Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 8)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 158]

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Zkus jakej bude rozdíl když chladič bude ležet na stole vodorovně, a když bude položený tak, aby samovolná rychlost proudění okolního vzduchu byla co největší.

To je umění využít špatné, či nedokonalé vyjadřování protistrany ke své argumentaci, a prosadit tak svůj názor ne??? Jestli je názor správný či špatný, to je jiná otázka.

Navíc vůbec jsem tě za slovo nechytil....taky se nauč pozorně číst. Nemám to rád! OK?

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Tak teď si se vyjádřil přesně "Jestli je názor správný či špatný, to je jiná otázka."
Takže tobě nejde o fakta, o to jak se věci skutečně mají. Ty se chceš prostě jen hádat a rejpat do všeho co potkáš.

(upravil babakus 26. 9. 2008 9:39)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

AAA fakt na tebe nemám náladu. Nehodlám se tady s tebou bavit o takový kravině jako jsou chladiče. Nejsem debil a o chladičích něco vím, takže mě nemusíš upozorňovat na to, abych si vyzkoušel to a to. Ono i umístění chladiče je důležité a využívá se přirozeného proudění vzduchu, ale to ví snad každý. Jen jsem to tam nenapsal, protože jsem to nepovažoval za to nejdůležitější.

A nechovej se jako usmrkanej puberťák, kterej si myslí, že sežral Šalamounovo hovno a teď je nejchytřejší na světě. A umění to určitě není, tomu se říká provokace a zbytečné vyvolávání konfliktů.

Nechme toho, jsme akorát zase OT a zbytečně.

AAA nám vysvětlí jak je to s chladičema, protože my to nevíme, a všichni budeme šťastní. Tak AAA pusť se do toho, rád se něco nového dozvím.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Kontrolní otázka, chlapci : chladí chladič ve vakuu ? uui

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Bude zarit v infracervenem oboru spektra. smile Pokud tenhle ubytek bude stacit na uchlazeni, tak proc ne smile Kdyz okolo chladice proudi chladnejsi medium prebira cast tepla na sebe a samo je pak zaricem, ve vakuu ji jaksi nema co prevzit.
Ale pro NASA nedelam, takze to muze byt cele jinak. smile

(upravil Sendy 26. 9. 2008 10:32)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

NASA dělala nějaké elektronky ? smile

Web

(upravil babakus 26. 9. 2008 10:27)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Mistře, já si tipnu. Chladí jen chvíli, než se ohřeje na stejnou teplotu jako součástka, kterou chladí, než se naplní ta "tepelná kapacita". Tedy za předpokladu, že chladič bude mít nižší teplotu než součástka. Dál už to nejde, protože nemá kam to teplo odvést a chladič se bude ohřívat stejně se součástkou. Tedy nebude chladit. Nikdy jsem to nezkoumal. Je to tak? Nebo si mám dát pár facek a zalézt pod stůl?

Edit: moment! A jakto, že elektronky se ohřejou, když vevnitř je vakuum? Teď jsem z toho nějak v lese.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

No tak teď jsem teda žhavej, co z vás vyleze smile, hlavně z nejchytřejšího pod Sluncem, čuráka AAA. Jak ho tak už znám, počká si na několik názorů a pak se otočí jak korouhvička tak, jak fouká nejlepší vítr.

Web

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Jiste ze chladi, salanim.
Anoda elektronky se chladi taky tak a kdyz je cervena, tak chladi nejlip smile

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Grafitová anoda se dá rozsvítit  i do žluta smile

Ale i červeň končí často blbě
http://rayer.ic.cz/teslatr/vttc/photos/pl5043.jpg

Web

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Náhodou, jak je asi tak chlazena kupa polovodičů na družicích ? To teplo se někam musí vyzářit. Prý první použitelné PWM zdroje a další věci s velkou účinností byly vymyšleny pro tento účel, protože odvod tepla z vysílačů byl silně omezen.

Web

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Chladič chladí, pokud je teplota okolí nižší, než teplota vlastního chladiče. Ve vakuu sice chybí ochlazování prouděním vzduchu, ale sálavá složka zůstává, a pokud je chladič černý, je ochlazovací schopnost ještě více umocněna. Sakra, snad jsem nenapsal blbost.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Své odpovědi můžete (snad) nalézt zde smile http://helios.gsfc.nasa.gov/qa_sp_ht.html

(upravil AAA 26. 9. 2008 12:35)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

babakus napsal:

Nejsem debil a o chladičích něco vím, takže mě nemusíš upozorňovat na to, abych si vyzkoušel to a to.

No a ve vakuu se podle tebe nechladí.............:) Tak od takovýho odborníka bych si nechal určitě poradit.

Jsem asi hloupej, ale pořád jsem sežral větší kus toho šalamounova hovna než třeba ty:)

(upravil babakus 26. 9. 2008 12:53)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Kdyby jsi nebyl mamlas, tak by jsi vzal v potaz to co jsem napsal, tedy "Nikdy jsem to nezkoumal" . Já jsem alespoň něco napsal, ale ty jsi čekal, až něco napíšou zkušenější. To bych uměl taky a potom bych mohl machrovat. A přestaň se do mě srát, nebo bude zle!! Začni se navážet do někoho jinýho a ne do mě.

Tak mi prozraď jak to s tím chlazením ve vakuu je, celkem mě to zajímá. Rád se něco přiučím.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Jsem ve svém threadu, takže si můžu dovolit být trochu OT. AAA čurák (oproti sinclairovi) rozhodně není. On narozdíl od tebe bez problému odpovídá na příspěvky (http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5495) , což se o tobě říct nedá. Zesilovač k tobě po této zkušenosti rozhodně nepošlu a je mi jedno, že tu budeš argumentovat kvalitou a slušnou cenou. Takhle se nechová slušný běloch, ale zkurvená kofola či běloch-vypočítavej čurák. Přeber si to jak chceš. mad

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Chlapi klídek, kolem nás je tolik špíny, neurvalosti a hyenismu, tak proč si tím zasírat naše oblíbené stránky?

(upravil sinclair 26. 9. 2008 14:32)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Skoč mi na cara a upravuj si sám. Mám práce jak nasráno i bez tebe a šikovnější práce, ne takové drbačky.
A na ten thread v bazaru jsem prostě zapomněl, nečumím tam furt-kdyby ses ozval mailem, dozvěděl by ses, že dva mám. Teď už ale nikoliv pro tebe. Ten reproň stojí jako ND 14E, že ho dávám za 250 je můj problém.

Web

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

o co ti little slo?! zbytecne to hrotis ne? se divim tu mirnou reakci..

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Kluci, já vyloženě miluju tyhle vaše myšlenkový pochody lol Myslím tím rozborku problematiky chladičů. A kazzatel to pěkně nakopnul s vakuem wink

Příspěvky [101 až 120 z 158]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£