Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » přenosný zesilovač na baterie

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

Téma: přenosný zesilovač na baterie

zdravím chci si udělat nějaký malý zezilovač tak minimalně vykon 2x1W nebo 2x2 W k mp3 přehravači abych to mohl krmit maximálně  tak 4,5 až 6 voltů ( čim nižší napětí tak tím líp)sice mam nějáky TDA2822M ale výkon je mizivý už při 5 voltech když se mírně vybije 6v baterie ,chtělo by to nějaky zesík co mu stačí i nižší napětí k dostačujícímu výkonu ( ty original bedínky s těmi přišernými repráčky se mi nechcou kupovat, protože mam  lepší reproduktory malých rozměrů jen je problém se zesilovačem

Re: přenosný zesilovač na baterie

být tebou tak koupím nějakej olověnej 9-12V akumulátor, a jsi vysmátej.

Re: přenosný zesilovač na baterie

RE: Crashpc: mě jde o to hlavně aby to bylo přenosné aby se ten zesík i s reprakama vlezl do kapsy jako jsem to měl doposud,jedná se mi o nějaky lepší zesilovač

(upravil hranatybraska 29. 9. 2008 16:39)

Re: přenosný zesilovač na baterie

O něčem takovém už tu pár treadů bylo.

Pár filosofických otázek bych tu měl pro tebe:
1) K čemu to máš?
2) Pokud to budeš provozovat venku, ber v potaz, že tím můžeš rušit okolí.
3) Není vono sluchátko taky reprák? Chci tím říct to, že pokud k tomu dáš malý repráčky, tak to bude hrát jako ta sluchátka, když je vohulíš a posloucháš zdálky.
3) Pokud to máš na poslech doma, proč to neudělat s většíma repry, aby to už za něco stálo a alespoň trochu to hrálo a pokudmožno se síťovým napájením, abys nemusel furt měnit baterky?
4) Vem v potaz taky výdrž baterek, a taky to, že do 4ohmů zátěže při 6V napájení nedáš ani ten jeden watt. Možná v můstku..
5) Opravdu je TDA2822M na pytel?
6) Je to všechno zatraceně složitý, viď?
7) Zvykej si smile
8) Co takhle koupit malý bedýnky k PC za 99kč, vykuchat tomu trafo a místo toho tam vrazit malý akumulátorek?

Web

Re: přenosný zesilovač na baterie

já si myslím že to má na poslouchání hudby venku - takové ty party co sedí na schodech a pijou krabičáky big_smile taky jednoho takového znám a dělal si to samé smile

Re: přenosný zesilovač na baterie

Taky takové párty máme. Ale účelnější. Jsme venku, hrajem nohejnal, ping-pong, žerem, pijem pivo, posloucháme hudbu. Ale nikdy nebyl nejmenší problém vytáhnout repráky tak velký jako třeba Logitech Z-2300 nebo menší napájený větším aku....

Re: přenosný zesilovač na baterie

jo ale asi nechlastáte krabičáky neválíte se po schodech nebo nějakých patníkách, ožrati jak dogy zhulení jak papriky- no hnus velebnosti. jak říkáš crashpci tak to je v pohodě.

Re: přenosný zesilovač na baterie

asi nekdo nepochopil tema ptal jsem se jen na obvod lepšího kapesního zesilovače a ne jestli nekdo chlasta krabice a podobně aspon diky za par odpovědí co se tématu blíží

Re: přenosný zesilovač na baterie

dj.chaos: zkusím si od kamaráda vypůjčit jeho hrající kapsičku na MP3 a kouknu co v tom je. Je to takovej futrál který má zabudovaný malý zesilovač s repráčkem a pohání to dvě AA baterky. Vydrží to hrát asi 4 hodiny v kuse.
Doufám že mi to půjčí, je to totiž pěknej hamoun smile

Re: přenosný zesilovač na baterie

Tak to se velice omlouvám! ale proč si nepořídíš kvalitnější sluchátka ty mají určitě lepší přednes hudby jak nějaké chrastítka v bedýnce? jinak chápu!, je to dneska cool když to hraje v kapse. ale pozor ad nepotkáš nějakého agresivnějšího posluchače jiného žánru než budeš mít v kapse smile

Re: přenosný zesilovač na baterie

ano, přesně tohle nenávidim a pleskal bych to na potkání když někomu z kapsy chrchlá nějakej humus.

