(upravil pistole 8. 1. 2009 10:12)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

desítka ke 4" středáku je blbost - to david dělat nebude... Pokud chcete desítku musí být středák větší. S tím nic nenadělá ani David ani já. Jo a pokud zvažujete low cost variantu tak visatoní plechové osmipalce W200S jsou slibné - nebál bych se tady ani toho plechu - je to reprák za tisícovku a dostupnej v ČR!.

Jinak s desítkou stále platí návrh na ty třípásma ode mne (Davidovi nechte tu kombinaci s osmipalcem je to tak slibnější) ale lidí se na to moc neschází tož tak...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Aha, teď v tom mám jasněji smile

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Jsem rád, že se téma zase rozjelo. Jsem (ale i nejsem) pro kombinaci RBT-95SQ + SPH-102KEP + něco (v mojem případě v téhle kombinaci SPH-200KE) Láká mě ovšem 10" na basech jako dokkena. Nějakej ten basůch se bude hodit. Teď je ale průser, že k 10" by pasoval SPH-135KEP ale už zase ne RBT-95SQ sad Takže já bych to za mě viděl na Fountek NeoCD.3 + SPH-135KEP + SPH-250KE. To ale zase nebude komunitní projekt sad Sůdruh miňistěr, som z toho volaaký zmetěný lol

(upravil Zorg 8. 1. 2009 15:05)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Ve zkratce jak jsem to pochopil:
102+RBT je za málo peněz děsně muziky, navíc se s nima pěkně pracuje.
Bedna by to nemusela bejt nikterak velikánská. (jen se domluvit na vzhledu, aby se pak mohlo udělat finální faceplate na odladění)
Usher W8137K je k tomu slibnej, dobrej motor, vizuál je úchvatnej wink (co ten zdvih za 1kHz a pak brutál himáláj, to by se srovnávalo a nebo vzhledem k dělení už to nebude podstatný?)
85e neni úplně málo, ale rozhodně to dám radši než za monacor, co stojí minimálně stejně.
Prostě decentní bedýnky pokud chceš čistotu za ty peníze asi super. Alespoň já to tak vidím. Pěkně nearfield poslech, dřepnu do sweetspotu a budu si užívat třeba Hromka nebo podobný akustický věci. Na bigboš bude něco jinýho, aspoň já si udělám opravdu velký bedny, ale to neznamená, že jich nemůžu mít víc wink

Ushák: "Optimal in geschlossenen Gehäusen von 20-40 Litern" a koukám na TS :| ještě si udělám simulaci...

(upravil dawsoo 9. 1. 2009 21:30)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

dokken:
Právěže mam ... kápl jsi na to chci udělat nazcy o metr lepší lol kdysi (93-97) to byla moje touha č.1 dneska už bych na nich našel spousta chyb... třeba velkej 17cm střed HM170L0 (upravenej Z0) ..ke zlatýmu voku mi příjde pikačovina a blbě naladěná (podladěná) bouda na dvoucívkáč HM210Z2... vyhýbky tam jsou velmi jednoduchý a nerovnaj vůbec hrby a fázi... troufám si říct při vší skromnosti že ty moje budou lepší. Dám si opravdu záležet a nic neošulím.Tohle nemá bejt top projekt ale libůstka a bedničky mýho srdce a mýho vkusu...

kluci s tou desinou je to právě o tom jak psal pistoník, opravdu ta stodvojka by s ní hrála blbě už sice bych to dokázal natáhnout k sobě ale za cenu zhoršení nižších středů což by byla imho škoda větší než oželet sklep dole... to už teda když už tak 4p SPH-300KE-SPH165KEP-SPH-102KEP-RBT-95 to by asi mělo vše co je třeba ale už by to nebylo vůbec levný a vyhýbka by vyšla kurva draho pro 4 měniče... jinak nebojte když se vexle udělá dobře tak i s omipalcem se dá jít pěkně od podlahy dole... je to o tom jak se to naladí.Je to na vás... já to pro sebe nepotřebuju dělat mam jiný projekty pro sebe který jsou trošku jinde... proto se dohodněte raději spíš vy mezi sebou co by se vám líbilo a až budete mít jasno dejte třeba sem vědít výběr finální a já řeknu jo to pude nebo ne to nepude a zkusíme to pak společně nějak zkorigovat do podoby aby to mělo smysl... oki?

Není co dodávat...

(upravil junglist 8. 1. 2009 17:36)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

oki smile to jsem na to sám zvědavej.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Dawsoo, ako si tunil DT-300, tak ako Troels, ci kto to mal?
Robil si este nieco ine okrem vymeny tej plstenej podlozky a vybratia FF? Chcel by som to tiez potunit, ale FF musi ostat kvoli 6dB vyhybke a zatazitelnosti. Ma to vyznam pobavit sa len s tym tlmenim? Nieje problem potom s presnym usadenim toho vrchlika do medzery?

