Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Výběr maturitního výrobku

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Výběr maturitního výrobku

Možná je to blbost tady to řešit, ale příští rok maturuju a učitelé už nás začínají strašit s maturitním výrobkem. (sem na elektrotechnické škole) A já nějak nemám ponětí o tom, co bych měl udělat. Tak mě napadlo jestli tady nemá někdo něco zajimavého co by šlo udělat. Nechci dělat neco, co je tam pořád (zesilovače, zdroje, stránky) spíše jsem chtěl něco z akustiky, ale když už tak už... nevěděl by někdo o něčem??

Re: Výběr maturitního výrobku

Kdyz se ptas tady...
Subeek, poradny bedny, aktivni sexy maly monitorky k PC na skutecne kvalitnich menicich, treba i 2.1... Zejmena posledni vec by mohla byt velmi zajimava.

Re: Výběr maturitního výrobku

Minulej rok sem pomohl klukovi odmaturovat s projektorem, dal si to ještě jako SOČku a skončil snad v celostátním kole.
Myslím, že zajímavý by byl subwoofer s automatickou digitální kompenzací charakteristiky podle mikrofonu, klidně rovnou s mechanickou zpětnou vazbou s tím spojenou ochranou proti výchylce, ale prosil bych BR smile. Jen mám takový pocit, že by to dalo zabrat i zdejším pardálům.
Z akustiky sou to všechno jednoúčelové věci na konkrétní místnost, takže není věda nějaký tlumící prvek postavit, ale spíš ho správně naladit a umístit v prostoru.

Web

Re: Výběr maturitního výrobku

To je spis diplomka.

Re: Výběr maturitního výrobku

asi tak... tady je adekvatni tak obycejnej sub, nebo 2p...

Re: Výběr maturitního výrobku

Tak si postav nějaký lepší 2(3) pásmo, případně nějaký subwoofer.

Re: Výběr maturitního výrobku

Já právě uvažoval o nějaké zajimave konstrukci subwooferu. Ale nic typického (uzavřenka, BR, šnek) prostě něco speciálního....

Re: Výběr maturitního výrobku

downfire bandpass? smile

Re: Výběr maturitního výrobku

Co rozpočet, kolik na to je ?

Re: Výběr maturitního výrobku

Rozpočet? Mno, jelikož je to trvalejší práce (mám na to asi půl roku) finanční prostředky jsou jakš takš neomezené (beru strop do nějakých 30 000,-) víc se mi do toho dávat nechce. Tím downfire bandpass jsi myslel co?

Re: Výběr maturitního výrobku

no 30 000 to není málo:) taky bych se rád více dozvěděl o tom downfire bandpass smile napadlo mě teďka, kdyby jsi udělal takovou vzducholoď na dálkové ovládání... smile to snad ještě nikdo neudělal smile ale zase  ičoviny je jedna strana a něco co by se doma hodilo je zase druhá strana  že.. aaano  smile

Re: Výběr maturitního výrobku

Jestli nemáš někoho v okolí kdo je ochoten Ti repro změřit, nebo nejsi ochoten část rozpočtu investovat to měření tak bych reprosoustavu nedělal(Sub klidně). Jestli ano, tak bych si na Tvém místě vybral něco co by se mi hodilo - pokud nemáš slušnou soustavu tak repro, jinak sub.

Re: Výběr maturitního výrobku

Pánové a co na tom subu bude obhajovat? Ti profesoři o tom stejně kulový vědí, takže podle toho se jim to bude líbit. V tom projektoru se hlavně obhajovalo centrální řízení přes ATMEL. Kdyby se udělal ten sub aspoň jako servo a k tomu zesilovač, tak prosím.

Web

Re: Výběr maturitního výrobku

bandpass s BR vyvedenym dolu smile je to blbost, delal sem si srandu smile projekt vzducholode na DO mame na felu smile je co celouniversitni projekt, na kterym se podili spousta studentu a pedagogu, pochybuju, ze bys to delal na koleni...

Re: Výběr maturitního výrobku

Jo, jenže oni myslej skutečně na DO, na felu máte/máme vzducholoť autonomní, takže nepředpokládám, že se v tom někdo hrabe hardwarově, ale vymejšlí se řídící program.
Ještě bych si dovolil jízlivou narážku - ta spousta studentu a pedagogu na tom skutečně něco dělá nebo sou pod tim jenom podepsaní smile?

Web

Re: Výběr maturitního výrobku

zas tak sem se o to nezajimal, je to myslim rizeny pres GSM... sou dve, 9 a 12m. ted chtej implementovat nejakej alternativni zdroj energie, nejspis solarni

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Výběr maturitního výrobku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£