Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer zvládá podivuhodně málo

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 83]

(upravil speede 23. 9. 2008 16:35)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No jestli sem to pochopil tak pokud činitel tlumení klesne na polovinu, tak bude mít zesilovač lepší kontrolu nad membránou a bude to mít větší výkon. Hej ale stejně bych to rád vědět, kdybych chvílema prahnul po big hluku tak abych si to dokázal namůstkovat, vysvětli mě to pls smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Který zesilovač chceš zmůstkovat?

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

ten Magnat Rock 800 4kanál, chtěl bych to 2x110W + 1x260W

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Máš ho už doma nebo ne? Až dorazí, tak v manuálu je to podrobně napsaný i s obrázkama.
Na zesilovači si můžeš zvolit jestli to chceš jako 2ch/3ch/4ch, ty si zvolíš 3ch, tedy tří kanálový. Dva budou normálně a dva v můstku které vytvoří jeden kanál.
Na svorkách, kam připojuješ reproduktory, bude označeno, které svorky jsou na můstek (bridge), vždy je to + a +. Na to připojíš subwoofer.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Nojo to mě nenapadlo že tam může bejt návod na můstek sad Mno dneska měl dorazit, ale všichni víme jak je to z českou poštou ne? lol

(upravil AAA 23. 9. 2008 19:12)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Tak především činitel tumení nerovná se vnitřní odpor!!! Činitel tlumení (už podle běžných hodnot) udává kolikrát je výstupní impedance zesilovače menší než jmenovitá impedance reproduktoru, který se k zesilovači připojí.
A zapojení do můsku? To znamená že máš dva identické zesilovače(ovšem né samotné již v můstku). A každý z nich budíš signálem se stejným tvarem(jeden signál např. z CD přehrávače) ale do jednoho zesilovače ten signál přivedeš TAK, a do druhého v protifázi(otočen o 180 stupňů).....čili přes invertor. Tohle ti způsobí, že když je na výstupu jednoho zesilovače např. 20V...(okamžitá hodnota), tak na výstupu druhého zesilovače je v ten samý okamžik -20V. A pokud MEZI tyhle výstupy připojíš repro, tak je na něm výkon 4 krát vyšší (napětí je nyní mezi výstupy 40V.....P=(U*U)/R), než kdyby jsi ho připojil pouze na jeden zesilovač a jeho zem (při stejném buzení). Pokud to tak zapojíš, tak je ale velice důležité!!!!!: aby impedance reproduktoru který připojuješ na zmůstkované zesilovače, byla větší nebo rovna DVOJNÁSOBKU minimální impedance do které můžou zesilovače pracovat v normálním zapojení (každý samostatně)......když tam zapojíš menší impedanci můžeš zesilovače snadno zničit. Příklad: máš stereo zes. a můžeš na každej kanál připojit 2Ohm, to znamená že pokud tento stereo zes (dva identické zesilovače) zmůstkuješ, pak mezi jejich výstupy NESMÍŠ připojit méně než 4Ohm repro......takže výkon na 4Ohm v můstku pouze zdvojnásobíš oproti výkonu na 2Ohm v normálním zapojení.
Ten DF....činitel tlumení tě vůbec nemusí v tuhle chvíli trápit, na to se úplně vykašli.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

speede napsal:

Hele ten zesilovač má zkreslení 0,5% to ten můj šmejd USblaster má 0,05-0,1%

no i kdyby to procento bylo jedno, myslim, ze nemas sanci to na tom subwooferu poznat. Ten tvuj zesik, jak pises, ze uz nestiha, hadam si troufat, ze uz je to zkresleni radove v desitkach procent. A ani ne zkresleni, jako limitace smile

(upravil AAA 23. 9. 2008 20:12)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No a limitace přece způsobí zkreslení:))))))

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Kurňa tyhle moudrý věci si musím ukládat smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Jestli máš jakýkoli dotaz ohledně nF Zesilovačů, rád poradím. Docela se tomu věnuju. Ale tady na fóru mě nemají moc rádi:)))hihihi.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Já bych se třeba na rozdíl od AAA zas tak úplně na DF nevykašlal. To je jedna věc. Druhá věc je že DF je závislý nepřímo úměrně na vnitřním odporu zesilovače takže bych si ty řeči o tom že to spolu nesouvisí nechal od cesty.

(upravil little 23. 9. 2008 20:56)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

AAA: Jsem rád, že můj mylný názor konečně někdo zkritizoval. Poslední dobou jsem si začínal myslet, že cokoliv řeknu, to je automaticky pravda. smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Damping factor vyjádřený jedním nějakým číslem, vyšším než cca 20-50, vůbec nic nevypovídá o chování zesilovače. Je to stejná zbloudilost jako kmitočtový rozsah bez tolerančního pole nebo THD jedním číslem za ideálních podmínek.

Web

(upravil lemra79 23. 9. 2008 21:32)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Thales napsal:

Já bych se třeba na rozdíl od AAA zas tak úplně na DF nevykašlal. To je jedna věc. Druhá věc je že DF je závislý nepřímo úměrně na vnitřním odporu zesilovače takže bych si ty řeči o tom že to spolu nesouvisí nechal od cesty.

Taky bych ten cinitel tlumeni neprehanel, nutne to nemusi byt znakem dobreho zesilovace. Elektronkove zesilovace maji tuto hodnotu radove v desitkach a prez to po zvukove stravce nejsou zatracovany, ba naopak. I kdyz na buzeni subwooferu....

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Kukejte na co sem narazil na ahifi smile
Můstkování znamená zapojení reproduktoru do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné buď jako ''BRIDGED'', nebo místo, kam se má můstek zapojit bývá zakroužkováno.

(upravil AAA 23. 9. 2008 22:02)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Nepsal jsem že to spolu nesouvisí-přečti si to pořádně, spíš opak!!! No jinak bych se odebral trochu vedle na zesilovače, protože tohle už se subwoofery nemá mnoho společnýho:)))

No a taky ten výstupní odpor(vnitřní odpor-resp.impedance), se dá dost výrazně měnit zpětnou vazbou.

No tak plus minus.....tohle značení je obecně příšerně zneužíváno pro naprosto cokoli, takže dnes prakticky vůbec nemusíš poznat co tím výrobce myslí:), Je to mínus pól napájení, nebo zem u zesilovače, nebo invertovaný signál.......či -20 pod nulou smile), na to bych se moc nespoléhal, pokud to není vysloveně popsáno v návodu.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

speede napsal:

....kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu....

Tohle je IMHO pěkná blbost, ne? To pořád pojede jako jeden kanál, - si můžu půjčit prakticky kdekoliv. Musí to být zapojeno + a + s tím, že to jedno + je otočený. Je to tak?

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Však já věřím vám, a trochu mě to zarazilo a rozesmálo. Proto sem vám to sem zkopíroval smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

babakusi, speede, + a - se pouzivaji kvuli autolamam u zesu, ktere se daji zapojit jako mustek i bez prepinace. Tam neni kostra pristroje na stejnem potencialu jako - reprovystupu a - druheho kanalu ma proti + prvniho potencial stale prave mustkovy, ale pri provozu na "stereo" je polarita jednotlivych kanalu v poradku. Proto se taky daji pouzit jako "TriMode" tedy provoz zaroven jako stereo a mustek.

Priklad: http://ampguts.realmofexcursion.com/Mac … tside2.jpg

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Jasný, chápu.

Příspěvky [61 až 80 z 83]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£