Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 54]

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

ja ich neporovnavam, viem o tom...len raz tu myslim check napisal ze sm112 je za nizku cenu parametrovo dobry reprak. ale myslim si ze je aj tak lepsi ako 12br70 (staci porovnat magnety a Bl). 4300 ceskych vychadza este viac ako  u nas, tu je za rovnych 5000sk.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

S žádnou Beymou se nedostaneš tak nízko, jako s tím Labákem nebo Peerlesem. Jsou to vysloveně subové repráky, ke kterým bys těžko hledal konkurenci.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

mirulu alebo checku: Ste s Labakom spokojní, nelutujete ze ste ho kupili? Aký majú zvuk, nehucia alebo nebodaj nedunia? Už som sa asi rozhodol ze ho kupim ale aj tak sa pre istotu pytam. diky

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

marecek1984: Ked budes mat sub s LAB12 hotovy tak rad si ho pridem vypocut smile. Mam to k tebe celkom blizko. Co ty nato?

(upravil marecek1984 20. 10. 2008 12:48)

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

jasne, v pohode... pocas stavby budem referovat.

Mimochodom, nema niekto z vás skusenosti s firmou DAN ACOUSTIC (Nove zámky- SR). myslim jednanie so zakaznikmi, dodacie lehoty...
dik

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

takze LABina sa definitívne nekoná, pretože sa mi trafil dobrý kúp od dbmaxa (Beyma 12LX60) a cena zvíťazila nad nižšou frekvenciou smile trošku som simuloval ale pre istotu sa pýtam aj ked podobné veci sa tu už niekde rozoberali. Nebude tej beyme vadiť väčší objem? Myslím taký rozumný kompromis, 70-80l a BR(34Hz- 12cm priemer). Repra so slabými pohonmi vo veľkých objemoch dunia a tento má teda pohon dobrý smile

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=58976#p58976

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

antonio: na to som kukal a aj taku bedňu plánujem. A eviem prečo mi vo Winisd vychádza BR dlhšie o 3 cm oproti tvojej simulačke sad
ale aj tak by som rád vedel ako sa tá Beyma správa v ešte vačšom objeme.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Je to v LspCADu, ten je přesnej, větší objem nevím, tohle mě ale přijde jako ideální.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

A ako sa správne meria dľžka BRka? nikde som to doteraz nenašiel. Veď BR keď sa zaoblí tak sa aj mierne skráti. Takže príklad, (chcem BR 27 cm) vezmem 29cm trubku, nahrejem ju ohnem a mám 27cm nátrubok alebo 29cm? možno blbá otázka ale toto mi nie je veľmi jasné

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Polovinu zaoblení ber, záleží ale jak je zaoblenej, nemusí být nijak výrazně.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

aha...takže z toho vyplýva že nedostanem ani 27cm ani 29cm ale 28cm BR?
Nemusí byť výrazne zaoblený? To musí byť len u vysokozdvihových gumákov?

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Nevím jaké plánuješ to zaoblení... pokud výrazné, ve stylu třeba BR-45TR, tak vnitřní délku dez zaoblení rovnou těch 27cm, u takových se počítá jen kousíček.
Nemusí být výrazně zaoblený proto, že ten průměr je "bezproblémový", jó kdyby to byla desítka, musel bys zaoblovat už podstatně víc.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Celkom si ma potešil, budem to robit klasicky nad horákom z 12 hajzeltrubky takže extra veľké zaoblenie sa nekoná. Len ma sere ci nebude ten BR rezonovat, nakoľko je tá stena trubky pomerne tenká. natreba to BRko niecim obaliť? (napr. izolačkou v niekoľkých vrstvách)

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

K 312tce jsem to dělal taky z hajztrubky a je pevná dostatečně, předpokládám, že nějaký měkký čínský hnus se k nám nedostal. smile Když už tě to bude svrbět, tak třeba kolem dokola pásky tecsoundu. Jinak mě se to nepovedlo udělat profesionálně tak, abych ho mohl dát zaoblením dopředu, byl zaoblený z jedné strany a ta šla dozadu, problém s pazvuky nebyl.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Bude to asi problém, keď zaoblím obidva strany rovnako tak ho tam nedostanem. Vonkajšia strana musí byť zaoblená viac aby sa dal BR upevniť. A ináč, mám počítať s výztuhami keď budem robiť z 38mm MDFky?

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Aby šel upevnit, nemusí být zaoblený vůbec, chce to vyřezat jen trošku přesnější díru a mít tmel. smile
Vyztuhy každopádně - http://audioweb.cz/vase/paolon1-06.jpg

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

to viem, ale myslel som uchytenie zaobleného BR. Nejako sa s tým pohrám.
Díky moc antonio za rady!

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Mareček-a místo nad plamenem tu rouru nahřívej raději horkovzdušnou pistoli jednak to prohřeješ rovnoměrnějc ale hlavně tu rouru nespáliš,nad ohněm to jde u takového pruměru uhlidat dost těžko.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

K většímu objemu pro 12LX60. Dal jsem jí teď do asi do devadesáti litříků a všechny výhrady, které jsem proti tomuto repráku kdy měl, naráz zmizely. Teď hraje podle mého gusta. Bedna je to teda jako prase (velká a hlavně těžká), ale hraje krásně. Mám v úmyslu si postavit taky Peerless + pasiv. Jeho výhoda by byla v tom, že by šel mnohem níž a v o dost menší krabičce smile
Sám nevím co preferuju....

Příspěvky [21 až 40 z 54]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£