(upravil Dafidko 3. 8. 2008 13:17)

Téma: Rada o konstrukciu boxou...

Zdravim....chcel by som vas poprosit o radu ohladom reproboxou. Reproduktory mam nasledovne: Bass-ARN6688 Stredy-Visaton M10 a vysky-ARV089-00/8.
Chcel by som vediet aky by bol dobry objem na tento typ menicou a ake pribl. rozmery, dalej ci je dobre dat vyztuhy a dalej ci by bolo vhodne pouzit ako tlmiaci material mineralnu vlnu (resp. Nobasil).
K dispozicii mam 30mm drevotriesku.
Dakujem... smile

Re: Rada o konstrukciu boxou...

jestli máš 30mm dřevotřísku tak jí použij, objem pro basák 30litrů, pro střed tak 4-5litrů, bednu vytlumit tak z 3/4 tlumícím materiálem, bedna bude bez BR, ale to sis už mohl tady najít sám. minerální vata se normálně používá, takže no problem. výztuhy použít můžeš, ale vzhledem k tloušce materiálu nebudou podle mě zapotřebí

Web

Re: Rada o konstrukciu boxou...

takze mam robit ozvucnicu aj pre stredovy reprak??aj ked je uzavrety?inak vdaka za radu..

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Pokud je uzavený tak není potřeba.

Re: Rada o konstrukciu boxou...

a este jednu vec by som chcel vediet....priblizne nejake rozmery alebo nejaka rada ako si urcit rozmery vnutorne..

(upravil Starter 4. 8. 2008 1:27)

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Je to skoro jedno, nějaké doporučné poměry jsou ale kašli na to. Ale nejépe tak aby přední šířka byla menší než hloubka o něco a výška je na tobě. -+ http://audioweb.cz/vase/svestka4-02.jpg

Re: Rada o konstrukciu boxou...

diky moc za vsetky rady...keby sa nasli este nejake sem s nimi smile

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Chcel by som sa este opytat ci je to az take hrozne pouzit tie univerzalne vyhybky pri mojom vybere repra.

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Ano bude. Charka pak půjde úplně do hajzlu (především kvůli volbě středotónového reproduktoru) protože výhybku zamýšlel výrobce pro jinou kombinaci reproduktorů.

Re: Rada o konstrukciu boxou...

ahaa a co by si mi navrhoval??aku vyhybku by som mohol akopcit aby mi vcelku pasovala??

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Reproduktory máš již zakoupené, nebo se zatím pouze rozhoduješ o jejich koupi?

Re: Rada o konstrukciu boxou...

reproduktory uz mam ... sad(( viem ze som mohol vybrat aj nieco lepsie....este som uvazoval dat 2xARN6688 do jednej bedne...mohlo by to priniest zlepsenie kvality alebo skor nie??

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Reproduktory nejsou v podstatě žádná katastrofa, jak už ale řekl, problém bude ve středotónovém reproduktoru, pokud bys vzal nějaký středotónový reproduktor od TVM, myslím, že by nebyl problém použít nějakou tu Pekru. Takhle se obávám, že to bude chtít někoho, kdo si dá tu práci a nasimuluje ti to.

Re: Rada o konstrukciu boxou...

ahaa ... sad hmm tak to bude problem. Neviem no este ako to budem riesit sad

Re: Rada o konstrukciu boxou...

MáM tady tu univýhybku BS acoustik na třípásmo. Antonio řekl že to celkem slušně pasuje na 2x ARN6618/226 + ARP150 + ARV104. Jestli chceš tak dva kousky jsou tvoje. Jedna je nevybalená, druhá jen vybalená ozkoušená. Kdyžtak mi písni na ICQ 65488408

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Thales: To sis mě spletl, já ty vexle neměl v životě v ruce.

(upravil Dafidko 15. 8. 2008 12:05)

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Heh tak teraz ako? ... a bude to pasovat na moje repro?? ja mam momentalne volajaku z SOS elektronik:  12dB/okt deliacky 1,2kHz/6kHz . Co vy na to?

Thales: Ak by mi pasovala lepsie ako ta moja tak by som ich vzal.

(upravil Thales 17. 8. 2008 16:11)

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Tondo promiň, ale já jsem si fakt nějak zafixoval že si to řekl ty. Dementní je že teď už asi těžko dohledám kdo to řekl.

Dafídko tak to ti pak neporadím, já to nezkoušel. Tohle má děličky 800Hz/5KHz. Muselo by se to odsimulovat co by sedlo víc ale já teď nemám u sebe měřák indukčností tak ti to nemůžu ani nahrubo odsimulovat. Ty to předpokládám také nemáš odměřeno. Ale skoro bych tipoval že lepší bude ta BSka protože dělička 1,2KHz je na třípásmo pro ARNko moc a 6KHz bych skoro řekl taky. Ale bez simulace nebo poslechu těžko soudit.

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Noo ja taku fintu doma nemam a ani neviem si to odsimulovat... sad( uvidim ako sa vyjadria ostatny... ak by to bolo fakt lepsie tak by som ich mozno aj vzal smile

Re: Rada o konstrukciu boxou...

Nejlepší je fakt postavit výhybku na míru ale když to chceš jen složit a na nic nešahat tak je to pak těžký. Odkud vlastně si? třeba by se dalo nějak zařídit aby sis to mohl vyzkoušet.