Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » CD přehrávač

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

Téma: CD přehrávač

Ahoj, chtěl bych si koupit ke svému Philipsu CD přehrávač. Výstup z cd bude klasika přes cinche protože mám v zesilovači pouze jeden otpickvý vstup a ten je už používán. Nechci aby mi tady někdo vypisoval modely které ano a které ne, ale spíš kdo co má doma a co může doporučit. Ve stylu mám doma Tuhle značku model číslo XXXX a nižší model bych nekupoval vyšší budou fajn (například) Bojím se abych nekoupil nějakou předraženou plečku. Původně jsem chctěl koupit DVD přehrávač ale asi by to byla blbost na něm přehrávat audio cd. Nevím jak jsou zvukově kvalitní nové dvd přehrávače v ceně do 2k kč. Očekávám od toho pěkný dynamický zvuk bez nějakého znatelného šumu. Díky za odpovědi.

(upravil opamp 10. 7. 2008 11:54)

Re: CD přehrávač

Očekáváš-li jakou takous kvalitu a nechceš moc utrácet, kup starý přístroj.

Pokud oželíš skromné ovládání a absenci DO, jistě Ti vyhoví i Tesla MC901/902/911. při troše štěstí ho na aukru seženeš v dobrém stavu do 1000. Skvělé tipy na starší dobré přístroje Ti může dát Jarouš, když ho hezky poprosíš smile

Web

(upravil Starter 10. 7. 2008 12:08)

Re: CD přehrávač

Jo, chci starší. Nečekám bůh ví co ale aby to bylo nad úrovní nějakého mini systému za 1000kč.
Koukal jsem na inzeráty a u mě v okolí se daj sehnat starší Kenwoody a technicsy za pár stovek nebo třeba NAD 510 za 1500kč ale pak taky nejaká sonka za 2500kč a přitom na netu čtu že je to pěkný šmejd nechci aby mě někdo ojebal.

Re: CD přehrávač

S tou Teslou jistě budeš. Příp. starší Technics, ale nech si poradit konkrétní typy (já mám od Jarouše SL-P202 a kromě basů - mohutných ale nepřesných - to je zvukově parádní, lepší než Tesla).

Web

(upravil Starter 10. 7. 2008 12:34)

Re: CD přehrávač

Jo nechám, napíšu pár lidem a poptám se. třeba sem našel SONY CDP195 ve 2 inzerátech u nás za 400kč a v praze ho někdo prodává za 1000kč lidi sou potvory smile
Dost se mi libí (vzheldově)  http://www.allegro.pl/item387422173_ken … mini_.html  U nás za 600kč.


Případně kenwood DP-2060 (400kč)
Laser Semiconductor
playing rotation 200 rpm -500 rpm  (CLV)
D/A 1Bit
Oversampling 8fs (352.8kHz)
Freq respone 8hz-20khz  -+ 1dB
Signal ratio noise more than 94
Dynamic range  more than 92
THD Less than 0.005
Chanel separation more than83dB
Out 2V/3,3kOhm

Re: CD přehrávač

Přiznám se, že Kenwoodu bych osobně nevěřil... Ideální by samozřejmě bylo mít možnost poslechu...

Ale, za 400, asi není moc co řešit smile musel by to být hodně velký průšvih, aby to hrálo hůř než dnešní DVD plečky.

Web

(upravil Jarous 10. 7. 2008 15:28)

Re: CD přehrávač

Ten kenwood je opravdu Lowend mechanika i převodník za nic nestojí i když je za 400,- já bych to nebral. Hledej něco, co má mechaniku a převodníky Philips. Například tohle bude dobré: http://www.aukro.cz/item395997393_cd_pl … cd_65.html nebo http://www.aukro.cz/item397266771_grundig_cd8200.html nebo http://www.aukro.cz/item395039824_kenwood_dp_3080.html nebo http://www.aukro.cz/item396406270_cd_pl … oneer.html nebo http://www.aukro.cz/item394360110_cd_te … p202a.html nebo http://www.aukro.cz/item397187630_dual_cd_1050rc.html počítej ale s tím že jejich stav může být různý. Tak můžeš vybírat, přeji šťastnou ruku.

Re: CD přehrávač

Jéje, ten technik SL-P202A tam je furt a nikdo ho nekoupil?!?!?!?! To bych skoro bral jako výzvu. Až na ty basy, holt. Ale zkusím jeden tuning a poreferuju. Jinak to má neskutečně čistej a detailní zvuk i s původním osazením LM833 + NJM4560.

Web

Re: CD přehrávač

No počítám, asi to udělám trošku jinak. Zkusím najít něco na pár měsíců a pak koupím nový případně krátce použitý se zárukou. Je pravda že dám 2000kč a za 2 dny se to posere a já už to pak neopravím protože součástky už de na to nedělaj.
Jinak ještě sem koukal po tomto za 400kč (respektive né že bych vybíral levné ale samé levné se prodávaj) A aukru moc nevěřím sou tam celkem "ojebávači" pošlou mi cilhu a já přece nepojedu přes půlku republiky abych mu dal po hubě když cd přehrávač bude stít litr a já dám za lístek do prahy a zpět další litr.
Ještě kdyby se mi někdo podíval tady na tu Sonku 195ku jeslti je to jak ten kenwood. Ten kenwood neberu tedy.
http://leteckaposta.cz/file/949476177.1 … b43d59cd18

(upravil Jarous 10. 7. 2008 15:56)

Re: CD přehrávač

Ta Sonka má obyčejnej tuctovej transport a převodník, co se používá v levných playerech, bude to lepší než Kenwood za 400,- ale pořád se pohybuješ v lepší třídě lowendu, chtělo by to alespoň nějakou střední třídu například "NAD 510 za 1500kč" by byl slušný, pod toto bych nešel. Jinak aktuální dostupné doporučení viz. nahoře.

