Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Ladění basu na diskotékách

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Ladění basu na diskotékách

Mám otázku. Momentálně jsem trochu v rozepři s panem Cimbalou, když jsem mu zkritizoval jeho ladění basu na diskotékách okolo 70Hz. Dle mého je blbost tak nízko dělit suby. Zvlášť na diskotéce, kde jde o úderný bas (vetšinou). Prostě to nemůžu pochopit. Příklad je třeba Freeško v rožnově, a ona druhá malá stage. Basy skoro na minimum a ještě k tomu laděné strašně nízko, čili nerozpoznatelné, a na equalizéru výšky vytažené snad o 3 dB. Bedny ani nenamířené na parket, středy na parketě vůbec žádné... Jako myslím si že každý umí udělat kompromis, ale není jich trochu moc?

Re: Ladění basu na diskotékách

Interpretace může bejt zavádějící, ale tak záleží na satelitech, na tom jak jsou basy řešený atd. Já bych asi ani nadoma pod 100Hz subwoofery nedělil. Je to i na vkusu. Poznáš to tak že mu na parketu nezbyde nikdo, jako včera u nás. Absolutní debakl. Osazení Omnitronic-Raveland, nastavení velmi provizorní a po půl akce to normálně vypli protože prostě nebylo komu hrát big_smile

Re: Ladění basu na diskotékách

Roznov je zvlastni misto.

Re: Ladění basu na diskotékách

crashi, o to nejde. taky mam rad když na diskotece hudba má pořádný dunivý bas, ale k čemu to je když se ztrácí úder toho basu? Michale, máš pravdu smile

Re: Ladění basu na diskotékách

Jak, ztrácí úder ? Čemu říkáš "úder" ? Abys nebyl jako jeden nejmenovaný zvukař, který se proslavil výrokem "z těch basů neslyším žádnou vejšku".

Web

Re: Ladění basu na diskotékách

ztrávíš určité pásmo. nebudu to popisovat odborně, expert v tom nejsem. dalo by se to přirovnat k geniusům 5.1. bas prostě není nic na diskotéku. k filmum, ano, geiální...

Re: Ladění basu na diskotékách

Volvacek: No řikám - pokud na to nemá satelity, tak musí mít logicky mezi 70-100Hz díru. no a pak to nemá "úder" smile prostě to nepleská....

Re: Ladění basu na diskotékách

Volváčku a tys tam tu díru slyšel? Třeba na to ty satelity měl aby si mohl dovolit dělit takhle nízko. Kdo ví. když nevíme co měl v satelitech těžko soudit. Nejdůležitější je to ale slyšet a to my bohužel nemůžeme.

Re: Ladění basu na diskotékách

Ano, ty satelity by to zvládnout mohly. ale když jsou satelity namířené ve výšce 4m rovnoběžně se zemí, absolutně se tam ten střed nemůže dostat. tím pádem tam vznikne díra. ještě když někdo tak "pokazí" equalizer...

Re: Ladění basu na diskotékách

Středy se tam nedostanou, ale vejšky ano? to jsou mi věci... Tam bude problém uplně jinej. ale to je potřeba slyšet, ne poslouchat z vyprávění. Kdo ví, třeba tím zakrýval jiný, ještě horší problém.

Re: Ladění basu na diskotékách

výšky se ti lépe odrazí od zdi? není to pravda? nevím, pouze můj výmysl...

Re: Ladění basu na diskotékách

jestli to taky nebude tím že na equalizéru jsou středy stáhlé a výšky vytáhlé...

Re: Ladění basu na diskotékách

Nebo 817 jiných příčin... pošli vzorek té instalace na posouzení a uvidíš.

Web

Re: Ladění basu na diskotékách

big_smile mám 818tou....

Re: Ladění basu na diskotékách

Nee, vsadím se, že tohle je u mne v první desítce lol

Web

Re: Ladění basu na diskotékách

Myslím ,že je potřeba ladit podle druhu muziky-to je nám všem jasný -né ?!  Ono se řekne "dikotéka" , ale to nemusí být jen  "Duc Duc ".  volvacek- když budeš pouštět Kabáty nebo AC/DC ,tak můžeš přidat basů  a pustit je trochu níž (po 100Hz) . Ale při technu nebo dance" -kde je dobré slyšet ten úder -tam opatrně s těmi basy  a spíš kolem 100Hz. Jak ti z beden poleze: BůůmBůůmBůům -tak to splyne v jednu ohromnou  kouli ...což se blbě poslouchá smile ...a zachvíli máš prázdej sál .  Taky záleží na prostorách -sokolovna , kulturák, nebo venku  ..musíš podle citu (ladit)  .

Re: Ladění basu na diskotékách

No jako kdyz se clovek podiva treba na doporucene ladeni (krosovani, eq) u EAW tak je tam obvykle 35-100Hz. Navic davat do subu jen 35-70Hz je ponekud uzky pasmo. A tech dolnich cca 30-35Hz tam byt musi kvuli prekracovani vychylky v podstate u kazdeho subu...

Re: Ladění basu na diskotékách

Nechápu to s tím překračováním výchylky...

Re: Ladění basu na diskotékách

to znamená že když to neořízneš na 30Hz tak do něj nejde tlačit kilowatty výkonu.

Re: Ladění basu na diskotékách

Ty kilowatty tam klidne tlacit muzes... smile

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Ladění basu na diskotékách

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£