jen obecný rekl.kecy místo katalogu.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Mám 25 litrovú bedničku osadenú ARV 3604 a ARN 5614. Namiesto výšky by šiel použiť DT-300 a pod to ktorý stredobas od Monacoru? SPH-165CP, SPH-170C, alebo SPH-225C? Bedňu som prerábal trikrát, už sa mi do toho nechce. Preto hľadám ľahší spôsob ako sa dostať k lepším bedniam k PC.

(upravil dokken 16. 12. 2008 13:30)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

bubuxin
Bedničky k PC jsou v podstatě nearfield monitory, takže tam bych 6,5" viděl jako maximum.Ale ať nevětvíme naše 3-pásmový téma.