(upravil opamp 10. 7. 2008 15:55)

Re: CD přehrávač

Zatím mi z Aukra vždy přišlo to, co mělo a ve stavu, jak bylo popsáno.

Jarouši, máš nějaký info o tom naďákovi? Ten tam už taky straší dlouho...

Web

(upravil Starter 10. 7. 2008 15:59)

Re: CD přehrávač

Ok díky, zkusím se poptat na ten NAD snad mi nechcípne za týden smile
Aukro měnebaví pokud tam není "kup těď" vždycky je sranda jak něco stojí 1000kč a ja říkám super a minutu před koncem je cena 2x vyšší. Ale jen protože že lidi to prostě chcou i když to tu cenu nemá.
Nejradši bych bral Philipse ať mi "ladí" k zesíku ale na aukru maj jen nějakej starej model. Zkusím NADa smile

(upravil Jarous 10. 7. 2008 16:02)

Re: CD přehrávač

Ondro, NAD 510 má bitstream Philips SAA7350 převodník a mechaniku buď CDM 12.1 nebo Sony KSS-210A, obě jsou s lineárním posunem a obě velice slušné. Operáky NE5532 a slušný layout desky, dá se to dobře tunit a není to vojebaný smile Dyzajn takový ten robustní..., no prostě NADovský.

Re: CD přehrávač

Tzn. osazení jako můj Grundig, kterým jste tak pohrdli, sakra!!!

Web

Re: CD přehrávač

Jenže to nemůžeš srovnávat se  SONY CDP-102 na který jsme na bednostmeláči hráli a který má špičkovou 5kg vážící celokovovou mechaniku, která čte tak dobře, že prakticky nepotřebuje žádný korekce=brutálně nízký jitter a krmí dva single 16bit převodníky.

Re: CD přehrávač

Tak sem se právě dozvěděl že SONY CDP 195 prodává můj známý kupovat ji nebudu ale ze srandy si ji skočím poslechnout někdy.

Re: CD přehrávač

Startere, laciný Sony nízkých řad z 90. let hrály mizerně, pokud si pamatuju. Neříkám, že to je zrovna ta DCP195, dávno si nepamatuju typová čísla...

Web

Re: CD přehrávač

Jo já to beru, fšak ho nekupuji ale chci slyšet co znamená "mizerně"

Re: CD přehrávač

Tak si to někde poslechni smile To se vážně nedá popsat... Asi jako Audigy s originálními direct sound drivery.

Web

(upravil Starter 11. 7. 2008 13:43)

Re: CD přehrávač

Jsem se rozhodl že něco dopíšu,  trošku OT. K tomu cd, nevím přesně jak moc se kvalita přehrávače cd projeví ve výsledné reprodukci. Asi tak, mám notebook na ten napojenou obyčejnou USB soundlbaster (s foobarem a ASIO)  chcu si koupit lepší ale pořádnou tak šetřím, na vánoce asi koupím něco. Dále vedu otpickým kabelem do risívru, risívr je starej made in Japan u nás jsem ho viděl prodávat na netu za 40 tisíc korun komplet všude natisknuté i v manuálu Japan 12/97 takže to je 10 let. Uvnitř Toshiby, kondíky komplet Elna, filtrace 36G, chladič opravdu veliký asi tak jako je tady http://aldax.cz/archiv/img/svrcina6.jpg ale žerbování je 2x delší. Šílené trafo s velkým množstvým vývodů a s příkonem větším než je udáván výkon. Součástky jsou všechny napájeny krásně rovně srované. Nedělám z něj háj-end nebo tak. Ale myslím si že je to pro mě dostatečný základ (lepší než moduly z EZK a nové risívry  za 10 000kč ) u něj vyměním OZ v korekcích.  Prostě to není úplnej šmejd ale zázraky se zde nekonají.
Dále tu mám bedny osazení Tesla s basákem 8604, dlěám nový povrch a novou přední desku, úprava výhybek a jiný střed od TVM s novou dřevěnou budkou. A teď , myslím si že zvuk je celkem fajn jasně na Shany apod to nemá ale lepší než kuvované Magnáty z hypermarketu. Mi se zvuk libí, pravda ještě to chce si pohrát s těmi středy, vím že mi výhybku ala TVM+Tesla nikdo simulovat a měřit nebude ani tu vrchní středo-výškovou část ale snad se mi podaří zlepšit středy. No a teď k konec blábolení a řekni mi sám upřímně uslyším na této sestavě rozdíl mezi levnějším Sony a NADem ? Jakože budu brát v potaz že ani jeden nešumí neprská atd.. Oba asi budou mít jiný zvuk díky různým OZ ale opravdu u této stestavy poznám Lepší mechaniku atd? Nechcu na tebe tlačit napiš svůj názor mě to zajímá, četl jsem doma že máš Shany a třeba i nějaké TVM máš a možná si zkoušel porovnávat jestli je rozdíl na TVM poznat u cd přehrávačů. Ono titž ty bedny si chci nechat delší dobu maximálně časem udělat novou středo-výškovou sekci. Já abych se nehonil za bůh vi čím a nakonec jsem zjistil že stejně rozdíl ve zvuku nepoznám. Svůj názor mohou napsat i ostatní. Snad to pochopíte co píšu.

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » CD přehrávač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£