Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Nejlepší zesilovač do 15000kč

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 41]

Téma: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Tento dotaz je určen pro všechny kdo mají více zkušeností a znalostí ohledně konstrukce zesilovačů. A zejména pro mistra Sinclaira, který jistě nad spoustou zesilovacích zařízení už kroutil hlavou. A vlastně i pro ty co mají dobré uši smile. Zatím se zajímám jen orientačně. Charakter zvuku asi nemá cenu řešit (poslouchám snad všechno kromě elektronický hudby), stejně tak reprobedny se budou asi čas od času měnit... Díky za reakce!

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

NAD C355!

Web

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

SONY TA-F 808 ES!
integrovaný stereo zesilovač

Jeřábek hifi bazar

(upravil Kritik 28. 11. 2008 21:16)

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Ještě by chtělo upřesnit jestli nový zesilovač nebo starý. Ale myslím, že Duwenbleidd se baví o nových do 15.000 Kč smile
Ten SONY TA-F 808 ES je model tuším 1993.

Web

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Jednoznačně NAD C355BEE, pokud o vánocích ještě pár tisíc připlatíš, dostaneš za to dělový NAD C375 s výkonem 2x200W.

Web

(upravil Duwenbleidd 28. 11. 2008 20:46)

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Bavím se o nejlepšim možném zvuku. Pokud je ten zesilovač dobře provedenej tak by staří neměl bejt takovej problém...
Sinclaire, Jak by na tom bylo srovnání SPV100/250 s těma NADama? Teď čistě zvukově, pravděpodobně jsi to slyšel oboje smile.

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

sinclair: To mě hodně zajímá. Měl bys k tomu nějaké detaily? Např. s čím jsi srovnával, v této kategorii je konkurence poměrně bohatá (CA Azur 640, H/K HK970/980, AA MAP-103/105 z těch známějších). Díky.

(upravil sinclair 28. 11. 2008 21:21)

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Stáří je vždycky problém.
Stačí si uvědomit, že chemické pochody v elektrolytech běží neustále, ať přístroj používáte či nikoli. Dále pak je ve hře tepelná únava polovodičů a mechanické opotřebení ovládacích prvků, hlavně pak potenciometrů, z nichž některé jsou vysloveně zákaznické typy a těžko se nahrazují. S tím vším je třeba při nákupu staršího přístroje počítat.
Nelze porovnávat 2xSPV250 a jakýkoli komerční přístroj. Jednak by to s dobrými korekcemi SPV vždy vyhrál, ale hlavně málokdo staví zesilovač se SPV tak, že je to kompletní integrovaný zesilovač, tedy s přepínáním vstupů, korekcemi apod. Zatím jsem viděl a slyšel SPV i SPM jen jako výkonové stereofonní koncové stupně, jediný Betaron má SPV250 použity v kompletním zesilovači. Hraje mu to královsky.
Těch 250W, dva páry tvrdých tranzistorů, tvrdé transformátory, hromady elektrolytů a stabilita ve všech režimech dělají z SPV prakticky neporazitelného konkurenta na poli integrovaných zesilovačů do cca 15.000,-Kč.
Ať si o topologii SPV myslí kdo chce co chce - faktem je, že zvuk tohoto zesilovače je monstrózní a dynamický, není uschlý a při zemi, jako u spousty běžné komerce.
Kdyby na to byl čas, tak bych si Betaronův zesilovač půjčil, doma ho připojil pasivně na reproduktorovou část ARS641 a pozval několik z Vás si to poslechnout. Podmínka účasti na poslechu by byla igelitová plachta pod sebe a náhradní slipy...

Web

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Ta poslední věta je dobrá řezba lol
Jinak HK jako konkurenci NADu nevidím, jedině ten Azur A640. Ten je i na slušné úrovni po stránce zpracování.

Web

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Sinclair: Zdá se že i přes to riziko zvýšené spotřeby spodního prádla má cenu si pořídit SPVéčko (nebo SPM?). Betaronův stroj je vskutku nádhernej, takhle bych si to představoval. Jak je na tom vůbec Aldaxí předzes? Když už stavět tak ať to stojí za to...

(upravil Betaron 28. 11. 2008 21:54)

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

smile to je dobré s tím posráním se z toho zvuku;
určitě souhlasím s takovým porovnávacím testem. Doma jsem porovnával pouze s Technics SA EX 100, 2x100W. Vůbec nechápu jak jsem mohl celých třináct let přez něj poslouchat své oblíbené umělce big_smile. Skutečně zvukový rozdíl je markantní.

Leošu, jak zavelíš, stroj dovezu smile

(upravil Benazi 28. 11. 2008 22:44)

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Kritik:Tak zapomeň na azur 640.jak jsem kupoval jvc,tak jsem si ho nechal pustit,nic moc.Když tak 840.SONY TA-F 808 ES! ho lehce přehraje.Takové stroje se kupují vždy starší,ne moc aby byl k světu. Musí být od solidního klienta.Uvědom si,že právě se posuneš výš, což bys za normálních okolností asi nezvládl.Jsou zesy  za 30000 kč a za pár let padá cena minimálně o polovinu.

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Sinclair, ak by nevadilo, došiel by som big_smile

Web

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Me too. big_smile

Kdy se to uskuteční? Dobře, konec prdele.. Ale mohlo by to bejt zajímavý. Pojď do toho Leošu.


B T W Pamatujneš, jak jsi sliboval velkej kulturák spojenej s jarní "hifiakcí"? Proč to nevyšlo? Je to škoda, velká.

Web

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Betarone, doval mu to, vyhlásí se groupbuy na pampers a hromadnou jízdenku směr Luhačovice. Není nic horšího než banda slintajících sopláků bez náhradních trenek big_smile

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Benazi: Azur 640 (II) jsem naštěstí smile neslyšel, jen jsem viděl střeva.
Osobně, když si něco kupuji na pořád, tak jedině nové! Použitou věc jedině dočasně.
Takže zesák, který stál 30 tisíc a za pár let 9.000,-  bych nechtěl! např. http://hifibazar.cz/obr/Sony_TA-F808ES_1.jpg

S tím kulturákem by to bylo super.

Web

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Čas je problém, chlapci...

Web

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

To samozřejmě ano, ale zkus něco vymyslet.

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Sinclaire, jak je na tom Aldaxí předzes? Máš nějakou představu kdy ho začnete prodávat?

(upravil sinclair 29. 11. 2008 14:05)

Re: Nejlepší zesilovač do 15000kč

Asi tě zklamu, ale nejspíš nikdy - alespoň tedy to monstrum, co jsem vymyslel jako první. Vychází to dost draho, protože je to dost nekompromisně udělané, je tam i variabilita umístění porenciometrů, přepínače vstupů, spousta relátek...sliny by byly, ale v této podobě by to nikdo nekoupil-možná tak 3-5 lidí a kvůli tomu se opravdu nevyplatí dělat desky, ty je totiž nutné dělat minimálně ve třiceti až padesáti kusech, jinak vycházejí strašně draho.
Nicméně je možné, že vypustíme do světa nějakou light verzi, přijatelně složitou a cenově dostupnou.
O vánocích by se měl v Aldaxu objevit Pavlův Actidamp mkIV ve verzi stavebnice Aldax a měl by se objevit velmi dobrý 200W mosfetový zesilovač SPM200F. Preamp zcela určitě až po vánocích, až najdu čas ze základního zapojení, které už existuje, vychytat mouchy.
Nevěřili byste, jaký problém je sehnat dobrý a spolehlivý otočný přepínač vstupů..

Web

Příspěvky [1 až 20 z 41]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Nejlepší zesilovač do 15000kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£