Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Reproduktory SAL

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 40]

Re: Reproduktory SAL

clarion, nechcem ťa uraziť, takže PEACE

Re: Reproduktory SAL

no amater je amater a tela je tela, a tela si zvycajne nenecha poradit lebo vsetko vie a amater je tu na tomto fore kazdy(co sa tyka akustiky a repro,do elektroniky je to  inak) pokial viem, teda az na jedneho, ale on sem casto nechodi.

Re: Reproduktory SAL

Trojane, seš tupý audiopako a myslím to naprosto vážně... Ty nemáš vůbec páru o alespoň trochu kvalitním zvuku!!! To tvoje "no šlape dobre, jediný problém ktorý zatial mám je ten, že mi fučí bassreflex, ale to je len preto, že tam ešte nemám tzv. tubu bassreflexu" mě ani nerozesmálo, ani nenaštvalo, jen jsem litoval někoho, kdo se takovýhle a jiných dalších blbých rad chytí. A ještě seš tak drzej a neomalenej, že se tu navážíš do Clariona! Napřed si načti literaturu, abys věděl jakou totální kravinu jsi napsal!!! A než tu začneš rozdávat rozumy, čti, sleduj co píšou staří mazáci (jako třeba Clarion), ať se něco přiučíš a nezacpávej fórum pitomostma!

Re: Reproduktory SAL

Mathes : urazil som snáď niekoho ? NIE. Vyznám sa v audiu ? NIE. Musel ma tak od*ebať ? NIE.

Chcel som len niečo vedieť, porpípade ma mohol usmerniť, len to ma naštvalo, nehrám sa tu na majstra sveta, rád si prečítam radu, ale nato aby som niekoho osočoval tu ja niesom.

Len si hájim svoju debilitu a neskúsenosť.

Re: Reproduktory SAL

Daj mi vedieť, keď budeš mať chuť komunikovať somnou na túto tému.

Re: Reproduktory SAL

Je to asi jako kdybys v diskuzi o názoru na 1,2 HTP napsal, že seš s ním spokojený, i když ti motor běží na 2 válce, ale je to v pohodě, páč je to znát jen v kopcích a vlastě ani nevíš jestli se to změní, až to necháš spravit...
Prostě to jsou naprosto zbytečný informace, který nemají jakoukoliv vypovídající hodnotu a autor by udělal líp, kdyby si takovou informaci nechal pro sebe a nechtěl se za každou cenu zůčastnit diskuze.
Kdyby ses jen zeptal, který typy jsou podle zdejších "netopejrů" špatný, dostalo by se ti odpovídající odpovědi. Takhle to spíš připomínalo fóra autohifi, kde se kdejaký usoplenec (nebrat osobně) s prominutím sere do něčeho, čemu naprosto nerozumí a má pocit jakej je to woe borrec, páč už má fak móóc příspěfků...
Nicméně, pokud jsem tě urazil, omlouvám se. Mohl jsem to napsat jinak, uznávám, zmírnit svoji reakci, ale nechám to tak, nebudu nic editovat.

(upravil Trojan4x4 5. 9. 2010 12:48)

Re: Reproduktory SAL

Ty si ma nijak neurazil, takže needit je na mieste. V podstate šlo len o otázku, ktorú som položil, a doložil som k nej nejaký ten môj amatérsky poznatok. Niekto tam normálne odpísal niečo o tom, že pri namontovaní bassreflexu príde k zmene a zmení sa spodná medzná frekvencia bedne, konkrétne :

Marcin : Samozrejme že zmena bude a okrem toho sa zmení spodná medzná frekvencia bedne.

Tomu hovorím odpoveď. Aj keď som takú otázku vôbec nemal.

Nevadí, netreba to riešiť, čakám len odpovede, poprípade rady. smile Viem, že sa musím vela učiť.

PS: 1,2HTP, sa zlakne kopca nech sa deje čokoľvek.


OTÁZKA !!!!!!!

Ktoré typy z výroby SALu sú podla vás najväčšie ako sa vraví SRAČKY, a ktoré považujete za podarené kúsky ?

Má niekto skúsenosti s woofrom ktorý vlastním JA ? Tojest XPRO 2060 ?

Za odpoveďe ďakujem ... smile

(upravil Trojan4x4 5. 9. 2010 19:05)

Re: Reproduktory SAL

Aby si nepovedal, že som debil, tak ti odpíšem wink

V prvom rade som nikde nenapísal, že si myslím, že je to nejaká suprdupr značka ( oboznamujem ťa s tým )
V druhom rade som to kupoval do auta, v ktorom si chcem vychutnať aké také basy, nechcel som nič silné, ale zas ani moc slabé. Zvolil som túto alternatívu, SAL XPRO 2060 ( možno na tvoje prekvapenie celkom nízka cena 15€ +poštovné, samozrejme, som študent a v žiadnom prípade si nemôžem dovoliť luxus takže som kúpil "jazdenku" ) , bedňu som robil sám. Nečakal som žiadne zázraky, nič extra, potom som objednal zosik taktiež SAL, konkrétne monočlánok ( http://eshop.radioamater.sk/predaj/297/BX1065/ ), po tom ako sa všetko zložilo, pozapájalo, provizórne sa napojila autobatéria a testovalo sa či to VLASTNE ide, išlo, len ako. Keďže moje skúsenosti so zosikmi ako takými boli amatérske, tak som samoška zapojil zosik na rádio konkrétne výstup na subwoofer. Hralo to hrozne potichu, následne som písal do predajne, že je zosik pokazený a nehrá správne, v ďalšom maily sa ma pýtal technik ako som zapojil zosik, či som to spravil správne ( on o mne pochyboval, čo si to dovoloval big_smile ), napísal som mu ako som to zapojil... blá blá blá... Pri čítaní jeho mailu ma šokoval, nechápal som prečo trebalo zapojiť zosik na normálny zosilnený výstup z rádia ( chcel by som ťa poprosiť o to, aby si mi toto vysvetlil, lebo nechápem prečo to tak je, seriózne a vážne). Po SPRÁVNOM zapojení všetko hralo, všetko dunelo všetko sa triaslo. Tým čo som napísal vtedy "dávno" že to fučí o tie rohy, bola moja domnienka. Tak teraz si prosimťa už nemysli, že som nejaký kok z koko*ova ... Do článku prikladám aj odkaz na fotografie, bedňa nieje dokončená, a nieje tam spomínaný NÁTRUBOK - bassreflex ( aby to niektorí zle nepochopili smile )

