Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Identifikace reprobeden (Tesla?)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 70]

(upravil Sleepy.664 14. 6. 2007 21:32)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Achjo, proč já dycky musím mít něco divnýho co nikdo nezná :| (navíc ještě s nižším příkonem než je obvyklý)

Basák 20cm (V návodu píšou "20 cm volný konický reproduktor" smile )
Středy 8cm
Vejšky 5cm

Taky tam máš tu miniaturní výhybku? Cívečka tak 2cm? smile

(upravil Viper 14. 6. 2007 21:40)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Hm, zajímavý u mě píšou:

200mm woofer with ceramic composite dome
70mm midrange
50mm tweeter with difuser

Jinak mj. to, že ten tvůj typ nemám v katalogu nic neznamená... wink Jo pravda nějaká S-66ka mi fakt nic neříká a to ty JVC tak nějak trochu znám.. Ono taky to nějak odporuje jejich normálnímu značení, kde to číslo většinou říkalo něco o objemu té dané bedny... jako např u mě ta trojka znamená vnitřní objem 30l...

Celkem by mě zajímalo, jaké typové označení má ten vyšší model z tvojí řady... Měla by totiž existovat verze s 10" basákem 12cm středem a 6,5cm výškou... a celkovým objemem 50l...

Na výhybku jsem se eště nedíval... hmm

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Jestli se chceš "zasmát", tak stačí odšroubovat ten plastovej deklík s terminálama...tam ji najdeš smile

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

lol Mám je pověšený na zdi, "mírně" blbě se sundávaj, když to mám všechno zalištovaný... big_smile Ne ale ty to máš na šroubky, či jak? U mě je ten terminál dobře zalisovanej a dostat se tam dá akorát přes basák...

(upravil Sleepy.664 14. 6. 2007 21:53)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Jo, já mám všechno šroubovaný (mimo samotný bedny samozřejmě). Když sundáš basák, budeš muset vyndat i ten tlumící hadr...a ten tam drží tak divně, že bych ho radši nevyndával (zvrchu to vypadalo jako by tím ten reprák byl obalenej)

Vyfotím ti ji wink

(upravil Viper 14. 6. 2007 22:04)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

No, to by asi bylo nejlepší wink No ale pokud vim když to kdysi taťka trochu poupravoval kvůli lehký rezonanci jedný bedny ve vysoké hlasitosti (děda hrál ve filharmonii, tak mu vadilo skoro cokoliv ve zvuku), tak přišel na to, že tam je tvarovaný molitan... Pravda mohlo ho být možná víc, ale stačilo ho zas jenom přilepit na boční stěnu a vyřešené... Nějaké "hadry", jak pravíš tam moc nebyly big_smile akorát ten molitan s tvarovým povrchem...

Nevim, no jak který bedny dělali, tyhle byly původem z Tuzu (samozřejmě při koupi...), některý věci, jako poslední modely televize JVC si dovezl přímo z Japonska a televize jede už 28 let... (samozřejmě barevná se vším všudy, nastaveního na ní, jak sviňa, na to stáří... lol)

(upravil Sleepy.664 14. 6. 2007 22:10)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Výhybka:
http://img389.imageshack.us/img389/2971/dscn5569hp4.th.jpg http://img389.imageshack.us/img389/7976/dscn5570co9.th.jpg

Tlumení
http://img389.imageshack.us/img389/1696/dscn5571du9.th.jpg

Bassreflex (v Česku tomu říkáme "rulička od hajzlpapíru" smile )
http://img389.imageshack.us/img389/1258/dscn5572ti5.th.jpg

(upravil Viper 14. 6. 2007 22:15)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Teda tomu říkám rychlost big_smile

No tak ty tvoje bedny jsou v tom případě úplně jiné konstrukce, jak se tak dívám... Já tam mám úplně jinej terminál a výhybka by měla být za basákem na dně, jestli si vzpomínám, ale to už je let, tehdy jsem neměl ani páru o tom, že tam nějaká výhybka má vůbec být... lol big_smile Až bude čas a bude se mi chtít s tím hrát, abych to vůbec sundal, zjistim a nafotim, co tam je... wink