Re: přenosný zesilovač na baterie

A kdybyses nudil, zkus to pustit v tramvaji smile

Cestou zvyšování výkonu to moc nepůjde, při rozumných rozměrech a odběru je strop, kam se můžeš dostat, pár wattů. Spíš by to šlo líp cestou repráčků s vyšší citlivostí - to tady neříkám proto, abych ti poradil, ale proto aby sis uvědomil, že některý věci jsou fakt blbost.

Web

Re: přenosný zesilovač na baterie

Hranatýbráško, blbost by to byla ,pokud by se pokoušel dosáhnout slušného zvuku s nekomprimovanou nahrávkou. Pak ano. Ale v dnešní době je skoro všechno srovnaný do "lajny" . Takže je zase skoro blbost cokoli poslouchat.  smile

Web

(upravil hranatybraska 30. 9. 2008 20:51)

Re: přenosný zesilovač na baterie

Ok, když pominu všechny důvody proč se do toho nepouštět, mizernej poměr námaha/výsledek, tak mě napadá leda tak nějaký Déčko nebo můstek s profláklejma OZ+komplementární sledovač.

Web

Re: přenosný zesilovač na baterie

Mě na bateriové napájení napadá třeba MBA810xx akorát to zabere dost místa.

Re: přenosný zesilovač na baterie

mno na machrování to nemám jako třeba jak chodí dnes ty bandy a vyhravají nahlas ale při práci nebo při relaxaci na horách nebo při posezení se ty sluchatka nehodí

Re: přenosný zesilovač na baterie

Neviem naco tie kecy o zbytocnej namahe a pod. Taky zosik ma svoje vyuzitie a vobec to nemusi byt pustanie na nervy spolucestujucim v buse.
Postavil som hotovu stavebku s NE 530 (integrac vid. datashit). Za 2h som mal zosik v skatulke 8x3x4cm. Ma to takmer 2x4W pri 12V, do skatulky vosli konektory napajania z externeho trafa aj baterie, volume potak, prepinacom zapinatelna EQ krivka pre jedne male repra.
Uz 1W staci na bezproblemove pocuvanie.
Na 6x NiMH 2100mAh, co malo napatie pri nabiti 8,3V to hralo cca 8h pri strednom odbere, napatie kleslo k 5,5V, odovzdava vykon cca 2x0,6 do 2x2W. Hraje to uz na 2 akku pri napati 2,6V, vtedy dava max. cca 2x0,1W smile
Cela sranda vysla na cca 190Sk.

Mne to hralo napr na plazi pri jazere, pripadne vo vaku cestou na biku. Vyuzitie to ma, tak neviem naco niekoho odradzate zbytocnymi kecami. Kdejakych integracov je viac, ked mu to treba nech stavia. Toto je jedna z moznosti.

Re: přenosný zesilovač na baterie

Hlavní věc ,kterou promysli, je výběr baterie. Ta dá nějaké napětí a to značně omezí výběr dalších obvodů. Doporučuji vzít v potaz ,že všelijakých "nabíječek" na telefon(baterii) je všude hromada a jejich napětí se pohybuje mezi 4,5 až18V. Což se dá označit jako bezpečné.
A pak si rozmyslet ,na jak dlouho chci, aby baterie vydržela hrát .

Web

Re: přenosný zesilovač na baterie

jj tu MBA810 jsme dělali na praxi - nic moc ale možná by to stačilo. problém je že je to na vyžší U (tuším 20V ?) jinak co takhle skusit TDA7233? http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/kmj7233.htm sice je to taky větší DPS ale tak jaké máš dj.chaosi ,,lepší reproduktory malých rozměrů''? a jak by jsi to chtěl mít veliké?

Re: přenosný zesilovač na baterie

Lojzek: reproduktory mam jakesik VECO take ty malé i když se nezdaj tak hrajou dost solidně když se vhodně umístí a upraví vnitřek krabičky, a když se přidají malé basreflexové natrubky, krabičku bych na to měl 12,5 cm x 6,3 x 2,3

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » přenosný zesilovač na baterie

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£