Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer zvládá podivuhodně málo

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 83]

Téma: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Zdravím, než jsem napsal tak jsem si pročítal forum a prolízel net, ale nic o mém problému jsem nenašel. Nedávno jsem se začal zajímat o autohifi... No a udělal jsem si takovej univerzální pasiv subwoofer, teď mě "hraje" doma a pak bych ho vrazil do auta. A teď přistoupíme k problému mám 10" basové repro 30-2000Hz 350Wmax, 100W autozesilovač a PROZATÍM pasivní výhybku, no a odhadem se mě zdá že ten basák když je pripojen na autozesilovač přestává stíhat při 30-40W. No subW jsem skoušel připojit na hifivěž která má 100W zesíky a najdnou jel krásně a opravdu hlasitě. Mohli by jste mi někdo poradit proč to dělá a jak to vyřešit? Předem děkuji.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

jak si zkoušel doma autohifi zesík? přez PC zdroj?
chyba bude v zesilovači či někde kolem něj, co je to zaznačku a typ?

Web

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No mám zdroj co sem si udělal, dává 12,6V. Jinak zesilovač je USB 3250, asi to nebude nic zázračnýho, ale záráží mě proč na hifině jede ten subík pěkně.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Nemá hifina na konci STKčko či tranzistory? Nechceš nám ten USB 3250 otevřít, abychom se mohli pokochat pohledem dovnitř? smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No tak radši bych to neotvíral páč je ještě v záruce http://www.ultimateracing.cz/p_info/3279-zesilovac/. No little já ti nevím hifinu sem už sice otvíral, ale jenom kvůli cd-romce, na ostatní věci sem se nedíval.

(upravil little 20. 9. 2008 14:59)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Napiš mi prosímtě přesný typ té hifiny, možná k ní něco najdu...

EDIT: Zesilovač 2x100W za necelých sedm kil?!!!! Tak to už se ničemu nedivím...mrkni na tohle: RMS výstup @ 0.05 %THD 2x25W. Už chápeš? smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

takže to bude nejspíš blbým zesilovačem, nemáš po ruce třeba CDpřehrávač nebo nějaký discman? zks to vybudit přez něj aby ses dostalco nejblíže těm 2V co má vstupní citlivost ten zes.

Web

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

V tom zesíku bude nějaký ojeb a tomu odpovídají výsledky.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No takže koupit pořádnej zesík a moc nešetřit. No a hifina, je to postarší aiwa 100Wmax 40RMS a na sluchátka dává nějakých 4,5V. A asi je to moje nepozornost při koupi podpořená cenou, ale aspoň už jsem se poučil a získal nějaký další znalosti. Ten šmejd použiju na něco doma a koupím pořádnej mono zesík, nechtěli by ste mě nějakej poradit? smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

dones si domov normalnu autobateriu a napoj to na nu. dobry akumulator sa sprava ako takmer idealny zdroj. ten zosik je smejd, ako asi vsetko od ,,Uesblastr,,. mozno mu len chybali ampere.

(upravil speede 20. 9. 2008 16:38)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Co říkáte na tenhle? smile http://www.tipa.eu/cz/produkt/05530046- … 0-1-kanal/
Jo a typ te aivy je NSX-R30, byl bych rád kdybys k tomu little něco měl, kdyby po nějaké době zdechla, tak abych ji mohl kuchnout a něco z toho vzít, jelikož už to jsou 3 roky po záruce.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Víš čím to je, že to na ten autozesík nehraje? Je to tím, že ten zesilovač dá MAXIMÁLNĚ 15W. Je v tom totiž 2xTDA2005 v můstku. To nikdy nebude hrát.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

speede napsal:

A asi je to moje nepozornost při koupi podpořená cenou, ale aspoň už jsem se poučil a získal nějaký další znalosti.
Co říkáte na tenhle? smile http://www.tipa.eu/cz/produkt/05530046- … 0-1-kanal/
.

no koukám že jsi se moc neponaučil... tipa je možná ještě horší jak ten usblaster

Web

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Aha tak mě prosím něco poraďte sad

(upravil little 20. 9. 2008 17:10)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Babakus má pravdu, ten zesilovač opravdu za moc nestojí, navíc, když je v něm TDA2005, které je tak akorát k PCčku. Ta věž má integrovaný tranzistorový zesilovač, takže se ani nedivím tomu že "zvládá" více než "zesilovač".

Tady máš něco k té hifině, ale upozorňuju na to, že to není kdovíjak výkonný ani kvalitní přístroj.
http://leteckaposta.cz/436854996

EDIT: Není to dlouho, co tu sinclair doporučoval Magnat Rock či Magnat Classic, takže bych volil nejspíš tento zesilovač.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

speede: kolik máš v peněžence?

Web

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No 2-3tisíce víc tam asi "nenajdu", stačilo by mě tak 100-150RMS.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No vidíš, za to se nějakej tenhle Magnat z druhé ruky dá pořídit. Mrkni se na nějaký ten car hifi bazar, určitě něco najdeš...

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

OK někam se kouknu, a díky ti za ten manual, akorát mě zaráží co u technickýho manualu dělá to pozadí, ale to je myslím i dobře protože když mě něco při tom rozdělávání naštve tak se podívám do manualu a hned budu mít lepší náladu smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Njn, já s tím manuálem nic společného nemám. Pozadí mi nevadí, spíš se mi nelíbí příkon trafa v hifině.  smile

Příspěvky [1 až 20 z 83]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£