Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hybridní zesilovač

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 58]

Téma: Hybridní zesilovač

Ahoj kutilové,postavil jsem si elektronkový zesilovač hybrid podle http://www.svetelektro.com/clanky/kvali … v-161.html ,když se kouknete na diskosi pod článkem tak se dozvíte,že stále nějakým způsobem odchází koncový stupen ,nevíte někdo proč?? nemáte s tím někdo zkušenost dík za rady

Re: Hybridní zesilovač

myslím že to už se tu jednou řešilo ale je to už dlouho tak zapátrej. Možná to bude ještě v archivu na minulém foru. Nicméně i mě by zajímaly nové poznatky.

Re: Hybridní zesilovač

hi hi jsem tu poprvé nemůžes mi pomoci s hledáním pač tu bloudím v tolika radách

Re: Hybridní zesilovač

Ten koncovy tranzistor Q4 je porad pripojen k napeti, ktere se nemeni se vstupnim, takze Q5 do neho natvrdo pere proud, se divim ze to vubec funguje, takze je konec proudove velmi namahan pri buzeni.

Web

Re: Hybridní zesilovač

Pokus o singl áčko tahané zdrojem proudu.

Web

Re: Hybridní zesilovač

to je mi jasné on je pořád pod proudem ale je dimenzovaný na 17A v kolektoru a při zapnutí shoří a trafo mám s bídou na 3A

(upravil Vasi 12. 9. 2008 17:16)

Re: Hybridní zesilovač

Tak si zkus stahnout datasheet a podivat se na graf Safe operating area.
Takze, nevim co to udela pri zapnuti, ale treba se ten trandak do protivky na okamzik otevre a napere plnej proud a napeti do toho natvrdo seplyho tranzistoru Q5 a ten to vzda smile

Web

Re: Hybridní zesilovač

hm to máš pravdu ale jak to dál pořešit

Re: Hybridní zesilovač

Asi to nebude odpoved, kterou cekas. Ja bych se na tento zesilovac vykaslal a kdyz uz to ma byt neco s elektronku, tak bych postavil bud nejaky normalni elektronkovy zesilovac, nebo treba, kdyz jsme u toho hybrida, tak kvalitni (ti myslim opravdu kvalitni) mosfetovy zesilovac a k nemu treba elektronkovy predzesilovac.

Web

Re: Hybridní zesilovač

no to máš pravdu dík za poznatky ale to mi moc nepomohlo,jinak máš pravdu jsou lepší zapojení ale toho bohdá nebude přeciš

(upravil hranatybraska 12. 9. 2008 21:09)

Re: Hybridní zesilovač

Co to meleš? Ono ta elektronka nebude mít ani zdaleka takovej vliv na zvuk, jako nelineární (a celkem velká) vstupní kapacita těch mosfetů. Jinak, postavil jsem si něco podobnýho doma pro sluchátka a zvuk nic moc. Navíc, ikdyž to má klidovej proud jen 2x150mA, tak při 20V se to celkem slušně hřeje.

Web

Re: Hybridní zesilovač

A pri zapnuti ti to nabijeni kondu C3,C4 otevre koncaky proti sobe. Zkus ty kondy vyhodit.
To neni zesilovac, to je paskvil.

Re: Hybridní zesilovač

Kurvadrát, takovejch píčovin koluje po netu několik desítek. To nemáte nic lepšího na práci? Podívejte se, jak maká Milan /Betaron/! Za tím je aspoň něco vidět a téměř všechno mu funguje přesně tak, jak chce on.  Tyhle kokotiny vymyslel snad nějaký dementní zhulený píčus z Holandska nebo co...

Web

Re: Hybridní zesilovač

Kdosi od Vsetína to měl - po různých úpravách - v provozu při klidovém proudu tuším 4.5A,  paralelně 3 FETy a napájení filtrované násobiči kapacity, takže pěkné topení sad

Web

(upravil hranatybraska 12. 9. 2008 21:45)

Re: Hybridní zesilovač

Jj, 4,5A klidovýho proudu x 70V napájení, to je 315W trvale na chladič. Celkem slušný topení, s bonusem navíc.

Web

Re: Hybridní zesilovač

Myslím, že má napájecí napětí trochu snížené, ale bonus mu dělá cca 5V ve větvi. Průšvih každého áčka je to rozumně uchladit, přitom zachovat bezpečnost a rozumné rozměry. Beze srandy bych uvažoval o odvodu tepla kapalinou, třeba zesák jako součást otopného systému lol

Web

Re: Hybridní zesilovač

chlapi je mi jasné,že to není dokonalé ale už jsem se do toho pustil,o chlazení se nebojte mám dost hezkej chladič spíš mě trápí to odpalování konců

Re: Hybridní zesilovač

jo takže mám zkusit dát pryč ty kondy,stačí jeden nebo oba???

Re: Hybridní zesilovač

Pokud chceš, aby to sem tam chodilo, tak dnešní pajcované IRF tam nevydrží. Myslím, že Leoš tam použil IRFP, dobrý chladič,kládu přes tranzistory a nezapomět na zpožděné připojení repro ale ne 2s. Neočekávej od toho žádný teplý, lampový zvuk. Ale jako přímotop to špatné nebude (zima se blíží). Nenajdeš pro tento typ zesilovače využití.

Re: Hybridní zesilovač

takže mám vyměnit trandíky za ĎRFP ,já mám obvod na zpožděné připojení cca 30s

Příspěvky [1 až 20 z 58]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hybridní zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£