Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro Rendolfa

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

(upravil Rendolf 26. 5. 2008 0:46)

Téma: Výhybka pro Rendolfa

ahoj, prosím mohl by mi někdo vypočítat a navrhnout vyhýbku?...Nějak nejsem zběhlý v těch ....simulacích a softwarech atd.

jedná se o 3p složené z 6 reproduktorů ,8ohm měniče budou zapojeny paralelně do 4ohm

2x ARV 104 8ohm

2x ARX 150-25 8ohm

ARN 226-07 8ohm + ARN 312 8ohm
basy a středy jsou bez laků jinak norm. seriovky

226 samostatný objem cca 35dm3
312 taktéž ale cca 100dm3
Mockráte děkuji Rendolf.

Re: Výhybka pro Rendolfa

IMHO nikdo se s tim nebude zabyvat, protoze
a) je to silenost
b) je to desne slozity
c) je to TVM
Pripada mi to jako ty boxy do auta, co jsou obcas na Aukru, kam narvou co najdou doma pod posteli a na skrini nebo nejaka imitace PA z HiFi menicu...
Popravde, jak jsem si precetl Tvoje osazeni, hned mne napadlo http://audioweb.cz/vase-glatz1.htm. Mas vyhybku, d`Apollito a basak z boku, ta vyhybka by se IMHO urcite dala pouzit i na ARN 312 a ARX 150, akorat je blby, ze mas oba 8 ohm.
Ale dva vyskace a 226 jsou kravina. Urcite bych radsi postavil ten Glatzuv projekt, nic jinyho mne nenapada.

Re: Výhybka pro Rendolfa

já bych nechal klasicky 3pásmo(312,150,104)
ten zbytek buď prodat nebo s tím spáchat něco jinýho(104 třeba na efektový bedny)
nebo 226 a 104 rodičům jako dárek

Web

Re: Výhybka pro Rendolfa

Rendolfe, čistě ze zvědavosti, jak máš vymyšlenou konstrukční stránku? Design a rozložení reproduktorů? A v tom 3pásmu budou ARV hrát vejšky, ARX středy a ARN226+ARN312 budou hrát dohromady basy?

Re: Výhybka pro Rendolfa

http://img27.picoodle.com/img/img27/4/5/26/t_Obraz05m_885d6db.jpg

http://img27.picoodle.com/img/img27/4/5/26/t_Obraz06m_338de21.jpg

lamicz: urazil jsi mě!
            proč TVM.....stavim si jen tak, neverim ze lze podomacku postavit reprosoustava ktera by splnovala to co od ni cekam, v budoucnu si koupim b&w 801.
chynacz: je to normalni 3p. akorad zdvojene....jem 226 plus 312 neni koser
junglist viz foto, hornim chybi dyhy....neni cas smile

Re: Výhybka pro Rendolfa

Ty už máš boudy postavený, nebo je to v něčem namalovaný? Každopádně to jsou slušný monstra smile Přeju Ti, ať Ti s tím někdo pomůže.

Re: Výhybka pro Rendolfa

No vidis, ac urazlivy a zbehly a vubec znaly a neverici, delas presne ty same chyby jako uplny zacatecnik. Nejdriv si vysnis/urcis osazeni (treba uplne mimo, nebo desne "podle neceho") a pak teprve honis vyhybku, nejsi sbehly v softwarech (co mereni?) ale neveris. Uz jenom ty naklony menicu atd, Kazdej cm v pozici menice hraje roli, ty to chces od stolu. Pak je jednoduche neverit, ze jde dosahnout toho ceho dosahuji vyrobci. Kopie neceho funguje jenom pokud se kopiruje vse od a do z, nebo se to fundovane prekope cele...

Dovedl bych si predstavittakovouhle bedu s osazenim 12+8+5+1+5 ale, na uplne jinych menicich, koncepce 4p, respektive 3p + sub spodek aktivne, stredy apolito. Ale urcite ne dva kalotove vyskace do jedne bedny.

