Téma: sub na autoradio?

Co by ste povedali na Beymu SM110/N v bandpasse? SPL vychadza okolo 92dB na 40Hz, bude taka citlivost stacit na napajanie z radia? Zatazitelnost na tych 40Hz klesne na nejakych 30W ale to je na autoradio stale statna rezerva. Jedine co sa mi nezda je odozva ktora sa splha na nejakych 20ms...  No uz ste sa zasmiali a teraz supky dupky nejake nazoy smile
Este ma napada otazka ci nepouzit dva mensie repraky. Popripade napady na ine repro alebo nieco z vyssou citlivostou...?

Web

Re: sub na autoradio?

Koupit zes.

Re: sub na autoradio?

Neexistuje ziadne riesenie (pokial nechcem vyrazat okna) aby v aute boli aj nizke frekvencie?

Web

Re: sub na autoradio?

Já to taky kdysi zkoušel. Nehrálo to. Tak jsem pořídil zes Dexon 2kanál a zvuk jak z partesu.
Jak to myslíš s rezervou na autorádiu? Kolik myslíš že má autorádio wattů?

Re: sub na autoradio?

Existuje. Upíchni si zesilovač s TDA1562Q, nebo si pořiď hotový zesík, k tomu připoj reproduktor, ten flákni do bedny a máš nízké frekvence wink Kolikrát opakovaný a zmiňovaný SP-252C, by ti mohl vyhovovat, jestli nechceš moc utrácet.

Re: sub na autoradio?

Tom: ta Beyma je dost podladena a dole sa jej rapidne zmensuje prikon (30W), tym padom sa nemusim bat ze by som ju radiom odkragloval... i ked je to v celku usmevne  SM110/N vs. autoradio big_smile

Web

Re: sub na autoradio?

Pozor na to, paradoxně slabým (a nekvalitním) zesilovačem můžeš subwoofer odpálit velmi snadno.

Ten konec v autorádiu má reálný výkon cca 15 W, víc ne, i když na rádiu je určitě 4x40 nebo 4x60. Půjde velmi často do limitace.
No a navíc díky malému DF ve spojení s dlouhými dráty a velkým reprem se bude značně zvětšovat výchylka. Výsledkem bude
zahřívání cívky reproduktoru, hučení, žádné opravdové basy a až se to přežene, tak ten zesilovač v rádiu odejde a sub vezme sebou.

I slabý zesilovač bez ochran dokáže odpálit repro, pokud do něj během své labutí písně pustí nějaký bordel.

Re: sub na autoradio?

V podstate ide hlavne o to aby to slo len na radio, so zosilnovacom sa nepocita... kurna to akoze so zosilnovacom ktory ma max 20W nieje mozne si dopriat "spodky" ? (samozrejme v ramci daneho vykonu)

No este je mozne ze pouzijem  2x Beyma SCW-8... kazdy na zvlast zadny kanal a dam ich do spolocnej bedne 90l...
http://www.r.kuracina.szm.sk/OSTATNE/beyma.jpg

Web