Re: jakou vyhybku?

crashpc: na rozdíl od tebe to chápu... bohuzel tu motáš svejma polopravdama akorat hlavu lidem, kteří o tom vedí ještě mín než ty...

Ja bejt moderator, tak zasahnu (ano despoticky), protoze jinak to tu brzo za chvili nebude mit zadnou uroven.

Re: jakou vyhybku?

Podle mne je důležité ,co podle Tommyho znamená "normální" hraní. Citlivost repra je dobrá a něco kolem watíku již je třeba nad můj "normál".  Jinak kondík pro vejškáč již mnoho let používám bez sebemenšího problému. Je citlivější než středobas ,který to co vejškáč uhraje navíc ,prostě odehřeje v cívce. Ale to je při mém hraní maximálně ve stovkách miliwat.  smile

Web

Re: jakou vyhybku?

Problem je v tom, tady lidi chteji za kazdou cenu prezentovat co nejvic svych znalosti bez ohledu na to, jestli to tazateli pomuze nebo ne. A tak zatimco on se tu chudak pta na uplne zakladni vyhybku a ocovinde o tom moc nevi, zacne se tu na nej hazet relativne vyssi divci a ostatni se pridaji protoze se uz zachazi do detailu kde v tom je bude bordel obecne nebo v tom maji bordel prispevovatele, ackoliv si mysli opak.
Pak vznikaji takovehle thready, kde to od urciteho mista nema s pouvodnim tematem vubec nic spolecneho, tazatel se dovi prd, zamotate/me mu hlavu a vysledek, ktereho se treba ta debata dobere je pro pristi generace ztraceny, protoze je ve threadu s absolutne nesouvisejicim nazvem.

AD MODERATOR: V PA nemam moderatorska prava.

Re: jakou vyhybku?

Michal: Už máš, taky ses mohl nahlásit dřív.

Re: jakou vyhybku?

Ja chci taky moderatora!! ...a zacne teror!! smile

Re: jakou vyhybku?

dekuji panove za vase rady apod...kamarad my dnes prinesl na zkouzku dvoupasmovou univerzalni vyhybku 200w a hraje to sni obstojne takze si ji od nej vezmu,me to bude stacit az az  jeste jednou diky

(upravil Crashpc 4. 6. 2008 22:52)

Re: jakou vyhybku?

Mike: to je ten problém. pokud pustíš do basáku 50Hz, tak hraje 50Hz. když tam pustíš 1-2kHz, tak bude mít velkej útlum, a aby to hrálo se stejnou SPL, budeš to muset na středech přikotlit třeba ekvalizérem, jenže to už ten reprák krmíš o stovky procent víc než na těch 50Hz, kde má lepší citlivost, obzvlášť třeba v basreflexový bedně.

kdyby ses aspoň hanzi nesral do cizí řeči, ale děláš akorát bordel, napadáš lidi bez udání jedinýho faktu.
jedna věc je že jsem střevo a neumim číst, a druhá, že se vždycky najde nějakej trotl co prostě musí prudit.

Re: jakou vyhybku?

Ano, univerzální výhybka je v tomto momentě asi nejlepší ze všech špatných řešení: tj. Basák napřímo fullrange či pouze jediný kondenzátor pro výškáč. Z té snůšky blábolů si tazatel v hlavě stejně udělá akorát guláš a nepřiučí se nic..To PODSTATNÉ, proč a k čemu ta výhybka vlastně je, tu nikdo nenapsal.

Web

Re: jakou vyhybku?

Kreši nechci dělat zlou krev, ale příjde mě, že chceš obhájit svou myšlenku za každou cenu, to je argumentace.. yikes

Web

Re: jakou vyhybku?

ano, to víš že si zatím stojím. proč ne? padla tu otázka, jestli lze spálit basák nejen "zespodu" ale i "zeshora". nevidím na tom nic zlého.
a zatímco já jsem slušně odpověděl, přišla reakce

"Crashpc: podle tvych bludu, kazda 2 pasmova bedna musi shoret!!"

tak ať si takový nevychovaný prasata jdou zapíchat aby se zklidnily...

Re: jakou vyhybku?

Crash: Ano kdyz mu na EQ prikuris na stredech abys slysel, ALE kdyz to krmi treba 100W zers tak repro ktere ma 150W vydrzet tak se spise zes dostane do limiutace, a zadruhe, proc by mel na EQ prikurovat. preci 90% meneznalych audia stejne preferuje bum cink, tzn bassypyco a vysky na max.

Web

Re: jakou vyhybku?

Většina 15 palců má kolem 2kHz ještě slušnou citlivost...........

Web

Re: jakou vyhybku?

Mike: to ano, jen ten poslední řádek není důvod...je to nounejm, nevšiml jsem si co má za zesík, co když neumí vydržet ani těch 100W? jde jen o to dávat bacha. brečet pak nad uhořelym reprákem jak to dělá se skálopevnou pravidelností Wiktor je už zbytečný. hold ty pieza neměli 150W....

ondra ch: co ti budu povídat. přepísk jsem to, netrefil jsem se. Ale většinové posuzování reproduktorů taky není namístě. Jistě že se bavíme o mezních situacích, maximálním vybuzení a tak dále - tam se snad tazatel nemusí ani dostat. možné to ale je, a to byla moje odpověď na ten druhotný dotaz.

Re: jakou vyhybku?

Crashpc: no co na to rict? Jses proste hlupak a kdo tomu trochu rozumi se ti smeje!
... a jestli ti argument, ze na svete jsou miliony 2p beden, s delenim kolem 2.5kHz a basaky tam nehori, prijde malo tak to sorry...

Re: jakou vyhybku?

že jsi vocas big_smile

Re: jakou vyhybku?

panove nehadejte se zbytecne,uz je to jedno smile jinak tedy jeste jednou diky

tak mel bych teda jeste jednu otazku,v jake by meli byt vysoko,takove PA bedny?

tedy spis kam je nejlip umistit?