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Ano můžeš to nechat i s FFL,ale dělení musí výše s 6dB vyhýbkou tak 2600Hz odhaduju je minimum.Když bys FFL vyndal tak můžeš jít níže,ale musel bys udělat RLC členy na kompenzaci toho impedančního dvojhrbí co tam ostane,nebo to zatlumit hodně aby Fs byla kolem 950Hz.

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Staci len viac tlmit tu vrtanu komorku? Tu plst, co je tam, vymenit za nieco tensie? FF necham, sat. dostavaju obcas zabrat. Delenie je cez 3400Hz.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Dawsoo nebo někdo - měřili ste tu uhlíkovou osmičku od Monacoru 225C? rád bych viděl jinou cháru než je na stránkách.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Frank: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=108457#p108457

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Díky!

(upravil dawsoo 16. 1. 2009 4:34)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Frank:
Ondra Ch je má spolu s DT-300 v bednách.


Takže vážení pánové chlapci a chlapi... dnes jsem zasvětil celý půlden orientačnímu proměření zkresleníčka a ultranearfieldových chárek  všech reproňů co mě zajímaly jak jsou na tom a řvu jak tygr: SPH-102 KEP je za ty peníze naprosto špičkovej střeďák s plochou křivkou zkreslení kde na vyšších kmitočtech (2kHz a výše) poráží s klidem ledového muže Audaxy HM100C0 i Seasy MCA12RC ... Dále jsem zjistil že P21RF/P jsou naprosto brilantní středobasy který smázly vše co tu mám v podobných velikostech ..jen jedinné audaxy HM210C0 jsou s nimi porovnatelný... Křivky sem 100% dávat nebudu a ani je nikomu posílat mailem, protože někteří z vás zde moc zlobí a nezaslouží si je vidět big_smile ... ale abych nebyl lakomeček musej vám stačit levný vejškáče v jiným vlákně... A pro motóráře (povětšinou mladší chlapce kteří si myslí že do toho vidí a nevědí ani prd) mám taky zajímavej postřeh Přímá porovnávačka Seas Basic L26RFX/P s nátěrem vs Scanspeak Revelator 26W-4867T00... v předpokládaným pracovním pásmu do 500Hz se zkreslením prakticky významně neliší ... takže srdečně zdravím a přeji pěkný den smile

Není co dodávat...

(upravil bruggi 17. 1. 2009 13:40)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Ad project monacor: jestli by vyhrála varianta RBT-95 x SPH-102KEP a pod to 2x SPH165KEP, tak hlasím dva zájemce a provizorní bednu  na oměření zajistím:)   

Davide ty ani nemusíš postovat křivky tech repráků, stačí jedna návštěva u Tebe a pozorně číst:D

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Proč né ušáka? Nebude to s ním jednodušší, levnější a lepší?

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Protože bych rád štíhlé sloupky a osmičku nepotřebuji. Spodní basy oželím. Navíc se mi to tak i víc vzhledově líbí. Jediným záporem je ta cena, ale tu, s myšlenkou na to co získám, přejdu s úsměvem wink

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Ten usher je imho lepší měnič, tak proč tam cpát 2 horší. To by akorát prodražilo nákup a pak i realizaci vexle. 165 by šly i do 2p, do 3p na ořez na 700-800 je jich škoda ne? I s tou 8mou to bude pořád dost štíhlý. Prostě nevím, ale 3p s 6.5", co z toho...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

no nebudou ty 2x6.5" mit trochu vetsi plochu? smile ten 8" usher je taky spis stredobas jak vylozene bas, takze ja bych to tak jednoznacne nevidel... je to spis opet otazka preferenci... ten usher se da snadno obednat z nemec, ale ted je nato moc blbej kurz (28kc/euro), ten kdo ty repra potrebuje to ale asi resit nebude... jinak kdyby lidi bylo dost, mohla by byt cena jednoho usheru pri soucasnym kurzu cca 2250kc

zorg: i 3p s 6.5 ma neco do sebe...


btw. uvazoval nekdo i megalomansky a to tak ze by dal jeste neco velkyho pod tu pripadnou osmu nebo sestapuli? Myslim neco co by se hodilo i designove... At to tu nezasirame, tak pokud ma nekdo nejaky napad a chtel by se otom pobavit necht mi pisne email.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Kyselyme- převážně nevážně smile jen klidně plkejte, od toho tady ten dred je.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

i řešení se sedmipalcem je zajímavý - sám jsem sice vyznavač velkých beden ale malé třípásmo má cosi do sebe. Kyselim to potvrdí neb něco takovýho u mne slyšel - nemá to basy to je jasný ale vymazlit se u toho dají středy a výšky nádherně. Jenom nevím o monacoru co by v sedmičce zajímavě basoval a měl slušnou citlivost...