(upravil Rendolf 26. 5. 2008 11:34)

Re: Výhybka pro Rendolfa

Boudy jsou postavene ...je mi 25..... no tak asi 5 let smile Jen jsem se k tomu porad nedostal. ted delam povrchovou upravu...menice mam taky uz asi 5 let ale vyhybky???......puvodne bylo koncipovano jako 2x 3p se samostatnymi vyhybkami A+B, ale chci zkusit to co jsem napsal.


ad michal: jak jsem napsal projekt je stary 5 let.....mas pravdu tenkrat...jsem byl jinde. jde o to že jen vyroba tech budek stala jak slusné jete sloupove B&W, a rad bych je dokoncil uz jen z nostalgie....budou efektni krasne ...ale tak trochu aristokraticke....tak trochu zdegenerovane. smile

Re: Výhybka pro Rendolfa

To ja beru, aristokraticke bedny chvalim, ale jak rikam, sel bych jinou cestou co se osazeni tyce.

Muj navrh na VELMI dobrou soustavu z toho, kdyz zachovame rozmery menicu:
12" - XLS12 aktivne, dejme tomu aldaxi 250, nebo jiny infra12""
nahore potom podle preferenci - hlinik nebo mekejse treba AL200(nebo TIW200)+al130+ke25+al130 - sice je to zvracene mit na stredech apolito a na vyssich basech uz ne, ale proc ne, ze. Naladit by to slo.
nebo cokoliv ale sam rikas, ze ty bedny jsou takovej zivotni projekt, tak proc to zabijet TVMky a zvlast takovou divnosti se dvema vyskaci a dvema basy co si spolu nebudou rozumet...

Re: Výhybka pro Rendolfa

Setrim na Accuphase. sad

Re: Výhybka pro Rendolfa

Tak jo, nebudu se ti do toho navazet. smile

Re: Výhybka pro Rendolfa

Ale keď našetríš, mal by si už bedne poriešené.

Re: Výhybka pro Rendolfa

ad Michal: dekuji ti za nazor, ale nechci uz investovat do diy reprosoustav.
ad bubuxin: tvm a Accuphase??? K acc. ty bw801. Je pravda ze jsem slysel TVM s Accuphase E211 a jak je tu skoro všichni pomlouvají, slysel jsem neslysitelne hralo to neuveritelne byl to nejspise vrchol co z tvm lze slyset ale hralo to velmi dobre.

Re: Výhybka pro Rendolfa

Nie TVM, ale osadenie ako píše Michal. Alebo Hobby HiFi 3/07, High End projekt.

(upravil Klon 26. 5. 2008 18:32)

Re: Výhybka pro Rendolfa

Vypadá to jako poslední potomek aristokratické rodiny, která se množila uvnitř vlastních řad...

Ale teď vážně.
Nahoď prosím lepší fotky.
Za ARV děj něco lepšího, a jen jeden vejškáč.
Asi nej by bylo toho terminátora nahoře říznout, a udělat z toho nudnou B-M-T... ale do toho se Ti nebude chtít.
Takže hlasuju pro předělání prostřední části čelní stěny na M-T-M,  + ta 226 nahoře normálně jako třípásmo, 312 aktivně jako sub.
A určitě to změřit.

Re: Výhybka pro Rendolfa

226 tam dej jen na design a nepoužit, Jedno ARV taky...

Re: Výhybka pro Rendolfa

Design silně připomíná Wilson Audio Alexandria.(můj subjektivní názor)

Všimněte si nastavitelné úhly směrování střeďáků:
http://youtube.com/watch?v=HlEMTsay_u4

(upravil mekky 27. 5. 2008 11:22)

Re: Výhybka pro Rendolfa

Já bych to viděl jako 3p s arn 226 a 312ku jako aktivní stereo subwoofer smile
s tím, že ta spodní půjde přepnout do módu "samostatná reprobedna" smile

(upravil Rendolf 27. 5. 2008 14:20)

Re: Výhybka pro Rendolfa

K temto soustavam budou jeste 2 samostatne aktivni subwoofry s 15 palcema.

designovou inspiraci jsem čerpal z tohoto modelu
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/5/27/t_wilx1gsm_c90c322.jpg

Re: Výhybka pro Rendolfa

To tam chces mit taky ty vyskace vzadu?

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro Rendolfa

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£