Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač noname

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

(upravil ViperKing 20. 9. 2008 20:56)

Téma: Zesilovač noname

ahoj kamoš ma tenhle zesilovač. nazev je sedřenej. A dnes ho spalil .. vzal jinou Flexo šnuru. a bylo to. ten odpor na te Zemi(uprostred) mu to ustrelilo. Myslim ze to asi nejak pustilo 230 do vystupu. a oddelalo vysehny vystupni tranzistory. Budu mit pravdu?  mulitmetrem jsem na to jeste nešahal

http://img26.picoodle.com/data/img26/3/9/20/f_dscn1996m_9c6b17c.jpg

fotil jsem to puvodne kuli tomu ultra zajimavýmu trafu..co to je?

(upravil BV 20. 9. 2008 17:58)

Re: Zesilovač noname

Vyzerá to na starú  CF1000BM  (cca rok 1995-96) po silných amatérskych zásahoch. Ak to uprásklo ten odpor na trafe, je medzi kostrou ("nulák") a signálovou zemou.. Prečo asi zhorel? Alebo tá "iná" flexo šnúra nemala ochranný vodič tam kde má byť, alebo priviedol napätie proti kostre po signálovej zemi, alebo je tam, niekde skrat (nečistota??) medzi chladičmi a kostrou, je na nich plné napájanie. Všetky konce určite zlé nebudú, opraviť sa to dá, hlavne nech sa v tom nikto radšej "nevrtá".... Kontakt je pod nickom. To trafo stačí na 2x500W do 4ohm, bez obáv.

(upravil sinclair 20. 9. 2008 18:00)

Re: Zesilovač noname

To je BVaudio CF1000BM, alespoň myslím, že je.
To trafo je Láďova specialita, já tomu říkám "obrácený trafák" smile Velký výkon, malá stavební výška, tvrdé jak betón, ale drahé jak sviňa smile

Myslím, že tomu zesilovači nic nebude, ten odpor je tam tuším 10ohm a je to jen spojení GND zdroje s fyzickou kostrou přístroje. Ta flexovka ale měla evidentně zpřeházené kolíky a tipl bych si, že na kostře měla fázi.

Edit: tak vidíš, sám výrobce mě o pár minut předběhl smile

Web

(upravil ViperKing 20. 9. 2008 18:33)

Re: Zesilovač noname

děkuju .. kontaktu hned zneužiju .  jeste jedna malickost. ziskal jsem nove info jedna strana jde do protektu

Re: Zesilovač noname

Esli to nebude pokažené...

Web

Re: Zesilovač noname

kua .. srandista.. to je jasne ze je to vprdeli

Re: Zesilovač noname

čili na dosah ruky lol

Web

Re: Zesilovač noname

To trafo je pěkný. Na první pohled jsem myslel, že je to na R jádru smile
http://www.kitamura-kiden.co.jp/english/index.html
Jenom malý dotázek na BV: to železo je dělený ? a kdo to tady dělá ?

Re: Zesilovač noname

To jsou dva  "špunty", vinuté z pásku, heftnuté na podložku. Pokud se nepletu, nejprve se udělá vinutí a pak se do něj namotají ty plechy.

Web

Re: Zesilovač noname

Vf transformátory na dvouotvorovém jádru, resp. na trubkách jsou tak normálně, ale tam musím vinutí provlékat.

Re: Zesilovač noname

Ferit se lisuje na vinutí dost těžko smile

Web

(upravil Lojzek 21. 9. 2008 13:52)

Re: Zesilovač noname

jestli se můžu vesrat to dohoto threadu:) tak bych sem taky šoupnul jeden polskýzesilovač 2x20W/8R, taktéž asi po smrti a chtěl bych konce nahradit buď konc. stupněm s TDA 2050 nebo LM3886 nechal bych původní trafo možná korekce a možná to překopu celé uvidím. Zespodu je 85VA takže asi výkon trafa... ještě změřím napětí a uvidime co se bude dát dětal.

http://sklad.obrazku.cz/t37461_IMG3198.JPG
http://sklad.obrazku.cz/t37463_IMG3199.JPG
Tak nezměřím nic je tam někde zkrat jak drak vyhazuje mi to hned hlavní pojistku nedá se svítit no neche se mi v tom hrabat smile

Re: Zesilovač noname

JJ to trafo je fakt drsny. ty plechy jsou namotany na to vinuti:-) . a me bylo futr nejasny jak muze tak starej zes. byt takhle silnej pri te váze.

Lojzek: ty si drsnej. nevim jakej je problem zalozit dalsi tread. Kazdopadne me se to tvoje trafo nelíbi. co kdyz je problém v nem. Kdyz pojistky na sekundaru stoji. tak ani vystup nebude prorazenej ne? nebo to navrhoval uplne nejakej D.

Re: Zesilovač noname

no co ja vim je to možné že je v řiti a vím že to tvoje trafo je lepší i hezčí ale tak:D Hodím to do řiti

Re: Zesilovač noname

Ne to važne neni moje trafo ani muj zes. Ja bych tam nedaval jinou  šnuru. mě už to kdysi stalo predzesilovač. Ted si vsude měřim zasuvky. a co zes to šnůra k tomu.

Jinak si to trochu nepochopil ja myslim že kdyz tam mas zkrat. tak bude chyba asi nekde v primaru. nebo tak. protoze to vypada ze to trafo si už neco zažilo. ale to je jenom domenka. klidne tam mužes mit nabastlene mega silne pojistky. a tim je možne že mas proražnej vystup. jak je to asi nejbežnejší.

Re: Zesilovač noname

Než tam bastlit nějaký integráč, tak to je rychlejší opravit. Od toho poláka je schéma na netu.

2 Viper king, to jako vše před rokem 2002 byly lovci mamutů, lampy, přesličky, dinosauři a černé uhlí ?

Web

Re: Zesilovač noname

ale tak smile bastění je bastění a kdybych tam dal 3886 tak by to mělo i trošku větší výkon, sice možná kvalita by spadla dolů ale tak co naděláme..

(upravil ViperKing 21. 9. 2008 14:59)

Re: Zesilovač noname

to Sendy: no budeš mit pravdu je to blbá úvaha.  ale opravdu je to lehke.. a když jsem videl že s tim hrali na mistni diskotece do 3ohmu a jeste spalili dve velke 15palcove bedny. tak jsem si řikal to fakt  není možny. Normal tor  se mi zda  težši. Zajimalo by mě za kolik se to v te době prodávalo.neví to nekdo?

to Lojzek. ty si péro větší než ja...

(upravil sinclair 21. 9. 2008 16:35)

Re: Zesilovač noname

Lojzku nemělo by to větší výkon, protože z toho trafa prostě víc šťávy nedostaneš, i kdybys do toho namontoval dva Leachy.
Je to Unitra PW8010, neskutečně jednoduchý zesilovač.
Po jednom jsem se nedávno sháněl-nechceš mi ho prodat tak, jak je /ještě ne moc dodrbanej/ ???
Dám Ti za něj čtyři kilča a zaplatím poštovný - za to postavíš dva konce s LM3886 a ještě Ti zbyde na korekce...

Edit: koukám, že je teda shořelej jak Kartágo - ty čtyři kila jsou možná až moc, ale ať.
Prodáš ???

Web

Re: Zesilovač noname

sinclaire já bych ti to pustil i za 3 kylča ale mě se tak líbí ta kejs smile kdyžtak se ti ozvu... a jen tak někdy nejezdíš kolem valmezu? kdybych si to rozmyslel a abych to nemusel posílat poštou...

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač noname

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£