Téma: Čím lepit lamino?

Stavím bedýnku z nábytkových desek a z technologických důvodů musí být některé spoje na tupo, tzn, že se stýká dřevotříska s povrchovým materiálem desky. Máte někdo nějaký vyzkoušený tip na lepidlo? (Samozřejmě tam ještě budou kolíky a vruty.)

Re: Čím lepit lamino?

duvilax na drevo. Rakol.

Re: Čím lepit lamino?

i klasický disperzní lepidlo drží dobře pokud ho pořádně přimáčkneš na 15 a víc minut k sobě.

Web

Re: Čím lepit lamino?

Duvilax a rakol sú klasické disperzné lepidlá. Akurát rakol je lepší

Re: Čím lepit lamino?

Nějaké speciální lepidlo na Lamino je ale to je přímo na lepení laminátu, pamatuju si jak stím lepil mistr dvě 18mm desky ale na název si nevspomenu smile. jestli lepíš kolíky tak určitě duvilax, Možná by držel i herkules:) a jestli potřebuješ větší otevřenou dobu tak umacol C ale ten je dvousložkový a kolik stojí ti neřeknu smile to nevím:)

Re: Čím lepit lamino?

duvilax sa da pouzit vtedy, ak sa to lamino zdrsni, bud brusnym papierom alebo vibracnou bruskou, inac to drzat nebude

Re: Čím lepit lamino?

pattex super wood ci tak nejak, lepil som tym svetelnu rampu nad barovy pult v kuchyni a absolutna spokojnost, vecer som natrel pritiahol svierkami a rano to drzalo ako kamen (vsetky spoje na tupo + hranoly v rohoch)

Re: Čím lepit lamino?

Jestli dáváš kolíky, tak se toho neboj a použij lepidlo na dřevo (Duvilax,...)
Až bude bedna hotová tak spoje zevnitř bedny zatěsni akrylátovým tmelem. Držet to bude dobře.

Re: Čím lepit lamino?

Jofi stavíme sa?

Re: Čím lepit lamino?

na laminovanu dyhu ti sice chyti lepislo typu Duvilax, ale ak silnejsie zatlacis, praskne. mam to overene, treba ten leskly hladky povrh lamina zdrsnit

Re: Čím lepit lamino?

praskne, ale mimo spoj. Aj ja to mám overené. 20km od dusla sa všetko lepí duvilaxom smile. Mám ešte asi 40- 50 kilo zásobu.

Re: Čím lepit lamino?

já mám svoje bedny lepený něco na tupo a něco na pokos a teda anikladivo si nevědělo moc rady když sem tam cpal příčky... moc se tomu povolit nechtělo

Web

(upravil Jofi 19. 8. 2008 22:48)

Re: Čím lepit lamino?

jean: tvrdis, ze ak na tupo prilepim dyhovanu drevotriesku napr. kupenu kdesi Baumaxe, tzn, ze jedna hrana je rozrezana drevotrieska a druha je laminovana dyha na tej drevotrieske, takze tvrdis, ze to nepukne na spoji? pukne to presne na styku tej lamimovanej plochy, nakolko nie je zdrsnena a lepidlo sa nema ako prichytit na to lamino. odlepi sa to presne tak, ze lepidlo ostane na tej casti, kde je rozrezana ta drevotrieska, lebo lepidlo tam vsiaklo trocha do dreva a drzi uplne perfektne, no na ploche, kde si lepil tu laminovanu cast sa lepidlo velmi pekne odlepi, dokonca tak, ze na tom lamine neuvidis ani stopu po lepidle, preto je dolezite aspon troska zdrsnit tu laminovanu plochu, aby lepidlo sa aspon trocha naviazalo na to zdrsnene lamino.

Re: Čím lepit lamino?

Mě se na tohle skvěle osvědčilo polyuretanové lepidlo. Nic jinýho mě na laminu líp nedrželo.

Re: Čím lepit lamino?

Já si to lamino v místě spoje orašploval, jestli máš na to nervy (a sílu). smile