Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Měnič do MT18SUB hornflex

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 60]

Téma: Měnič do MT18SUB hornflex

Zdravím,

potřebuji poradít ktery reprak bude lepší do ozvučnice MT18SUB homflex. Jesli tam mam dat od B&C nebo RCF.

B&C: 18PZB100
         18PS76
RCF:  18G401

díky za radu

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Všechny tři reproduktory v tom hornflexu budou hrát dobře. 18PS76 je z nich nejslabší, má pouze 3" cívku, jediná výhoda oproti ostatním dvěma je cena. 18PZB100 do MT18SUB osazuje i přímo Megaton, navíc se dělá i ve 4Ohm provedení. Jestli 18PZB100 nebo 18G401 ti ale těžko někdo poradí, ty reproduktory jsou hodně podobné.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Hodně záleží na použití. Pokud to bude do jednoduché aparatury, tak spíš LF18G401. snáší větší výchylku.

(upravil sinclair 16. 11. 2008 20:52)

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

A řezat zespodu, řezat a řezat. Hornflex je dlouhej BR a jako takový by měl dostávat signál, ve kterém by se nemělo objevit nic pod rezonancí BR nebo zvukovodu. Osvědčený je klasický subsonic 30Hz/24dB/okt., buď ho zapnout v koncáku, pokud ho má /mívají ale malou strmost/, nebo v procesoru.
Jinak to pak při využívání plného příkonu zbytečně trhá středičky a podobně.
Mám vyzkoušenej LF18X400 i LF15X400, jsou to děla.

Web

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Tak jaké byste tam doporučily repraky.piště fak nevím čím bude dobré vytlumit tu bednu nebo nejvhodnější!!!!!!!!!prodate Díky moc

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

však ti tu píšou jaké repra tam jsou dobré
já to tlumil molitam silným 3cm
http://age.rajce.idnes.cz/subwoofery/#P1010707.JPG
http://age.rajce.idnes.cz/subwoofery/#P1010708.JPG

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

s tím řezáním nezbyde než souhlasit, ale mám tu před sebou teď 15PS76 v hornflexu napájenou jedním RMX850 s tím 30Hz subsonicem, a s výchylkou kupodivu pod laděním není problém.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Zdar borci da se koupít na prodenc tlumici rouno do beden....díky moc 
B&C: 18PZB100
         18PS76
RCF:  18G401
jestě bych rad věděl co byste tam dali za repro stěch  třech kousku stačí napsat dej tam 18PS76 nebo ne nedavej a dej tam ten....Díky moc za odpovědi..

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Dej tam 18PZB100.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

makovice11: Zeptej se na prodance omg...

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Age: co tam tim tlumíš?

(upravil Crashpc 17. 11. 2008 11:34)

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

LF18G401 je z nich nejuniverzálnější, nechá si nejvíc líbit, atd.... pak 18PZB, PS76 je slabej.

//Ještě jsem zapoměl. Měl jsem nějakou nabídku na poslech dvou MT18/X v plzni. ten člověk do toho pral asi 1800W na kus se strmým ořezem myslím na 33Hz popřípadě víc asi podle potřeby. Prej paráda, akorát už to je na hraně. Už se mu povedla osmažit cívka. Takže pokud u toho stojí obsluha, určitě z těch reproduktorů půjde dostat opravdu hodně, a dost toho vydržej. Pokud u toho bude stát blbeček, tak to i s kilowattou bezpečně zkurví.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

makovice11 napsal:

Tak teda mam koupenou tu 18PZB100 tak pak napíšu jak to hraje...jaky konkretně doporučujete nato satelity a zesilovač.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

A jsme zase na začátku, jak ti na tohle má někdo odpovědět. Nevíme ani jak velký prostor chceš uhrát a jakým tlakem, pro kolik lidí, venku nebo uvnitř? Budou satelity jen dva nebo jich v budoucnu přibude? Budou suby jen dva, nebo jich v budoucnu přibude? Tohle ti ale opět nejlíp poradí na Prodance.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Zdravím
Prostor venek dejme tomu 40×40m.Dejme tomu pro 200lidi.a sem tam i uvítř na prostože 15×20m!!Stality budou zatím dva v budoucnu další dva...a suby taky chci během přištiho roku dotavět další tva...díky za rady

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Tak znova-běž se zeptat Huberta na fórum www.prodance.cz

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Ten dostane asi brzy psotník....

Web

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Ani bych se nedivil, oné spoustu lidí k těmto polovičatým dotazům vede víra, že se dozví něco co jim umožní postavit super PA takřka zadarmo a přitom neprozradí nic ze svých plánů.

makovice11: 18PZB100 se do tohohle subu hodí, pro větší výkony je LF18G(X)400.Já používám v Class A  LF18N401 a hrají asi nejlépe co jsem tam měl. Zesilovače se hodí třeba RMX4050HD na basy a RMX2450 na satelity. U těch je  na  Prodance  na výběr dost kombinací 2x12"+1,4",ty se hodí asi nejlépe.Pokud bude satelit jen jeden na straně, použij hornu s větším vyzařovacím úhlem. Pro plac o rozměrech 40x40m to bude tak akorát se dvěma suby na stranu a uvedenými zesilovači. Jako cross ti stačí nějaký analogový Rane (AC22...). A pokud se na Prodance budeš ptát,tak rovnou napiš kolik máš na to peněz.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Musím zas oživit téma smile
Nakonec jsem pořídil 2x LF18G401 a teď kam s nimi. Už jsem psal Petrovi V, ale zajmal by mě i názor ostatních. Měl někdo možnost porovnat ušima nebo mít víc informací o ClassA oproti MT18SUB? Bassreflex je málo účinnej, a tak sahám po sofistikovanější ozvučnici, které zůstane nejvíc citlivosti pod 50Hz. Vyhraje Class A nebo MT18SUB?

(upravil KomarD-Jeay 3. 1. 2009 5:36)

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Postav daco take:http://img78.imageshack.us/img78/9843/hornflexyth6.th.jpg smile

Vojde do toho 18", aj 15" sa da pouzit, horna by mala mat cca 1m, treba este poratat ladenie a to sa mi teraz nechce; a vobec nech si to rata, kto to chce stavat tongue Ladenie sa upravi tou fialovou doskou, zmenou jej dlzky smerom dnu. Malo by sa to ladit na 40-42Hz, aby to hralo cca od 35.
Zvysne rozmery si dodumajte smile

Ten tvar mam sam postaveny (vid. prvy obrazok po zadani hesla hornflex do gugl obrazkov) a hra to inak ako klasicke BR, minimalne pocitovo.

Dalsie moznost je 2. a to je asi basovka z ClassA, ale len pravdepodobne, tym si niesom isty. Usporiadanie by riesil rovnako v oboch pripadoch, tymi spolocnymi "hornami" si pomozu.

Nedoporucujem stavat toto http://www.podrukou.sk/pictures/inzeraty/tn_12694.jpg nejde to velmi hlboko, sice to trepe, ale len trepe, je to taky kvazi bandpass, nema to pekny zvuk.

Příspěvky [1 až 20 z 60]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Měnič do MT18SUB hornflex

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£