Re: Simulace Eminence Delta 12LF

jelikoz jsem student,tak si vazne novy,nebo jiny dovolit nemuzu.jsem rad,ze jezdim.navic,je to divny,ale ta 120 ka je zdrava.zadny diry atd.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

A hudbu do nej si dovolit muzes? hih, no ale jinak sade ma docela dobry jizdni vlastnosti :-]

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

vsechny prachy,ktery mam,tak cpu jen do hudby,ale jen do tech autohifi dunitek a to zdaleka neni a nikdy s tim nebude ono.uz na provizornim foru jsme to resili.kluci tady z dikuze me privedli na profi hifi a ja byl pro.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Když už potřebuješ malý objem a uzavřenou, upustil bych od Delty a zkusil JBL GT4-10 nebo 12. Objem 20 a 30l. Nemám s nimi zkušenost, celkově vypadají ale velmi rozumně, nebude to ojeb-leštěnka. Jediné, s čím JBL trošičku klame je údaj citlivosti měřený 2.83V/4ohm, takže si uber 3dB. Ostatním parametrům bych i věřil.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

chci zkusit taky neco jinyho,nez jsou autohifi reproduktory.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Tak s profi se asi do Š120 nevejdeš, leda zrušit zadní sedadla. smile

(upravil Vaillante 16. 4. 2007 12:16)

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

a jak by sis to predstavoval?mel jsem bednu misto operadel,ale to je zas o zivot.vazila 45kg s osazenim(repra+zesiky) a mela objem 140 l.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Dal bych to do kufru do předu. smile Pomocí dvou rour naladit 6th/order bandpass tak, aby průměry a délky seděly příčemž ústí těch rour bude v kabině někde pod palubkou a bylo by po srandě. Tam pak může být i 15" nějak šikovně a dokonce se vlivem té zástavby příznivě změní rozložení hmotnosti té škůdky - nebude mít čumák nahoru jako idiotka. smile Stejně tak můžeš do guffera přestěhovat zesiky, pořádnou autonomní baterku.
Výplně dveří do laminátu a zadělat tam nějaké hifi středobasy a výšky (třeba dvojici 5MP60N do každých dveří a k nim neodymové výšky podle libosti materiálu) a samozřejmostí by byl jejich vlastní pracovní objem. Případně by se dalo uvažovat v takovémhle "prázdném" autě o instalaci menších středobasů a výšek do palubky, nebo pod ní, ovšem namířeno na posluchače, né na podlahu. No, udělat by s dalo leccos.

Tomu bych řekl INSTALACE.

(upravil Vaillante 16. 4. 2007 12:31)

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

michale promin,ale to auto potrebuju na jezdeni.je to hezky takhle to napsat,ale zas tak jsem to nemyslel.za sedackama je objem cca 80 l,ale kdyz tam udelam,s ohledem na vystupujici baterku z podlahy,ozvucnici,tak se na vic jak 42 l nedostanu.a kdyz tam dam BR,tak zas ty basy nebudou tak razantni a tvrdy.
EDIT:navic do kufru bych v zivote,u 120,nedal zesik a kapacitor.je tam vlhko a kdyz je poradnej slejvak v krusnych horach,tak ani tesnici gumy to nestaci pobrat a hned tam mas vodu.a 15 " bych dostal i za ty sedacky.na te sikme strane je vyska 41 cm,coz staci i na ten 15".

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

A co takhle nedelat ciste kvadr ale nejak ji "nalamat| ? je to sice prace ale byl by vetsi objem na spravnym miste....

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Dalo by se dosáhnout většího objemu, ale musel bys umět s laminátem a následně ty stěny dobře vytlumit. Ale s hifi to má společného pramálo. Ten předchozí příspěvek samozřejmě nebrat vážně. I když ten bandpass v kufru...

(upravil Vaillante 16. 4. 2007 12:36)

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

uz takhle je natvarovana na co nejvetsi objem.ale v podstate mas pravdu.zkusim to spocitat.
EDIT:vychazi to na 55 l.vic uz tam vazne nedostanu.pak uz bych musel zasahoval do konstrukce auta a to nemuzu.je to dost o hubu.uz takhle je to auto jak z papiru.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

V 55L už bych se nebál.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Podle vyrobce je navrhovany objem uzavrenky 28L.coz se mi zda dost malo,kdezto 40 L je lepsich,ale stejne vam to nestaci.navrhy?

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Můj máš. Stluč krabici kolem 35-40L a zkus to. Pokud to bude málo, tak udělej co největší se ti tam vejde. Nic víc asi vymyslet nejde. smile

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

takze je to zas jen o zkouseni.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

JAko ve všem. Můžeme ti tu bulíkovat, že nejlepších je 36.678L, ale tobě se bude víc líbit 42.56L. To ale nzjistíš, pokud to nezkusíš. No tak, krabicoid z desek z obi slepíš za hodinku a stojí to pár korun. Dyk ty testovací bedny nemusí být nic extra a pokud si dáš s tímhle subem aspoň trošku práci, budeš mít co napsat do projektu (pokud ho napíšeš) a ten bude mít potom daleko větší relevanci, než kdybys to tam napráskal podle výrobce, nebo simulace.

(upravil Vaillante 16. 4. 2007 14:03)

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

o tu bednu nejde,ale o princip.vzpomen si prosim,ze i u tech autohifi dunitek( to se mi tak libi,je takhle nazyvat ) jsem nedelal nic jinyho,nez jen skladal testovaci ozvucnice porad jen a jen dokola.a uz v tom zas litam.kdyz budu porad stavet bedny,tak se z toho zblaznim a neni vlastne vubec nic jisty.postavim jednu,pak druhou,treti............. a za chvili bych mel na novou EmiD12LF,jen na ozvucnicich.proto se ptam co byste navrhovali a "od kolika to bude hrat".
EDIT:vzdyt podle simulace se to da poznat.a to co udava vyrobce na grafu?pri 20Hz na 67dB s cca 13 ohmama.,ale zas na 100Hz teprve zacina spicka.proto jsem to chtel od nekoho nasimulovat

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

takže slibovaná simulace

http://img402.imageshack.us/img402/1658/emidelta12lfoi4.th.png

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Můj milovaný bassbox a jeho oblíbená superpozice cháry na simulaci. smile šílenost. smile