Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 52 z 52]

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Cim to natieras?
Raz som tak natieral membranky Dexonakov za 70Kc smile) Natrel som to fixativom s rozriedenym lakom, pekne to do toho vsiaklo, farbu nemenilo, asi to trochu pomohlo. Zaroven som jemne natrel pruznym lepidlom zaves membrany, ten bol povodne textilny a taky deravy, ze sa tamdial hadam vytvaral aj akusticky skrat. To vcelku uchometricky pomohlo, membrany prestali na basoch tak lietat a prejav sa ukludnil, pritom s basov ani neubudlo. Urcite to zmenilo Fs smerom hore a Qms dole kvoli zmene poddajnosti. Ale hlavne je, ze to pomohlo smile
Mozno im tym stupla kvalitou cena o 15Kc smile)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

klid, jen sem zvedavej, no...

(upravil check 26. 10. 2008 20:19)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Davide můžeš postnout nebo mi poslat na mail výsledky měření zkreslení v celém pásmu nějakého natřeného hliníku? Nejlíp L15, ale jde mi prosím o měření v celém pásmu ne jenom multitone na frekvenci breakupu. Případně mi půjčit ty L26, na bedny v nejbližší době už přijde řada.

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Tady jsem dal fotečky vizáže a měření charky L26tky po nátěru podle návodu Dawsooa: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … p;start=30
přímo charka tady http://hifi.slovanet.sk/bb/download.php?id=3426  Je to o dost lepší... díky Davide

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Alesk: Já o tom vím jenže todle měření nic nedokazuje. Je tady spousta vedlejších důkazů, ale žádný tvrdý fakta. Už sem zažil takový poslechový omyly, že...

Web

(upravil dawsoo 27. 10. 2008 0:54)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Check:
Mam někde  L15 od kyselyma... kde je před a po ve spectralabu klasicky sinus na 1,2,3 kHz v tý době jsem neměl možnost měřit artou......někde jsem měl i L26RFXP kde přímo na breakupu to slezlo za stejnejch podmínek ze 3% na 0,7%... pak tu někde byly upnutý ještě L18 před a po s poklesem breakupu cca o 6-7dB musel bych hledat nemam to nijak tříděný... pokud to najdu tak to sem hodim... ale nějak mi poslední dobou chybí motivace speciálně tady někomu něco dokazovat... co se tejče poslechovejch omylů vzhledem k tvejm zkušenostem a hlavně pak i vybavení jich ještě asi zažiješ hodně.  Tvrdý fakta nečekej jednak nikdo z lidí co vědí a maj něco ověřený se obvykle o svý know how, kerý získali během let a investovali do toho dost času a peněz se většinou moc ochotně nedělej a za druhý přesně o tomhle to pak je... zpochybňování něčeho co někdo v dobrým úmyslu dal bezplatně k dispozici... jasně jsem někde i psal že to funguje výrazněji u větších měničů menší repráky tam je to míň výrazný a upraví to hlavně vyšší harmonický (za předpokladu že se to udělá správně a i o tom jakej aparát je použitej pro měření pokud se bavíme o THD řádu 0,01 až 0,1% na vyšších kmitočtech) teď to není o tom jen tady a jen a o mě ... svý vědí i ostatní co maj nějaký výsledky .... takže tím jsem vyléčen ... jo a jen tak na okraj : kecy typu že slyším hovno si příště Martine nech od cesty smile na tyhle kecy možná budeš mít nárok až malinko povyrosteš a něco za tebou bude vidět...  Bohužel svět je malej a velkej bratr má oči a uši všude. smile

Alesk:
Díky Aleši jsem rád že jsi spokojenej asi jsi jeden z lidí co to udělal dobře a výsledek ocenil.

Pokud je to hodně OT a vadí tak to klidně smažu nebo to udělá admin...

Není co dodávat...

(upravil check 27. 10. 2008 2:07)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Jak sem říkal sinus mě nezajímá, prosil bych měření z Arty. Pohádku nepotřebuju. Já sem neříkal, co se mi snažíš podsunout, že to nefunguje nebo je to blbý nebo že slyšíš hovno. Jen bych prosil hezkej obrázek, děkuju smile.

Podívej se, smáli ste se mi se subem, musel sem vám to taky odměřit.

Pískni mi to a já ti ukážu SPH-170C s phaseplugem tongue

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Check:
Takže pokud jsi to nepochopil tak já zas říkám jasně a natvrdo že mě nezajímá co tebe zajímá,pokud tomu pořád nerozumíš tak čti dál...
Nic pískat nebudu... jednak ty repráky fyzicky doma nemam a i kdybych je měl tak už z principu dodávám že ani náhodou... opakovaně viz příspěvek vejš ..... že jsem s tímhle tady definitivně a nadobro skončil .... nebaví mě tady už neustále řešit pi...ny, na to je můj čas dneska už drahej a rozčilovat se už nehodlám vůbec ... takže Martine každej ať si měří a interpretuje co vidí jak umí je mi to teď už vcelku jedno ... obávám se však že smát se mohu i nadále pokud mluvim za sebe... je mi vcelku šumák co si kdo o mě bude myslet, nikomu nejsem povinnej sdělovat nic a ani skládat účty...ty speciálně mě začínáš svou arogancí silně nebavit... .. toť poslední věc k tomuto. SPH170C s Phaseplugem když budu mít tu potřebu tak si odměřim sám... díky za nabídku.

Není co dodávat...

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Dawsoo, vím, že Tí papír nesmí do baráku, ale nezkoušel jsi tu úpravu i na papírové membráně? Sníží to jen vyšší harmonické nebo to srazí i druhou a třetí?

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Taky by mne zajímalo...

(upravil check 11. 9. 2013 18:54)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Vytahuješ skoro 5 let starý thread. Nicméně úpravu nátěrem na hliníkáčích jsem zkoušel a jediný efekt to má ten, že to o pár desítek Hz posune breakupy membrány níž. Zkreslení se posune také frekvenčně níž, ale amplitudově zůstane stejné. To je ovšem přesný opak toho, o co se snaží většina výrobců reproduktorů z tvrdých membrán.

U papírových měničů se snaží výrobci breakupy zatlumit, protože jsou blíže pracovnímu pásmu. Některým výrobcům se to daří správnou geometrii membrány. Jiní výrobci membrány různě lakují a s breakupem to nic neudělá. Daleko větší vliv má prostřižení membrány a následné zatmelení flexibilním lepidlem nebo tmelem, jako to dělá Scan Speak u řady Revelator. Dále funguje lokální (nikoliv v celé ploše jako lak) přidávání hmotnosti na membránu do míst s maximální výchylkou příslušného breakupu. Toto mám také vyzkoušené a funguje to dobře. Akorát v amatérských podmínkách to nedopadá designově moc pěkně.

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

http://www.extrem-audio.cz/scan--speak/ … 31g00.1301

Příspěvky [41 až 52 z 52]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Reproduktory » DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£