Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer zvládá podivuhodně málo

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 83]

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Zosik obsahuje vyhybku...

Web

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

To sem si všiml: 50-300Hz ale stejně bych to chtěl vědět :-P

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Keď ju obsahuje, inú nepotrebuješ... Nastaviš si na zosíku a netreba inú....

Web

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Podle údajů na začátku jsem si myslel, že budeš mít "repro" z Tipy. 1) Nelíbí se mi reprák montovaný zezadu a nechápu proč to tak někdo dělá. Ale to je můj problém. 2) Závažnější dotaz: Jak můžeš mít v bedně bassreflex, když reprák nemá základní parametry pro jeho výpočet?! Prostě jsi tam dal nějaký "od oka", že? 3) To nejdůležitější: Koupil jsi reprák s prominutím na hovno! Nemá pořádný údaje, výkon vymyšlený, citlivost jistě jakbysmet, je to šmejd a krám a vyhozený peníze...
S výhybkou je to jak píše mrtvola...

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Já si nechci žádnou kupovat, já bych to chtěl prostě jenom vědět, ale pokud je to tajemství, tak se už nebudu ptat big_smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No s tím Bassreflexem sem to udělal od oka no, sem si prohlídl repráky a podle velikosti repra sem tam něco vrazil. A když sme u toho "repráku", skusit se musí všechno a později tam můžu klidně tad pořádný repro a z venku smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

V zesilovači ja aktivní výhybka, která oddělí středy a výšky v předzesilovači. Výhodami aktivní výhybky je, že můžeš nastavovat dělící kmitočet a neklade zesilovači odpor, který by zvyšoval Qts reproduktoru a zmenšoval DF zesilovače. Pasivní výhybka se dává mezi zesilovač a reproduktor, je složena z cívek,  kondenzátorů, případně rezistorů (u středů a výšek), má pevný dělící kmitočet a nevýhody viz. výš.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Hele ja koupil tohle to http://alarmtuning.cz/zesilovace/zesilo … s-4ohm.htm a jsem spokojenej. Ale mrzi me, ze to funguje, tak se prez zimu pustim do tuningu, rozdelam ho a pridam tam elektrolity do zdroje pred vykonovy stupen....

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Boha jeho... "Zesilovač" z Hadexu... Zahodit, zahrabat, utopit, rozsekat, spálit a pak od toho ještě hodně daleko utéct...

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Hele ten zesilovač má zkreslení 0,5% to ten můj šmejd USblaster má 0,05-0,1%

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Boze muj.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

A ten z Hadexu je hliníkovatější.

Web

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Hadex, Tipa, USBlaster, Shark...mají naprosto stejný panenty. Prostě "kup a zahoď"...

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No já sem ten basák z tipy koupil protože mě to tam všechno spolužák vychvaloval. Ale podle toho co všechno tady čtu to vypadá že je to jedna z nejhorších firem.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No v podstatě máš pravdu. Najdeš tu na webu nějakou teorii (teorie a praxe na hlavní stránce), tak jestli budeš chtít, přečti si ji, ať se příště nedáš nachytat...

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Nech spolužáka spolužákem a´t si sám kupuje v Tipě co chce - evidentně tomu nerozumí. Zkus se spolehnout na lidi kteří ví jak to funguje a ne kteří si jen myslí že to ví.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Mohl by jste mi prosím prosím někdo vysvětlit jak se zesilovač zapojuje do můstku?? smile sem to hodinu hledal na netu a už mě dochází trpělivost. Předem díky

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Nech to bez můstku proboha. Vždyť (jestli se nepletu) tak můstkové zapojení akorát natlačí do zátěže víc Wattů, ale DF klesne skoro na polovinu...

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Co je to DF? smile yikes

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Činitel tlumení. Výstupní odpor zesilovače. Čím vyšší, tím horší má zesilovač kontrolou nad membránou reproduktoru a to především na nízkých kmitočtech.

Příspěvky [41 až 60 z 83]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£