Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber správneho repro + rady o 3pasme

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

Téma: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Takže v prvom rade som tu na fore nový(stranku sledujem už dlhšie) tak vás všetkých zdravím...
Noooo, chcel by som sa poradiť ohľadom výberu repro do mojich prvých stľpových boxoch...
Nejaké reproboxy mám už za sebou ale sú to len nejaké 30l subaky a malé drevené repro s širokopasmakom...

Takže stľp si predstavujem niečo na štýl  ARS-350-50, pretože je to moje prvé trojpásmo tak do toho nechcem moc vrážať a cenu repro na jeden stľp si predstavujem okolo 2 tis... ak bude treba tak sa priplatí...
No technickú časť zvládnem v poho...a keď bude treba niečo pozrieť tak je tu toho veľa takže s tým si vrásky nerobím...ale nemám také skúsenosti s repro a ich zvukom, takže snáď tu dospejem s vašou pomocou ku najlepšiemu kompromisu...cena/výkon.

stačí aj jeden bas, netreba dva...radšej uprednostním kvalitu....
No ale moja hlavná otázka znie aké repro mám vyberať, respektíve s akým výkonom na bas,stred a vyskač....
Budem to napájať leachom 100 - 150W/4 ohm, na kanál...(ešte nieje postavený takže ak bude treba výkon by sa dal aj zväčšiť )
Môj navrch je že bas by mal byť  aspoň 70W, stredy 50W a vyskač nejaký 20-30W....
Najprv by som chcel vyriešiť toto a potom prejsť k výberu konkrétnych repro....

Za každú odpoveď ďakujem....

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

akurat som dokoncil kombinaciu 2xARN226-05/8+ARX150-25/4+ARV104-00/4, hra to velmi dobre, az ma to udivuje smile. Vyhybka navrhnuta v LSP Cade

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

TVM majú dobré ceny a kvalita tiež nieje na zahodenie...pre mňa teda ideál....
Hmm, môžem sa spýtať čím si to napájal...
A prečo si dal subaky s impedanciou 8ohm a ostatok 4ohm...

PS: Jofi - fotka emailom by ma potešila...

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Basaky su zapojene paralelne, cize vysledna impedancia je 4 ohmy

Web

(upravil Robio 12. 6. 2008 16:22)

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Aha, no jasne...
No a teda v akej asi výkonovej hladine mam voliť tie reproduktory ???

EDIT: a mám teda zvoliť 2x ARN 266-5/8 (cena 900sk) alebo radšej 1ks za 900sk ?

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Jofi, jedná se o Mirulu ovo vyhybku, nebo jsi navrhl vlastní? můžu jí vidět?
Robio, jestli jeden kus za 900 tak bych připlatil a vzal třeba dostupnou 10BR60, ale myslím, že s 2* 226-5/8 neuděláš taky chybu

Web

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

chyna.cz: nie je to Mirulova vyhybka, on ma stred a aj vysky 8ohm ja komplet 4ohm. Ozaj chcel by som aby si sa mrkol na jednu vyhybku z ARS210-05/8, ako by sa dal vylepsit

(upravil Robio 12. 6. 2008 22:07)

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

OK, takže basaky budu 2x ARN 226-5/8 a teraz ostatok....
čo hovoríte na stredy ARP 150-00/4 ?? poprípade navrhnite nejaké lepšie do 500sk

(upravil chyna.cz 12. 6. 2008 22:19)

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

radši ARX150 s vlastní bednou, podle těch, co je slyšeli je ARX příjemější. jiný lepší střed do 500 se bude hledat blbě, max něco jestli není umonacoru
http://www.monacor.cz/catalogue-product.phtml?id=2122

Web

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Robio: tak co? chces to tak ako ja mam?

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Zo strany repro, asi hej....keďže to máš odskúšané a si zo zvukom spokojný tak prečo nie...len box budem mať iný...teda len trochu big_smile
lenže problém je v tom že ani v jednom shope nemajú všetky repro...hlavne ten vyskač neviem kde si zohnal...
Ale ako som už písal nazačiatku moja hlavná otázka je....ako sa volia repro pre 3-pasmo...myslím výkonovo.....

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Ak zhanas vyskace, mam tu 2ks ARV104-00/8 napredaj, ale ty asi chces 4ohmove ze?

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Ja mám dva ARV104-03/4 na predaj... Funglovky, len vyskúšané. S krabičkami, majú pol roka.

Web

(upravil Jofi 13. 6. 2008 13:37)

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

jj, na teba som zabudol smile

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

No ja by som si to najradšej kúp z obchodu aby to bola funglovka....lenže na slovensku zrejme nieje obchod kde by mali dostať všetky repro čo som si vybral....
Alebo viete niekto o takom ?? ...najlepšie e-shop.

kurpelm: a prečo ich nepoužívaš ?? resp. prečo ich chceš predať...

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Lebo mi nevyhovuje ich citlivosť. Robím citlivejšie bedne. Takže ich mám navyše, no... Napíš mi na mail kurpelm(kyslá ryba)gmail.com a dohodneme podrobnosti. Sú ako nové, nemontované. Letované len na otest. Nikdy nehrali na plný výkon. Na víkend nebudem doma, odpoviem najskôr v nedeľu večer...

Web

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

No ja ti neviem, na ARV niesu moc dobré ohlasy....skúsim sa ešte poobzerať po iných....

(upravil Jofi 13. 6. 2008 21:25)

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

smile tak si kup seas, alebo beymu alebo nieco podobne k tym ARNkam a ARPckam

(upravil Robio 14. 6. 2008 13:36)

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

smile, to sú na mňa moc drahé meniče....radšej zostanem pri TVM.

Takže aby som to zrekapituloval....ak máte nejaké výhrady alebo lepšie nápady....tak sem s nimi..

basak - 2x ARN 226-5/8
stred - ARX 150-25/4
a vyskace budu asi od kurpelm, teda ARV104-03/4


neviete od obchode kde by mali aj tie basaky a stredy ?? pretože basak maju v sos ale nie stred a zase v bs acoustic maju stred ale nie basak...a kurierom to nieje zrovna za drobne...

EDIT: jofi, mohol by si pls hodit na email schemu tej tvojej výhybky ??

Re: Výber správneho repro + rady o 3pasme

Aký objem odporúčate pre ARX 150-25/4 ???
Podľa výrobcu je to 3.5, no neviem či je to presne tak, pretože u ARN 266-5/8 udáva výrobca 71.5l a pri tom sa dáva cca30l...

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber správneho repro + rady o 3pasme

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£