Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 52]

Téma: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Založil jsem toto téma protože se zde v poslední době objevují zmínky o různých úpravách reproduktorů které jsou roztroušeny na několika místech tohoto webu.
Jak se ukazuje je zde okruh lidí kteří mají zkušenosti s úpravami měničů a vylepšením jejich vlastností nalakováním membrány,modifikací magnetického obvodu,přidávání feritových kroužků,případně jen změnou vzhledu zafrézováním front plate.
Myslím že každá informace tohoto druhu může být ku prospěchu uživatelům zdejšího fóra při vlastních konstrukcích reprobeden,nebo třeba jen anonymnímu návštěvníkovi.

(upravil dawsoo 5. 8. 2008 13:54)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Přidám jen toto: jakékoliv úpravy měničů mají smysl jen tehdy když "upravovač" ví co a hlavně proč dělá... nevhodnou úpravou se dá taky reprák zničit či znehodnotit... bez alespoň základního vybavení na měření a zkušeností silně nedoporučuju. Upravovat se dá na vzhled (votuzing) a na změnu parametrů žádaným směrem = tady o tom píšu a tomu já říkám úprava či modifikace. Takže pokud to přeženu pro názornost = někdo myslí že úpravou TVM lze získat Scanspeak (obé mají papír membrány přeci ne?) big_smile tak je vcelku blázen... a konstrukce vlastních měničů ? No nevím nevím myslím že v našich zeměpisných šířkách o nikom kromě Luďka Šrolla nevím...

Není co dodávat...

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

No podívejte se,zatím jsem z DIY úprav reproduktorů vyzkoušel jen jednu a to konkrétně přidání magnetu na ARN6614 z ARN5604. Rozdíl byl (a je) slyšet na první poslech. Basy mají najednou takovou razanci, že rozezvučí dveře. Něčeho podobného nebyly schopny dva netuněné reproduktory.

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

az tak? Hmm

(upravil little 5. 8. 2008 20:13)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Nedělám si srandu. A to si ještě představ, že jsem to poháněl LM1875. Sice ho napájím +-30V, ale už docela dost dlouho hraje bez jakéhokoliv problému. Už předtím se mi zvuk vytlumeného subu s dvěma ARN6614 dost líbil, ale až teprve tahle úprava tomu dodala šťávu. smile

EDIT: V souvislosti s přídáváním magnetů na reproduktory se musím checka a antonia zastat. Nejen, že je ten rozdíl měřitelný, ale je i dost dobře slyšitelný.

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

co by urobil taky tuning-pridanie magnetu s ARN8608ckou?

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Tak to nevím, taková úprava by určitě byla dost nákladná a kdoví jak moc přínosná. Jeden člověk z tohoto fóra (jméno jsem už bohužel zapomněl) vyměnil u ARN8608 magnet. Výsledek? Bl=17

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

to som videl, magnet jak svina

(upravil sinclair 5. 8. 2008 22:29)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

To byl myslím magnet z ARA390 a klidně si to můžete udělat sami. Stačí splašit havarovanej kiňák i se starým AlNiCo magnetem nebo třeba ARO9308, ARO9408, ARO9315, šikovného frézaře a je to. Cimbala takový píčoviny dělal jak na běžícím páse. Průměr cívky je stejný. Akorát si nejsem jistý, jestli touhle úpravou dojde k posunu parametrů žádaným směrem. Získáte sice citlivý, ale silně přetlumený reprák, který bude pod Fs v uzavřence padat jak šutr do vody, jinak řečeno bude potřebovat značně vyšší objem.
http://7tech.czweb.org/
http://7tech.czweb.org/ARN8608ARA.html

A koneckonců ho nemusíte ani dělat-stačí zavolat na servis TVM, ať Vám do koše reproduktoru ARA312 vloží systém z ARN8608. Výsledek bude velmi podobný.

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Nojo, Cimbala tam ty magnety rval hlava nehlava. Ovšem divím se, že to prodává i v dnešní době s takovou cenou. Jsou to takové splácaniny. Koukal jsem, že prodává i vlastní reproduktory s Neodymovým magnetem.

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Souhlasím s tím co napsal dawsoo - každý kdo se do něčeho takového pouští by měl vědět co a proč dělá.Pokud udělám zásah do magnetického obvodu projeví se to na chování membrány a závěsů a je treba většinou i toto patričně kompenzovat.

(upravil Drim 7. 8. 2008 23:34)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Hele tie ARN8608 s magnetmi z ARA momentálne vlastním ja. Je to fasa ,ale na uzavrenku to rozhodne nieje. Mám ich v BRku, 80L naladené na 35Hz
TSká http://img219.imageshack.us/img219/2298/arna312ov0.png

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

A ao sa ti to zda? je to dobre?je to lepsie ako origo?

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Parametry vyadaj dobře, jen by to chtělo nějakej echt tvrdej lak na membránu, co by i zvýšil hmostnost systému, no a to by byl pak mega krutej reproň s parametrama, o kterejch se mi sní lol

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

A proč by to měl být zrovna lak?Nebylo by výhodnější použít třeba křemičitan smile

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

origo 8608 som moc nepočul ale určo je to lepšie. Minimálne čo sa týka zaťažitelnosti, cievka na Al...
http://martin.kurpel.eu/public/uploads/p1010114.jpg
a jo, membrána je blatko...

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Drim: pekne, nafot to lepsie, kolko di dak tomu objem?

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

84L/35Hz

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Bylo by celkem zajímavé vzít nějaký repro Hivi řada M nejlíp asi M8 a (pokud je former uchycený směrem ven) vyříznout díru v membráně a udělat phaseplug. Imho by se tím dalo zbavit toho ošklivého stojáku přes celou membránu. Byl by z toho pak možná takovej seas prestige (a po natření antirezonančním nátěrem ještě lepší).

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Jen tak mimochodem, čim by se tak dala odlepit prachovka na uhlíkovejch Monacorech?

Příspěvky [1 až 20 z 52]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£