Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro 2 satelity+sub

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Výhybka pro 2 satelity+sub

Může mi někdo poradit výhybku pro 2 satelity(výšky- ARV 3604, středy ARZ 4604)+ subwoofer(ARN 8608). Popř i nějakej zesilovač. Moc díky.

Re: Výhybka pro 2 satelity+sub

tie satelity nie je dobra volba, myslim osadenie reproduktorov

Re: Výhybka pro 2 satelity+sub

to jo, chtělo by to něco většího. nebo třeba ARN150 a né střeďák

Web

Re: Výhybka pro 2 satelity+sub

Měnit nic už nebudu, bedny jsou hotový. Jenom potřebuju vyřešit nějak výhybky.

Re: Výhybka pro 2 satelity+sub

Tak si sa mal pýtať skôr... Takto to je nachuja. Streďák hrá od 500Hz, a keď by si chcel to ARN 8608 hnať do 500 HZ ako subwoofer, tak to bude náádcherne hrať...

Web

Re: Výhybka pro 2 satelity+sub

"jenom"
kolik si myslíš že bude stát zesilovač pro sub a kolik pro satelity?

Web

Re: Výhybka pro 2 satelity+sub

Já si myslím, že to má být pasivní zapojení...

Re: Výhybka pro 2 satelity+sub

Je to hovadina na n-tou.

Kdybych se já dostal do takové situace tak bych se vykašlal na koncepci suba a udělal to jako třípásmovku s tím, že středovejšky budou oddělené. To znamená zbavit se jedné ARN8608 a pořídit místo ní dvě ARN8604. Průser je v tom že to bude muset být pohromadě a ne samostatně. Výhybku obšlehnout z ARS1054.

Druhá možná cesta je zachovat koncepci subu ale vyměnit ARZ4604 za ARN130 nebo něco takového. Samozřejmě za předpokladu že si ten ARZ4604 nezapustil. To je pak pozdě bycha honit a dá to práci to předělat.

Ta první sesta je schůdnější protože odpadá sraní s výhybkou a ušetří se za jeden zesilovač, aktivní výhybku atd. což znamená nemalé finanční a pracovní úspory. Podmínka je že bedničky se středovejškama budou stát na basech a budou mít srovnaná čela.

Jiná cesta neexistuje. Jestli myslíš že ani tak tady radu nehledej.

(upravil MasterMd 14. 6. 2008 19:13)

Re: Výhybka pro 2 satelity+sub

Thales napsal:

Je to hovadina na n-tou.

Kdybych se já dostal do takové situace tak bych se vykašlal na koncepci suba a udělal to jako třípásmovku s tím, že středovejšky budou oddělené. To znamená zbavit se jedné ARN8608 a pořídit místo ní dvě ARN8604. Průser je v tom že to bude muset být pohromadě a ne samostatně. Výhybku obšlehnout z ARS1054.

Druhá možná cesta je zachovat koncepci subu ale vyměnit ARZ4604 za ARN130 nebo něco takového. Samozřejmě za předpokladu že si ten ARZ4604 nezapustil. To je pak pozdě bycha honit a dá to práci to předělat.

Ta první sesta je schůdnější protože odpadá sraní s výhybkou a ušetří se za jeden zesilovač, aktivní výhybku atd. což znamená nemalé finanční a pracovní úspory. Podmínka je že bedničky se středovejškama budou stát na basech a budou mít srovnaná čela.

Jiná cesta neexistuje. Jestli myslíš že ani tak tady radu nehledej.

ARN 130 neni problém vyměnit. Pak by byla jaká výhybka.

Re: Výhybka pro 2 satelity+sub

Asi tahle. Podívej se na Visaton.com a mrkni na jejich sub/sat systémy poháněný jedním zesíkem. Ty výhybky nejsou žádná sranda a jsou drahý, čili nejjednodušší je jedním zesilovačem pohánět satelity a druhým subwoofer. Navíc jestli máš jen jeden sub s jednou 8608, není smíšení levého+pravého kanálu zesilovače do jednoho reproduktoru žádná legrace. V podstatě nejlevnějším a nejjednodušším řešením je pohánět sub alespoň touhle ZS 250-kou: http://eshop.dexon.cz/popisy/k19.jpg  Ostatní mě za to sice ukamenují, ale třeba by ti tohle mohlo stačit. Nebo tě to naopak nakopne k něčemu lepšímu...

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro 2 satelity+sub

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£