Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 8)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 158]

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Mno, možná jsem zareagoval trochu přehnaně, ale mě takovéhle jednání opravdu dokáže naštvat, mazat už to ale nebudu. Každopádně mám teď docela dobrou náladu a to hlavně díky tomu, že mi před chvilkou přišel ten hliníkový plech z Alupy. Něco podobného se mi snad ještě nestalo. Objednával jsem ve středu po obědě a za dva dny od nahlášení objednávky mám zboží doma. To je paráda. smile

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

little, muzu se zeptat, proc sis v ty alupe neobjednal i ty chladice? na 99% to budou ty samy, co v elektrosoundu, ale staly by polovicku a urizly by ti je jak dlouhy bys chtel...

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Hmm, tak to jsem se dozvěděl brzo. Nevadí. Příště budu chytřejší. smile

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Pri tom chladiči som sa kapánek sekol, ja som si neuvedomil, aká je teplota vo vesmíre na odvrátenej strane slnka, takže teplota vyššia na 4 - teplota nižšia na 4 v kelvinoch )x koeficient sálania x plocha. Takže účinnosť chladenia bude asi kurva vysoko smile

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Na odvrácený straně slunce? Cože?! lol Max Plank musí ne se otáčet ale rotovat v hrobě.

Web

(upravil jean 26. 9. 2008 18:32)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Jáj kokot som, na strane kde je tieň na družici big_smile, tož inteligent sa pozná čo big_smile. Nechaj tak, hladný som... A čo, možno cez nejaký štvrtý rozmer je aj odvrátená strana slnka smile. Asi by som mal zalittlovať a rýchlo to zmazať, kým to nikto iný nečítal.

(upravil junglist 26. 9. 2008 18:40)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Pozdě lol už jsme čítali wink

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Halóóó AAA, vysvětli mi prosím proč ten chladič ve vakuu chladí. Nebo potřebuješ víc času, aby jsi to někde vyzkoumal? Když už chceš provokovat, tak to dotáhni do konce! A neříkej, že už to bylo řečeno.

Zakladateli tohoto threadu se omlouvám za OT.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Dark Side of the Sun lol Že bys vyvěštil pokračování kvalitního bigboše? wink

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

A zesilovač od Alana už máš doma? Varoval jsem ho, co jseš za zákazníka, tak určitě si dá záležet smile

Web

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

A on mi to prostě nevysvětlí. Škoda, mohl jsem se zase něco naučit. AAA nebuď zlej a vysvětli mi to prosím, na 100% to víš, musíš to vědět.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Hele fyziku neovládám prakticky vůbec, ale o nějakých základních pojmech jsem slyšel. Je mě jasný že si děláš ze mě srandu ale co:)))). No asi tě nepotěším ale už to opravdu řečeno bylo. Chladič ve vakuu chladit bude, protože ta teplota způsobí tepelný pohyb jednotlivých atomů ve struktuře materiálu(kristalická mřížka, amorfní materiál, plyn....), tento pohyb bude asi kmitavého charakteru(v krystalu-hliník)....atom bude kmitat kolem své klidové polohy(klidová poloha při 0 stupňů kelvina). No ale ta kynetická energie toho rozpohybovaného atomu se musí i někam ztrácet(pokud je příjmána), no a ztrácí se např srážkou s jinými atomy ve struktuře-šíření tepla materiálem, nebo se elektrony v obalu atomu (ale i mimo něj) dostanou na vyšší energeticé hladiny než odpovídá jejich klidovému stavu, a následně samovolně "spadnou" zase na nižší a při tom pádu vyzáří kvantum energie ve formě tzv. fotonu. Samozřejmě se bude chladit pouze tehdy, nebude-li na něj působyt záření, které mu naopak energii dodá.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Ještě opilovat češťynu, slušný vychování a pude to...

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

AAA: Nedělám si z tebe srandu, já jsem to chtěl opravdu vědět.
Něco jsem z tvého výkladu asi pochopil a když si to zjednoduším, tak mi tedy vyjde, že ve vakuu nefunguje výměna tepla s okolním prostředím, ale veškeré teplo je třeba vyzářit.

