Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer zvládá podivuhodně málo

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 83]

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

A ještě mě tak napadlo, jak se ten zesilovač zapojuje do můstku? Sem to nějak zkoušel ale nešlo mě to sad

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Tenhle zesilovač do můstku nejde! Holt udělal jsi chybu. Mrkni třeba a Ahifi, mívali tam třeba za 1000Kč Jensen 2x50/1x100W. To by ti mohlo stačit. Holt nejdřív se ptej a pak teprve kupuj...

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Jen si vyber. http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/ . Sice se zase opakuji, ale tohle je hodně slušnej 4kanál a za velmi krásou cenu http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/ … ovace.html . Navíc máš zdarma poštovný, rok záruku a vynikající jednání ze strany Ahifi.cz

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Pěknej, tak se asi budu rozhodovat mezi tím tvým navrhnutým, http://www.ahifi.cz/zesilovace/sony-xm-zr602.html a http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/ … ovace.html

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Tak ani jeden z těch dvou se nemůže tomu Mac Audiu rovnat.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Já kupoval na tom Ahifi zesilovač  Mac Audio MX2000 za 1500 (v krásném stavu) - dost luxus

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Hele co kdybych koupil ten 4kanálovej MAC, 2kanály přemostil na subík a další 2 nechal pro repro na podhled smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Na jaký podhled?

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No to je přece ta deska co zakrývá v autě kufr ne? Takže už nemelu nesmysli se zapojováním??

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Sorry lidi že jsem trochu nedočkavej, ale stačí mě jedno-slovná odpověď na otázku: Půjde zrealizovat to, že bych koupil ten 4 kanálový MAC co tu byl na něj link, a 2 kanály by byly přemostěný k živení subwooferu, a další 2 zbylý kanály by živily 2 středobasy? Myslím že to pude a nebude to k zahození jak ten US Blaster, ale radši se zeptám něž do něčeho zas vrazím prachy.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Přidej si litra a můžeš mít tenhle kousek: http://www.ahifi.cz/zlevnene-zbozi/magn … ovace.html .

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No zůstanu asi u toho MACu, protože ten magnat by mě ten subík roztrhal a navíc do auta těch 2x 60W + 1x160W bohatě stačí ne? Vím co dokáže ta moje hifina co má 40WRMS. Nemáš žádný námitky?

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Mě to je v podstatě jedno, co koupíš. Poslouchat to budeš Ty. smile Pokud chceš zesík používat i na subwoofer, je nutná nějaká rezerva. 50Hz je přece jen něco trochu jiného než např. 1kHz. Pokud ten litr navíc investuješ, pochybuju, že zesilovač budeš ještě někdy měnit. Mrkni se taky na hodnotu pojistek, ta dost vypovídá o výkonu, jaký je zesilovač schopný dodat do zátěže. 25A vs. 40A.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No tak jsem dal na tvoji radu a jede mě domů ten Magnat Rock, ale budu k tomu mít respekt to je jasný, a ještě si budu muset upravit trafo abych ho neodpálil. Tak vám všem děkuju za rady, docela dost sem se naučil.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Já si myslím, že ten Mac je OK. Podle mě je 2x60 + 1x160W dost. Tvoje teorie zapojení je správná, ale ty přední dva kanály zapoj na repro vpředu a na plato (ne podhled) se vykašli. Ovály se dávají na plato k posílení basů, kterých nejsou přední např. 13cm basáčky schopný vyprodukovat. Pokud máš subwoofer, jsou ovály ovlivňovaný tlakem od subu a nastává problém s fází. Čili dopředu kvalitní komponentní reproduktory (zvlášť bass, výška a výhybka), do kufru sub, napoj to na zesilovač a pokud chceš opravdu repro na platě (třeba pro poslech hudby cestujícími vzadu), dal bych tam repra rozměrově stejný jako vpředu, zapojil je jen na zadní výstupy rádia a Faderem je hodně ztlumil, aby si je vpředu neslyšel. Ono, když doma posloucháš hudbu, taky si nedáváš bedny za sebe, ale před sebe...

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No já mám doma bedny napravo od sebe big_smile ale fakt je lepší když sou předemnou. A díky ze ten tvůj návod, ten si uložím. Je to rozhodně lepší než jak to má kamoš, do kufru hodil 2 repráky z hifiny a mezi ně aby to bylo estetický dal zesík.

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Jakým rádiem to budeš "řídit"?

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

No zatím to budu řídit komplem, a jaký radio vrazit do auta ještě nevím. Pokud máš vytypovanejch pár dobrejch kandidátů, co se do auta hoděj, tak naslouchám smile

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Záleží kolik do toho chceš investovat... Koukal bych po Pioneeru, Clarionu, Alpine. Budeš potřebovat 2 RCA výstupy. Asi za 4000,- jsem viděl Clarion a řešilo se to tu o pár témat dříve.

(upravil speede 22. 9. 2008 18:26)

Re: Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Ještě sem se chtěl zeptat, je jedno jestli dám výhybku před nebo za zesilovač? A co říkáte na ten můj výplod? Je to můj první subík a zároveň i reprobedna, a vypajdá že hraje dost dobře smile www.speedepictures.borec.cz/my_subW.jpg

Příspěvky [21 až 40 z 83]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer zvládá podivuhodně málo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£