Jo a ty hadry důvěrně znám, našel jsem to v několika origo Tesla bednách a už jsem to kdesi řešil, jak se to vůbec jmenuje...? Mamka tvrdí, že to prej je pucvol a já to nazval jako "psem rozervanej kus gauče"... lol

(upravil Sleepy.664 14. 6. 2007 22:42)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Co já vím...možná je za basákem ještě jedna lol

(upravil Sleepy.664 14. 6. 2007 22:31)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

BTW, "200mm woofer with ceramic composite dome" ...co to znamená? Já mám basák takovýho divnýho papíru...

http://img239.imageshack.us/img239/2125/dscn5573be4.th.jpg

Pokud "dome" znamená vrchlík, tak to mám asi taky, je kurevsky tvrdej smile

(upravil Viper 14. 6. 2007 22:46)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Jo, "dome" je vrchlík a tež teda přesně tomu nerozumim, ale ten můj je dost lesklý a zblízka vypadá jako nějak hustě protkanej vláknama, ale neni to žádná obyč měkká látka... beztak to bude nějakej druh uměliny, tak proto ceramic composite... Mj. ani ta membrána samotná mi nepřipadá jako obyč papiřok... No a závěs bude asi stejnej, jako u tebe...

No a pak tady mám popis těch S-AV3, kde už je psaný rovnou "ceramic composite cone woofer", kterej má už i tu membránu a závěs o dost jinou, než ty ostatní... Nicméně podle fotky tvojeho repráku zblízka je taky jasnej rozdíl, že je zas trochu jiný...

(upravil Sleepy.664 14. 6. 2007 22:50)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Jo, závěs "lakovanej hadr" smile

50l verze těch JVCček by mohla bejt S-88, pak ještě menší S-44. Takže mám tak střed, to je pohoda smile

(upravil Viper 14. 6. 2007 22:55)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

No něco jako u ARZ 669, ale kvalitnější... Na tu membránu jsem se schválně díval a je na povrchu tak trochu jako hrubší šmirglpapír jako nějak chlupatá bych skoro řekl... A stářím to nebude, neni to ani nějak zaprášený, ani nijak omakaný pazourama či co... Taky ty střeďáky a výškáče jsou na první pohled naprosto jasně z jinak upraveného papíru i barevně nejsou čistš bílé, jako basák, ale trochu nádech žluté a super hladké... Ani náznak jakéhokoliv jemného šmodrchání membrány tak, jako to bývá u starých ARV 161 a 162... Kde bylo jasně vidět, že jsou "chlupaté"... lol

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Moje membrána je taky hrubá (viz ta fotka kousek vejš). Jak tlustý máj tvoje bedny stěny?

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

To, co je vidět zvenku lepené (ty boky), má přesně 1cm, ale celkově tím, že to maj různě zapuštěný je to z 18ky dřevotřísky, zasahuje to prostě eště dovnitř do tý bedny...

(upravil Sleepy.664 14. 6. 2007 23:19)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Hm...u mejch má zadní stěna tak 1cm, přední snad víc...

///Hm, tak přední taky 1cm...a vzhledem k tomu že ty hrany vzadu maj taky 1cm bych si nedělal iluzi, že ty tvoje sou z 18tek hmm
S frézováním drážek na vsazení čela/zadku do bočnic se u JVC asi nikdo nesral.

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Jsou dost těžky na to, aby byly z 1cm cely... možná teda z 16ky, ale s dřevotřískou dělám poměrně často...

(upravil Sleepy.664 14. 6. 2007 23:21)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Kolik maj? Ty moje tak 12kg...obě dohromady hmm

(upravil Viper 14. 6. 2007 23:25)

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Obě? Tak to je husty, moje maj 7,8kg každá... Nevim teda jestli s tim kdo neco dělal, ale zrovna hmotnostní údaj podle tabulek nesedí, maj mít správně 6,5kg, ale třeba taky ne, nevim, našel jsem v tom katalogu víc nesrovnalostí a možná chyb v porovnání s jinými výrobky...

Re: Identifikace reprobeden (Tesla?)

Hm, takže asi ojeb...vždycky když vybírám ze dvou, vyberu horší.

Příspěvky [21 až 40 z 70]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Identifikace reprobeden (Tesla?)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£