Akorát mi neni jasný, proč jsem napsal, že se to nebude fungovat. Vím, že jsem se to učil ve škole a tudíž bych si to mohl pamatovat, jenom jsem to asi nějak pozapoměl. Asi seženu kýbl popela a budu si ho sypat na hlavu.

Jinak bych ještě dodal, to co napsal Franta předemnou.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

To abych začal číst pravidla č. pravopisu?:))).

Jo pochopil jsi mojí myšlenku dobře:). Ve vakuu(nebo spíš jeho prostřednictvím) se teplo nevyměňuje s okolním prostředím vzájemnými srážkami atomů obou prostředí....jednoduše proto, protože tam to druhé prostředí není:)

(upravil little 27. 9. 2008 15:31)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

sinclair: Tím chceš říct co? Že jsem nesolventní? Podívej se, vždy, když jsem si něco objednal (ať už se jednalo o zboží od jednotlivce či firmy) tak jsem to i poctivě zaplatil. Ostatně, můžeš se přesvědčit sám, lidí s kterými jsem na tomto fóru obchodoval je poměrně dost. Pokud ti ani tyto reference nebudou stačit, zeptej se u GME, EZK, Tipy apod. Modul od pana Krause už mám doma, naštěstí s ním byla mnohem lepší domluva než s tebou...

(upravil sinclair 28. 9. 2008 15:58)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

No rejpnout jsem si musel smile
Hele šmejde, jestli si teď představuješ, že tady biju hlavou do zdi kvůli tomu, že jsem přišel o "zakázku" od tebe, tak to buď klidnej. Není totiž nic horšího, než dávat dohromady relativně složitý přístroj, rozmrdaný někým, jako jsi ty. Cvičně si zajdi někam do slušného servisu, nadiktuj jim seznam požadovaných úprav a nech si udělat kalkulaci, to budeš čumět..
To si budu raději v poklidu šolíchat nějakou AZS223 na 2x60W a -100dB odstupu, případně opravovat přístroje od NADu, které ty nikdy zevnitř neuvidíš, než dávat do kupy takový mrdky.
Takže buď klidnej, tou svou reakcí jsi vymrdal akorát sám se sebou. I to se někdy podaří...

Web

(upravil little 16. 10. 2008 8:36)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

AX1310 má naprosto nechutné množství výkonu a brutální DF, to vše i ve spojení se dvěma tuněnými ARN6618kami (550VA trafem, 4x10mF filtračními kondíky a 35A usměrňvacím můstkem) nechutně kope a nafukuje místnost o objemu cca. 25000 litrů. Pro propojení napájecí části s modulem koncového zesilovače je použit (odborníky nenáviděný) OFC vodič o průřezu 2,5mm lol .Kéž byste to mohli slyšet, vnímat celým svým tělem...to je pocit za všechny prachy. Mno, každopádně se zdá, že TVMka není zase tak jednoduché usmažit a o výchylku se opravdu nebojím. Pánové, ještě jednou Vám všem mockrát děkuju za odborné rady. Tuto konstrukci považuji za největší úspěch za necelé 3 roky, které se zajímám o audiotechniku. Prostě happyend, jak má být.  smile

EDIT: Zapomněl jsem napsal, že ani po hodinovém pouštění hudby na plný kotel se chladič ani tranzistory na něm umístění vůbec nezahřály. Chladič má jednoduše pokojovou teplotu. smile

(upravil hranatybraska 15. 10. 2008 16:23)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Zvládl bys to DF změřit?

Jinak gratuluju, pocit z dobře odvedené práce je ta nejlepší odměna.

Web

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

To jsem se chtěl zeptat. Máš ho teda osazený na plnejch 300W? Napájíš ho nakonec trochu nad limit, jak jsem koutkem oka zahlíd v ňákym dredu? Můžeš sem upnout ten protokol s měřením, pokud ti ho pan Kraus přibalil? Zajímalo by mě nejenom DF...

Příspěvky [121 až 140 z 158]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£