Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 52]

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

lol
http://martin.kurpel.eu/public/uploads/p1010511.jpg

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Hehe, to sem zkoušel taky. Nechal jsem si to ale vytočit z tvrdýho černýho plastu. A nemám tam takovou škvíru, udělal jsem to co nejtěsnější. BTW podle mě je to úplně ku hovnu. smile

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Ja som si ho vytočil sám na hornej frézke big_smile. A je to PP v.1, v.2 už má menšiu medzeru. Neviem či je to k hovnu, ale minimálne to lešpie vyzerá big_smile

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Kudrik by čuměl. Co takhle změřit frekvenční průběh, zkreslení před a po, no možná by bylo vidět něco i na impedančce? Jak si ti to prosímtě podařilo udělat na horní frézce?

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

vy jste fakt uplně v prdeli (ale tak trochu v dobrém slova smyslu) normálně chorý big_smile

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Vzorom bol phaseplug nejakéj seasej 17tky tuším.
môj phaseplug je vyrobený z násady od metly. Stačí urezať vhodne dlhú časť, do stredu po dľžke vyvàtať 5,5 dieru, čo najviac do stredu a čo najviac kolmo na rez. Následne odežeme hlavu 6tke šróbu a tento závitmi zatočíme do budúceho phaseplugu. Upneme do frézky a ide sa....Dá sa obrábať v podstate ako na sústruhu, ja som používal najviac rašpľu a šmirgel.
taktok: http://martin.kurpel.eu/public/uploads/pp.png

http://martin.kurpel.eu/public/uploads/ … _copy1.jpg

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

upnul bych vrtačku, nasadil bych to do ní, a pilníkem opracoval big_smile

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Jean môžeš mi vysvetliť ako sa pri tejto činnosti ničí frézka? Ako môže frézka vedieť že miesto 6mm nástavca tam má 6mm šrób? Vàtačka má malé otáčky.

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

slušná vrtačka má dostatečné otáčky smile tak to vemeš rašplí a uvidíš jak to ten materiál bude ubírat big_smile

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Víte někdo o názvu/kde sehnat materiál pólových nástavců (ne vagon, ale několik prstenců)? Jde samozřejmě o co největší permeabilitu.
Případně pokud byste měl někdo pólový nástavec tak 150mm v průměru, jeden 6mm tlustý a druhý může být silnější.

Web

(upravil dawsoo 3. 9. 2008 1:46)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Pro nevěřící tomáše a pochybovače tady je L18RNX/P H1224 bez a s antibreakup úpravou .. big_smile

http://img397.imageshack.us/img397/6646/screenshot006pf8.th.png

co je co snad nemusím popisovat ti co vědí tak to bude užitečný ti co netušej co je co tak to nemá stejně smysl vysvětlovat... big_smile První pokusnej měnič takže jen 3 layer dneska už mam zdokonalenou techniku natírání lol významnější je hlavně přínos v rapidním snížení zkreslení a rovněž na CSD je to uplně o něčem jiným je to sakra slyšet i pouhým uchem...

Není co dodávat...

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

zkousel jsi jestli je nejakej rozdil mezi tim, jestli je membrana natrena zepredu, nebo zezadu?

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Luikas:
ano zkoušel a rozdíl je

Není co dodávat...

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

a ktera varianta je lepsi? respektive po ktery z techto uprav jde menic pouzit vejs?

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

To se ptáš vážně? big_smile Natírám je zepředu tak hádej kerá asi?

Není co dodávat...

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

tak treba natirani zezadu muze mit zase nejaky jiny vyhody (nemyslim jen esteticky), ale protoze ty pri natirani zepredu povazujes za prinosnejsi, natiras zepredu...

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Hele a co takhle natřít kalotu smile? Třeba takový dvojkový kalotě by to mohlo pomoct, nebo sem si říkal, co takhle jí střihnout prostředek a nahradit nějakým tlumivým materiálem? Ten breakup bysme třeba dostali na dvojnásobnou frekvenci...

Web

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

u stredobasu 2g sou skoro nic, ale ta kalota by vazila najednou jednou tolik,coz uz by asi znat bylo...

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

vyzkouseno(dawsoo) tudy cesta nevede.

(upravil dawsoo 4. 9. 2008 0:12)

Re: DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Luikas:
Považuju to za přínosnější zkoušel jsem oboje i kombinace obou zezadu je přínos minimální o designovku mě osobně nejde mě jde vždy jen o výsledek... ... pokud o tom pochybuješ, tak se tak hloupě neptej a vyzkoušej si to sám poslouchej ,měř ...to bude asi nejlepší ..

Není co dodávat...

Příspěvky [21 až 40 z 52]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » DIY úpravy reproduktorů a konstrukce vlastních měničů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£