Ešte mám dotaz, káble napájania sa mi zdali dosť predražené, tak som si vyrobil vlastné, dúfam, že stačia, a to konkrétne kostra (-) priemer 6mm, (+) - nejaké 3mm na priemer ... stačí to ?


PST: viem, že je ten zosik slabší, a že by sa dalo do repra pustiť aj viac, ale ako som písal, ja som si chcel zaobstarať subwoofer do auta, nie pre okoloidúcich smile

Odkaz na fotky (v prípade, že by odkaz nefungoval, tak ma zabite) : http://picasaweb.google.com/10372991163 … 0331447202

Re: Reproduktory SAL

Ten pseudozos má vnútri dve trafá nie? Ak je to ten čo myslím tak je to ultrašmejd.

Web

Re: Reproduktory SAL

To že je to šmejd viem, ja chcem vysvetlenie smile

Re: Reproduktory SAL

Ad zesilovač: 99,9% těchto 100W zesilovačů je osazeno obvodem TDA2005. Tedy 15W při THD 10% wink

(upravil Trojan4x4 6. 9. 2010 17:36)

Re: Reproduktory SAL

Takže káble nemusím nijak riešiť ? Pri hrúbke kabeláže som sa vyjadril zle (opäť), myslel som tým nie priemer kábla ako takého ale priemer vodičov. smile (moja chyba)

Zosik ? Je to naozaj až taká bieda ? smile Nedá sa s tým nič spraviť ? Nejaký kvázy tuning ?

Ak by som to náhodou že predával, a ak by to fakt NÁHODOU niekto kúpil tak mi bude jasné, že budem natom škodový smile Hádam to nestrelím za 60€ komplet big_smile big_smile

A chceš mi tým povedať, že ten reprák by v spolupráci lepšieho zosiku vedel spraviť väčší hurhaj ? ?

Ako písal som, že som si kúpil "hudbu" do auta, nie pre okoloidúcich, ale ak by bola nejaká lacná alternatíva "tuningu" toho zosilovača, tak sem s tým ! Dúfam, že chápete ... wink

Re: Reproduktory SAL

OT, Clarion, aký zosík predávaš?

Web

Re: Reproduktory SAL

ale vieš, že keby som pred kúpou zosilovača mal vo vrecku 100€ vyhradených na zosik, tak by som nekupoval zosik za 33€ ... kúpil by som nejaký za 90€ alebo trebárs 120€ ... vieš, doložiť alebo si vypýtať od rodičov by nebol problém ... len som v takej situácii v akej som a pravdepodobne aj dlho budem (pokial nezačnem pracovať). Fakt je to všetko pekné, za 100€ by som ho bral keby som tie prachy mal.

Ja nehovorím, že čo mám v kufry je fakt špica, alebo je to dobré, proste to hrá v pohode, aj keď v pohode je široký pojem. Vzhladom na cenu som rád, že to aj hrá smile Chňápeme sa wink

Ale v prípade, že by som nejaké prachy nagrgal, ozvem sa ti a môžeme sa dohodnúť smile

Nevieš aký bassreflex by som mal dať na ten woofer ?

Re: Reproduktory SAL

No takže zosik som dal na bazosa, hádam to niekto kúpi alebo budem musieť znížiť cenu.

Ak sa mi to podarí tak skúsim ten tebou orporúčaný ...

Re: Reproduktory SAL

Clarion keď na ten môj XPRO pripojím tento zosik http://elektro.bazos.sk/inzerat/4745253 … D-350W.php ... ? Bude to lepšie ? Oplatí sa mi to ? smile

Re: Reproduktory SAL

Neznáte někdo zesilovače Autotek? Třeba Autotek SS-75.4? Kvalita/ šrot?

Re: Reproduktory SAL

Ja ho teda nepoznám, ale keď vidím názov Autotek Super Sport, ten hovorí sám za seba smile

Re: Reproduktory SAL

Trojan - koukal jsem na tvoje fotky a nevím, jestli vidím dobře, ale mám pocit, že ty řetězy přes reprák tlačí na závěs. Což není vůbec dobře, jednak samotný závěs dostává na prdel a "kvalitě" zvuku to taky nepřidá. Takže, pokud je to tak, doporučuju oddělat pryč. Kenwood vypadá být stará poctivá práce.

Re: Reproduktory SAL

CharlieCh - o reťaze sa vôbec neboj, je tam dosť vôle aj pre reprák, sú vzdialené + - 3-4mm smile

S tým kenwoodom by sa to teda dalo ? smile

Příspěvky [21 až 40 z 40]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » Reproduktory SAL

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£